Kupa astry

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1781
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Kupa astry

Příspěvek od Colommbo »

Pokud se nepletu, a myslím, že nee, Opel (zatím) nikdy do svých modelů variátory, zaplaťpánbu, nemontoval, vždy buď klasické automaty s hydrodynamickým měničem točivého momentu anebo do některých menších modelů "robotizované" (řazení převodů obstarávaly servomotorky) mechanické převodovky označované jako Easytronic. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Reklama
 

Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Kupa astry

Příspěvek od mattonecz »

Zdravím.

Já mám přes týden 1.4T 92KW, enjoy + ten velký paket a 17 kola a mlhovky.
Spotřeba po asi 1100KM 7.2, za posledních 500KM 6.8, ale moc jí nešetřím, určitě se dá jezdit za 6.
Potřeboval sem rychle auto takže skladovka, jinak bych chtěl 110KW.

Ale motor je to indentický, takže teoreticky lze chipnout bez problému.
Má to stejný krouťák tak nevim jak moc velký to je rozdíl.

M
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Bedar
Příspěvky: 50
Registrován: 04 čer 2016, 20:13

Re: Kupa astry

Příspěvek od Bedar »

Šroubek píše:Ahoj,

Co se týče výběru motoru, bral bych to asi takhle.
3 válec bych osobně úplně vyškrtl, je to moc malý motor, i když ecobost od Fordu je opravdu dobrý, tak u Opelu nevím no.
A když vybíráš 1,4 bez turba, nebo s turbem, záleží jakou ti dají cenu, já mám skladovku se 110kw, a jede to fakt pěkně, a co se týče spotřeby, jezdím jako pra.e, a měl jsem 7,5litrů, teďka se to nějak snížilo na 7,2litru. Když jsem jel ale s malým a přítelkyní, když malý spinkal, a potřeboval jsem v autě jet co nejdéle po okolí, a za co nejmenší spotřebu, jel jsem za 5,4litru. Takže myslím si, že o spotřebě to není, když ale člověk ten výkon potřebuje, tak má k dispozici...
Ahoj,

díky za radu, už jsem se rozhodl pro 1.4 turbo. Akorát vlákno se škubáním, mě trochu překvapilo. Jinak v ceníku je uvedeno výdechy klimatizace pro sedadla vzadu, ale klasické výdechy na středové konzoli nejsou?
Astra ST, 1.4 turbo 92kw, Innovation, r.v.2016
Uživatelský avatar
Šroubek
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2016, 09:34

Re: Kupa astry

Příspěvek od Šroubek »

Bedar píše:
Šroubek píše:Ahoj,

Co se týče výběru motoru, bral bych to asi takhle.
3 válec bych osobně úplně vyškrtl, je to moc malý motor, i když ecobost od Fordu je opravdu dobrý, tak u Opelu nevím no.
A když vybíráš 1,4 bez turba, nebo s turbem, záleží jakou ti dají cenu, já mám skladovku se 110kw, a jede to fakt pěkně, a co se týče spotřeby, jezdím jako pra.e, a měl jsem 7,5litrů, teďka se to nějak snížilo na 7,2litru. Když jsem jel ale s malým a přítelkyní, když malý spinkal, a potřeboval jsem v autě jet co nejdéle po okolí, a za co nejmenší spotřebu, jel jsem za 5,4litru. Takže myslím si, že o spotřebě to není, když ale člověk ten výkon potřebuje, tak má k dispozici...
Ahoj,

díky za radu, už jsem se rozhodl pro 1.4 turbo. Akorát vlákno se škubáním, mě trochu překvapilo. Jinak v ceníku je uvedeno výdechy klimatizace pro sedadla vzadu, ale klasické výdechy na středové konzoli nejsou?
Pod sedačkami na nohy....
Jinak mě už trhání přestalo, mám 5500km, motor 1,4, 110kw :)
Opel Astra K Innovation 1,4 Turbo, 110kW/150k, Flip Chip metalíza
Uživatelský avatar
Šroubek
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2016, 09:34

Re: Kupa astry

Příspěvek od Šroubek »

ale víte co jsem spozoroval? Že když se rozjíždím, tak něco píská, není to mechanický zvuk mi příjde, spíš něco na dost vysoké frekvenci... :-/ nemáte to někdo taky?
Opel Astra K Innovation 1,4 Turbo, 110kW/150k, Flip Chip metalíza
Bedar
Příspěvky: 50
Registrován: 04 čer 2016, 20:13

Re: Kupa astry

Příspěvek od Bedar »

