Stěrače, ostřikovače

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Mike »

Tak bohužel i Aerotwin skáčou. Originál vrzal a skákal v horní polovině, tenhle ve spodní. Je to ale o něco lepší. Hlavně to dělá problém, když se okno při delším stírání omyje a pak poskakuje a vrže - jakoby suché a odmastene sklo. Problémy dělá hlavně levá strana řidiče. Myslím že problémem je příliš dlouhé ramenko, které se pohybem rozechveje. Když vrzající stěrač pustím na nejvyšší rychlost, pak to nedělá. Myslím že by částečně mohla řešit vyšší rychlost stěrače, jezdí zbytečně pomalu.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Cinda »

To je divné, mám je už rok a jsou bezvadné. Co kapalina do ostřikovače? Zkus vyměnit. Já si například míchám kapalinu sám. Teď v zimě je to 1 díl Izopropylalkohol + 10 dílů destilované vody. V létě do toho přidám něco na mouchy.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Joska »

Taky to moc nechápu, mě občas skáčou občas zůstavají naprosto tiché.

Co jsem byl ale nucen udělat je, že jsem zvedl trysky (ty vnitřní dvě, aby stříkaly blíže zpětnému zrcátku. Stěrače mi tady špínu jen rozmazávaly. Hodně se mi to zlepšilo. Škoda, že nejdou použít ty rozprašovače, myslím, že fungovaly perfektně.
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
tominomiki
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2016, 21:07

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od tominomiki »

Tie trisky som musel zdvihat aj ja. Strasne nizko isli, teda ivela horsie na dialnici... Kupoval som z Alzy Bosch syieraca. A takto tiche neboli ani originalne od kupy vozidla. Neviem ake stare na to davali vo vyrobe....
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Mike »

Cinda píše:To je divné, mám je už rok a jsou bezvadné. Co kapalina do ostřikovače? Zkus vyměnit. Já si například míchám kapalinu sám. Teď v zimě je to 1 díl Izopropylalkohol + 10 dílů destilované vody. V létě do toho přidám něco na mouchy.
Já kupuju to co je vystavený na benzínce. Spíš mám problém s tím, že když je okno moc suché, to je že se při delší dešti omyje a ty gumy o to sklo drhnou a poskakují, je to jako když si vezmeš gumu, třeba na zrcadlo a pomalu zvyšuješ v tahu rychlost, tak dojdeš do bodu, kdy se začne zakusovat a poskakovat. To přesně se děje na skle. Nevím jakou vodu dát do ostřikovačů aby to bylo cajk. Když moc nestírám tak je to dobré...

Ty jedeš Cindo na původní stěrače, nebo na aerotwin?

PS: přišlo mi, kdyby se dala SW upravit rychlost stěračů na o něco rychlejší, tak by to mohlo být řešení, při vyšší rychlosti ty originály poskakovat pak přestali. Jinak při reklamaci mi tam zkoušeli dávat nové z jiného auta a dělalo to taky, tak řekli, že se s tím musím holt smířit :-D
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
Gaboom
Příspěvky: 54
Registrován: 03 bře 2017, 17:47

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Gaboom »

Smířit se se stěračama na prd? Nejen, že mi poskakovaly, ale i nechávaly šmouhu vody před očima. To fakt ne. S novýma stěračama se musela smířit akorát moje peněženka :)
Opel Astra K ST 1.4i 74kW Enjoy+zimní sada 1+komfortní sada 2
mahlpo
Příspěvky: 46
Registrován: 18 úno 2013, 18:34

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od mahlpo »

Já mám zásadu, hlavně nekupovat stěrače někde v Penny či Lídlu a Tescu v akci. Tyto stěrače budou mít staré gumičky a brzy ztvrdnou. Dle mě to bude s benzínkama podobné. Jsou drahé a mají zásoby delší dobu., Ale třeba se mýlím.
Já teď koupil silikonové gumičky a vyměnil je v ramínkách a tak zítra uvidím, jak budou stírat. Znamý si je chválil.
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Mike »

Gaboom píše:Smířit se se stěračama na prd? Nejen, že mi poskakovaly, ale i nechávaly šmouhu vody před očima. To fakt ne. S novýma stěračama se musela smířit akorát moje peněženka :)
No a jak si to vyřešil? Originál mě nefungují, reklamace nepomohla. Drahé Bosch aerotwin trošku lepší, ale stejně mají problém a když začnou jančit, je to ještě horší než ty origo.
Levný krámy v penny fakt ne, to jsem zkusil historicky na jednom autě jen jednou.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Eisy »

Ved pisal ze kupil Bosh Aero ...
Jemu funguju ...
mozno ty ich mas z vyrobi nejak silnejsie napasovane na okna, alebo mas naprd vodu v ostrekovacoch.
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Mike »

to nevím jak mají být napasované, ale voda v ostřikovačích nemá vliv, naopak, když bych tam měl olej tak to bude jezdit cajk. Problém při intenzivním dešti kdy se omyje důkladně okno a začne to skákat. V zimě se to neděje, protože na skle je nepořádek. Takže o ostřiku to nebude.

Nebo ty si snad při stírání v letním dešti ještě přistřikuješ kapalinu? To mě nenapadlo :-D ale možná je to řešení :-D :-D
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“