SMS a hlasové pokyny

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Šroubek
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2016, 09:34

SMS a hlasové pokyny

Příspěvek od Šroubek »

Ahoj,
Chci se zeptat, jestli někomu funguje zobrazování a čtení SMS? Mám Navi 900 IntelliLink, a telefon Honor 7 s Marshmallow androidem. nemůžu si ale ani přečíst SMS (prázdná obrazovka), natož aby mi to systém předčítal... ?
Dále se chci zeptat, jestli někomu fungují hlasové pokyny? V naší zemi asi nejsou dostupné?
Díky za případné reakce.
Opel Astra K Innovation 1,4 Turbo, 110kW/150k, Flip Chip metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: SMS a hlasové pokyny

Příspěvek od Cinda »

Mám iPhone 5S a čtení SMS funguje. Pravda, výslovnost je trochu komická. Hlasové povely nejsou pro ČR dostupné.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
Šroubek
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2016, 09:34

Re: SMS a hlasové pokyny

Příspěvek od Šroubek »

Má ještě někdo android?
A ještě bych chtěl vědět, jakou verzi systému, mě například s Lollipopem fungovaly chytré hodinky správně, ale s tím marshmallow mi blbnou, jestli to nebude tím systémem i tady....
Opel Astra K Innovation 1,4 Turbo, 110kW/150k, Flip Chip metalíza
Uživatelský avatar
modern
Příspěvky: 37
Registrován: 28 led 2016, 19:09
Bydliště: Opava

Re: SMS a hlasové pokyny

Příspěvek od modern »

Já zatím Android připojil jen přes Bluetooth, takže zatím vidím jen kontakty nebo media v telefonu.
Ale i takto mi to SMS natáhne a můžu je vidět na displeji.
Přečíst ty SMS nejdou. Ale při pokusech jsem zjistil toto : přepnu jazyk v autě třeba na němčinu, anlgičtinu, pak mi to SMS přečte s výslovnostní daného jazyka, když následně přepnu jazyk zpět do češtiny tak to SMS přečte dokonce i s českou výslovností !! Jenže po novém připojení telefonu k autu se to opět tváří, že to číst neumí.....

Máte někdo nápad či radu, jak to napravit ?
Astra Innovation 1.4 benzin,110 kw, automat. převodovka, Navigace, parkovací automat, Zimní sada, zadní LED světla, zadní tmavá okna
Uživatelský avatar
Šroubek
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2016, 09:34

Re: SMS a hlasové pokyny

Příspěvek od Šroubek »

Ahoj,
Tak abych se podělil o zkušenosti, nevím jak, normálně mi čtení SMS nefungovalo, ale včera mi příšla od mladé SMS, a kliknul jsem na volantu na fajfku, a SMS mi systém přečetl, byla to první sms co jsem slyšel, a paní mluvila česky.....tak je to možná nějaká softwarová chyba, že to nefunguje z hlavního počítače, ale z toho mezi budíky a k němu ovládání na volantu ano?
Opel Astra K Innovation 1,4 Turbo, 110kW/150k, Flip Chip metalíza
Uživatelský avatar
modern
Příspěvky: 37
Registrován: 28 led 2016, 19:09
Bydliště: Opava

Re: SMS a hlasové pokyny

Příspěvek od modern »

Ahoj,
tak jsem si ověřil, že při příchodu sms , ať už přijmutím na volantu nebo velkém displeji, to sms přečte. Ale sms již uložené v telefonu, i když je vidí, tak je nepřečte.
Zřejmě nějaká sw chyba.
Astra Innovation 1.4 benzin,110 kw, automat. převodovka, Navigace, parkovací automat, Zimní sada, zadní LED světla, zadní tmavá okna
Uživatelský avatar
nulda
Příspěvky: 72
Registrován: 30 srp 2018, 08:41

Re: SMS a hlasové pokyny

Příspěvek od nulda »

jen pro info:
Zajimalo me jestli dodelaji hlasove ovladani pro cesky jazyk do navi900.
Odpoved z opelu: České hlasové ovládání není a do Navi 900 přidáno nebude, protože tato platforma už skončila a byla nahrazena Multimedia Navi Pro (NGI 3.0).
Opel Astra ST 1.4 92KW Innovation
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“