ostřikovače světlometů

1994-

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirpie
Příspěvky: 354
Registrován: 03 led 2011, 10:57
Bydliště: JM kraj

ostřikovače světlometů

Příspěvek od Mirpie »

nenašel jsem stejné téma, pouze ve Vectře C. Na omeze facelift s xenonama mi nejedou ostřikovače světlometů. Zatím jsem přišel na to že motorek zjevně vrčí, jsou tam dva, jeden slabší na okna a jeden silnější na světla, oba jsou ok. Ale z trysek nejde ani kapka. Je asi jasný že problém bude bud někdě v hadicích nebo motorek se točí ale třeba nic nenasaje. Spíš se ptám, pokud se to někomu stalo taky, kde byla chyba než to rozeberu....
Omega Caravan 2.2 (Z22XE) Elegance 2001
Reklama
 

adam09
Příspěvky: 374
Registrován: 01 led 2009, 23:50
Kontaktovat uživatele:

Re: ostřikovače světlometů

Příspěvek od adam09 »

když odpojíš hadičku tak zjistiš zda není problém tam
pokud nebude stříkat, tak si sežeň jiný a zkus to s jiným
Opel Astra coupe bertone 2,2 16V
DIAGNOSTIKA OPEL Kladno,PRAHA kdyby tak SZ
Náhradní díly nové i starší na OPEL
Uživatelský avatar
Mirpie
Příspěvky: 354
Registrován: 03 led 2011, 10:57
Bydliště: JM kraj

Re: ostřikovače světlometů

Příspěvek od Mirpie »

problém je mezi motorkem a plastovým "téčkem" co rozděluje tok na dvě strany, resp. anin e tak mezi ale bud je v háji motorek, že málo tlačí, nebo je přicpanej ten kus plastu. Po odpojení všech tří hadic od toho plastovýho rozdělovače jsem zjistil, že hadice až po trysky včetně trysek jsou průchozí a jde to lehce profouknout, naopak ten plastový krám profouknout šel jen kompresorem, má t v sobě asi kuličkové malé ventily. Po puštění ostřiku šlo z hadičky od motorku malé množství kapaliny, ale o mizerném talku, který šel v poho zastavit prstem. Otázka zní, ten malý tlak je normální a ten plastovej krám je na zvýšení tlaku a je třeba přicpanej, nebo ten motorek netlačí co má...
Omega Caravan 2.2 (Z22XE) Elegance 2001
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ostřikovače světlometů

Příspěvek od m.artty »

Myslím, že ti motorek dosloužil a bude to chtít výměnu. Zase tak velká investice to nebude ;)
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
Uživatelský avatar
Mirpie
Příspěvky: 354
Registrován: 03 led 2011, 10:57
Bydliště: JM kraj

Re: ostřikovače světlometů

Příspěvek od Mirpie »

no pocitově ten motorek vrčí jak o závod, ale těžko říct, třeba má v háji to dmychadýlko......no taky se přikláním že motorek nedává to co by měl, to už nějak pořeším. Mimochodem, jen tka náhodou nikdo motorek navíc nemáte?
Omega Caravan 2.2 (Z22XE) Elegance 2001
H@NS
Příspěvky: 25
Registrován: 19 dub 2012, 08:56
Bydliště: Havířov

Re: ostřikovače světlometů

Příspěvek od H@NS »

Mám stejný problém s ostřikovačem okna, jak předního tak i zadního. Vrčí, ale nestříká. Nevíte jak to teda je?
Omega Caravan 2.5 V6 (1998)
ex: VW Golf 1.8T GTI (1999)
Uživatelský avatar
Mirpie
Příspěvky: 354
Registrován: 03 led 2011, 10:57
Bydliště: JM kraj

Re: ostřikovače světlometů

Příspěvek od Mirpie »

motorky na okno jsou menší, slabší, snadno dostupný. Bud kup nový nebo vyber na vrakáči. Ale divný, že by ti dosloužily oba současně..
Omega Caravan 2.2 (Z22XE) Elegance 2001
H@NS
Příspěvky: 25
Registrován: 19 dub 2012, 08:56
Bydliště: Havířov

Re: ostřikovače světlometů

Příspěvek od H@NS »

Tak když jsou tam dva zvlášť na přední a zadní, tak je to fakt divný. Musím se k tomu dostat a prohlídnout to. To asi bude muset narázník dolů, že?
Omega Caravan 2.5 V6 (1998)
ex: VW Golf 1.8T GTI (1999)
Uživatelský avatar
Mirpie
Příspěvky: 354
Registrován: 03 led 2011, 10:57
Bydliště: JM kraj

Re: ostřikovače světlometů

Příspěvek od Mirpie »

tak po sto letech přináším závěr. Motorek ok, dmychadýlko ok, problém mezi nimi-plastová vrtulka prokluzovala na hřídelce motorku. Opraveno, vyřešeno.
Omega Caravan 2.2 (Z22XE) Elegance 2001
Odpovědět

Zpět na „Omega“