Šroubek píše:
Bedar píše:
Šroubek píše:Ahoj,

Co se týče výběru motoru, bral bych to asi takhle.
3 válec bych osobně úplně vyškrtl, je to moc malý motor, i když ecobost od Fordu je opravdu dobrý, tak u Opelu nevím no.
A když vybíráš 1,4 bez turba, nebo s turbem, záleží jakou ti dají cenu, já mám skladovku se 110kw, a jede to fakt pěkně, a co se týče spotřeby, jezdím jako pra.e, a měl jsem 7,5litrů, teďka se to nějak snížilo na 7,2litru. Když jsem jel ale s malým a přítelkyní, když malý spinkal, a potřeboval jsem v autě jet co nejdéle po okolí, a za co nejmenší spotřebu, jel jsem za 5,4litru. Takže myslím si, že o spotřebě to není, když ale člověk ten výkon potřebuje, tak má k dispozici...
Ahoj,

díky za radu, už jsem se rozhodl pro 1.4 turbo. Akorát vlákno se škubáním, mě trochu překvapilo. Jinak v ceníku je uvedeno výdechy klimatizace pro sedadla vzadu, ale klasické výdechy na středové konzoli nejsou?
Pod sedačkami na nohy....
Jinak mě už trhání přestalo, mám 5500km, motor 1,4, 110kw :)
Tak to je paráda :) jsem byl přesvědčen, že pod nohy je to standard u všech aut :)

Tak pokud škubání ustalo tak paráda.
Astra ST, 1.4 turbo 92kw, Innovation, r.v.2016
Uživatelský avatar
Šroubek
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2016, 09:34

Re: Kupa astry

Příspěvek od Šroubek »

Bedar píše:
Tak to je paráda :) jsem byl přesvědčen, že pod nohy je to standard u všech aut :)

Tak pokud škubání ustalo tak paráda.
JJ, a taky mě překvapilo, jak moc jdou vidět rozdíly v kvalitě benzínu v ČR. Tankoval jsem jednou na Robin Oil v Praze na Strakonické, a auto vůbec nejelo, bylo líné, hlasité (možná cukal ten motor, (mohlo to být tím?) ale to už si nepamatuju). Jinak tankuju v globusu ten premium natural 95, a auto jezdí parádně, rozdíl řekl bych tak 20koní - je to uplně jiné auto, určitě stojí za to si připlatit....třeba ani na benzin z AGIP (MOL), OMV, benziny to nejelo tak dobře, jako ten premium z globusu...je pravda, že jsem nikde jinde ten prémiovější benzín nezkoušel (kvůli ceně, je to už hodně přestřelené).
Opel Astra K Innovation 1,4 Turbo, 110kW/150k, Flip Chip metalíza
Uživatelský avatar
yogi83
Příspěvky: 57
Registrován: 27 dub 2016, 21:47

Re: Kupa astry

Příspěvek od yogi83 »

Tyma píše:Mam este otazky ktora astra ma dva vyfuky a aka je kvlaita audia, pisu ze priemiove reproduktory, inak automaty v astre su variatory?

aby som ti zodpovedal uvodne otazky, ktore kolegovia opomenuli:

- 2 vyfuky ma benzin 1.6 147kW (vyzera to fakt dobre a tah to ma slusny) a pravdepodobne aj biTurbo diesel 1.6 118kW
- co sa tyka "premiovych" repro - netreba cakat Infinity, Bose, Harman ani Bowers & Wilkins :) su to seriovky, ktore maju mozno o par W viac ako "nepremiove". Subjektivne mam ale pocit, ze hraju lepsie ako seriovky v "J"
1.6T, 147kW, Innovation+Inovace = ziadne zbytocne kraviny (...iba Start/Stop...)
Uživatelský avatar
jurajlo
Příspěvky: 58
Registrován: 03 led 2016, 16:27
Bydliště: Michalovce

Re: Kupa astry

Příspěvek od jurajlo »

Šroubek píše:ale víte co jsem spozoroval? Že když se rozjíždím, tak něco píská, není to mechanický zvuk mi příjde, spíš něco na dost vysoké frekvenci... :-/ nemáte to někdo taky?

Mne to piska po nastartovani ale len ked bola zima cital som nieco aj na nemeckom fore tam to jeden manik opisoval
Pride mi to neskodne si myslim ze neaka regulacia ,klapka vzduchu zmesi...po 20 sekundach sa to ustali a piskanie zmizne
A este mi piska spetak ...hehehe urcite aj vam tak pri 50-60 Je to moj kamarat povedala manzelka
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Kupa astry

Příspěvek od mattonecz »

Šroubek píše:
Bedar píše:
Tak to je paráda :) jsem byl přesvědčen, že pod nohy je to standard u všech aut :)

Tak pokud škubání ustalo tak paráda.
JJ, a taky mě překvapilo, jak moc jdou vidět rozdíly v kvalitě benzínu v ČR. Tankoval jsem jednou na Robin Oil v Praze na Strakonické, a auto vůbec nejelo, bylo líné, hlasité (možná cukal ten motor, (mohlo to být tím?) ale to už si nepamatuju). Jinak tankuju v globusu ten premium natural 95, a auto jezdí parádně, rozdíl řekl bych tak 20koní - je to uplně jiné auto, určitě stojí za to si připlatit....třeba ani na benzin z AGIP (MOL), OMV, benziny to nejelo tak dobře, jako ten premium z globusu...je pravda, že jsem nikde jinde ten prémiovější benzín nezkoušel (kvůli ceně, je to už hodně přestřelené).
Robin Oil je sebevražda :D já zatím tankoval jen OMV a SHEL obyčejné. v Opelu mi říkal, že mám dávat bacha na kvalitu benzínu.
to poznám i u Oktávky 1.9tdi , že když tam dám robin tak je to mrtvý a nechce ani pořádně startovat a s vervou to jede krásně
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“