trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

sladas opc píše:Mike sorry ale nemuzu mit motor v prdeli kdyz mam najeto necelych 10tisic km..dexos 1 bych tam mel mit nekde od 4tisic km..a do auta jsem tankoval jen kvalitni paliva at uz od benziny ci omv..at to byla 95 ci 100oktan..plus ruzne aditivace od vifu ci millerse..a k autu se chovam uplne bezne jako k predchozim autum..ja si proste myslim ze tady bude vadna konstrukce motoru..mam jeste dva plany a to je ted ty svicky plus olej od liqui moly,jestli treba nedojde ke zmene,ale uprimne moc tomu neverim..
Ja som menil v sobotu olej. Dal som LIQI MOLY DX1. Za mna zatial O.K. Urcite to pomohlo. Skoda ze som ten Dexos 2 nevyplachol nejakym preplachovym olejom. Na novom oleji som spravil este len 120 km,takze podla mna by sa to malo este zlepsit. Predtym som nepravidelne pocitoval medzi 2500-3500 ot., pri prudsej akceleracii mikrotrhanie. Po vymene oleja som to chcel nasimulovat. Mikro trhanie v tychto otackach zmizlo, ale motor akoby namiesto trhania v tychto otackach trochu strati na tahu. Proste otacky motora idu v rozmedzy tychto otacok pomalsie hore. Ked tie otacky prekona,tak uz po 3500 otacky vystrelia prudko hore. Moj pocit asi akoby az pri 3500 zaplo turbo. Myslim ze 120 km je este malo na hodnotenie tohto oleja. Uvidim ci sa nieco este nezlepsi po viac km.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Reklama
 

Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

A máš nový SW? Od ty doby to jede až od 3500 ot
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

mattonecz píše:A máš nový SW? Od ty doby to jede až od 3500 ot
Ano Mattone. Pozri dozadu stranka 414 tohto fora. Uz som tu pisal. Pred asi troma tyznami mi davali novy soft proti trhaniu. Trhanie zmizlo ale nie uplne. Skvor by som povedal ze sa to omnoho zlepsilo. Uz lem sem tam mikro skubnutie. Skoro ani nezaregistrujes. Taky vodic co o tom nevie tak by nezistil. teraraz po vymene LIQI MOLY,mikro skubnutie uz uplne zmizlo,len motor neide tak svizne do otacok medzi 2500-3500. Skoda,lebo tie otacky vyuzivam najviac. Mozno mas pravdu Mattone. Zda sa mi ze v tych otackach sa uz stratil tah pri prehrati noveho softu. Tak teraz uz neviem co z tym? Motor uz netrha. Ani ziadne mikrotrhnutie akurat v tych otackach 2,5-3,5 -tis. pomalsie ide do otacok. Ty ked si daval ten cip na 180 koni,ako sa to spravalo? Myslim to trhanie ci nejake ine abnormalie. Auto ti islo pekne plynule do otacok ???
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

s chipem auto leti do otacek :) to jak rychle tam je 50 na jednicku je uplnej nesmysl.

ted tam chip ale dlouho nemam a nebudu mit az do reklamace.

mimochodem, dnes jak konecne prsi a ochladilo se, se mi zda ze to jede lip. jak motokara, ta potrebuje studeny vzduch :D a tak to bylo vzdy
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

mattonecz píše:A máš nový SW? Od ty doby to jede až od 3500 ot
Ano, máš pravdu. Mám taky nový SW. Auto je jakoby tupé a pořádně jede až od 3500 otáček. Ale neškube. Budeme se s tím muset naučit žít. Mnozí z nás s nostalgií vzpomínají na klasickou atmosféru. Teď ji máme skoro! zpět.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

V nizsich otackach jde hure to se dalo cekat,upravily asi plnici tlak ktrry byl pry prilis velky..jinak ten olej od liqui moly mam taky ted me ceka vymena tak jsem zvedav zda to neco udela..plus ty svicky dam..jsem zvedavej ale moc sanci tomu nedavam
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Cinda píše:
mattonecz píše:A máš nový SW? Od ty doby to jede až od 3500 ot
Ano, máš pravdu. Mám taky nový SW. Auto je jakoby tupé a pořádně jede až od 3500 otáček. Ale neškube. Budeme se s tím muset naučit žít. Mnozí z nás s nostalgií vzpomínají na klasickou atmosféru. Teď ji máme skoro! zpět.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
To ma prave sere,ze som predal 5-rocnu Astru-J. Bol som z nov velmi spokojny az na to ze bola leniva. Ked som chcel predbehnut,tak to bola katastrofa. Zatate zuby a dufat ze nic nevyleti oproti. Uplna katastrofa ked pri predbiehani este zacalo predbiehane auto zrychlovat. Kolko krat som to vzdal a zaradil sa z velkou hanbou naspet. No to bola dan za 1,4l-74 kW atmosferu. Keby nebola tak tazka karoseria mozno by bola zivsia a nechal by som si ju. Takze menil som hlavne kvoli lahsej karoserii a novemu turbo motoru 110 kW+ LED MATRIX.
To boli hlavne dvovoby vymeny auta. Musim konstatovat este ze Astra-J mala o trochu ucinnejsie brzdy a citlivejsie ESP. Skvor ESP zabralo pri velmi mensom smyku. Na Astre-K uz auto sa dostava skoro do riadnej otocky nez to ESP zacne zaberat. To iste aj protipreklzovy ASR. Tiez mu trva nez zacne zaberat.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

sladas opc píše:V nizsich otackach jde hure to se dalo cekat,upravily asi plnici tlak ktrry byl pry prilis velky..jinak ten olej od liqui moly mam taky ted me ceka vymena tak jsem zvedav zda to neco udela..plus ty svicky dam..jsem zvedavej ale moc sanci tomu nedavam
Byt tebou nemenil by som vsetko naraz olej aj sviecky. Urobil by som to postupne napriklad vymen olej ked uz treba a po niekolko stovak km vymen sviecky. Budes aspon vedie co ako zabralo. Ked sa nahodou daco zmeni k lepsiemu by si nevedel co vlasne pomohlo olej ci sviecky. Ked to spravis postupne budes mudrejsi ztoho co zabralo.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

Aktualizácia softvéru hotová aj u mňa, vymenil sa aj olej z Millers na GM dexos 1 gen 2 zatiaľ bez akýchkoľvek problémov. MOtor mi príde subjektívne o niečo tichší, spotreba klesla o 0,3 l podľa PP. Aktuálne mám necelých 55 000 km
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

jozuo píše:Aktualizácia softvéru hotová aj u mňa, vymenil sa aj olej z Millers na GM dexos 1 gen 2 zatiaľ bez akýchkoľvek problémov. MOtor mi príde subjektívne o niečo tichší, spotreba klesla o 0,3 l podľa PP. Aktuálne mám necelých 55 000 km
Jozuo nevravel si nahodou,ked si dobre pametam ze tebe na Millers netrha??
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“