parkovačky

Informace ohledně aktualizací, DVD mechanik a jiných multimedií a elektroniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

parkovačky

Příspěvek od Brembo SV »

Na palubke sa mi objavila chybová hláška na skontrolovanie praveého zadného parkovacieho svetla. Svetlo som vybral a boli vypálené 2 žiarovky 5W 9,5d. No po výmene nadalej nesvietia,chybová hláška pretrváva-neprichádza do nich el. prud. Tak som chcel skontrolavat poitky č.25 vzadu v kufri nie je vobec osadená,všetky su o.k. V motorovom priestore č.49 je v poriadku,no po vytiahnutí nezhasne ani jedna parkovačka. Ktoré poistky by mohli byt vypálené alebo ako odstránit poruchu? Insignia Sport Tourer 2010 CDTI 96 kW Cosmo
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: parkovačky

Příspěvek od Sunman »

v prvom rade, pretože je to najjednoduchšie a tiež najcitlivejšie miesto by som skontroloval konektor na lampe
- konektor ktorý je na konci kábla a na lampe. Na Vectre mi takto blblo tiež svetlo, vždy som vymenil žiarovku vyčistil kontakt na žiarovke až to raz prestalo svietiť úplne. Bol upálený kontakt konektora - normálne držal, len keď som do neho šťuchol skrutkovačom tak odpadol.
- potom napojil 12V na lampu a skontroloval, či svietia žiarovky mimo vozidlo, t.j. či nie je niečo porušené v lampe

ak je toto všetko OK, nezostáva len nájsť druhý koniec kabeláže, to bude niekde na výstupnej elektronickej jednotke v zadnom blatníku. zmerať najprv kábel či nie je prerušený, ale keďže ostatné žiarovky predpokladám svietia tak bude v poriadku. Môže byť opäť chyba v konektore.

a potom už zostáva len výstup z elektronickej jednotky. Prekvapuje ma, že píšeš žiarovky 5W. Mal som za to, že Insignia má všade len žiarovky 21W (ešte som nikdy žiadnu nemenil) ako Vectra?
Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: parkovačky

Příspěvek od Brembo SV »

2 ks celoskleniek 5W-jedna je pre parkovačku,druhá 21W plní funkciu parkovačky-ide na znížené napatie alebo ako brzdové. 2. 5W celosklenka-neskumal som funkciu. Ešte jedna celosklenka halogén 21W pre cuvacie svetlo. A dalšie 2 štandard 21W pre hmlové-len lavá strana a jedna pre smerovku.
Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: parkovačky

Příspěvek od Sunman »

Na Vectre sú tiež parkovačky 2ks, presne ako hovoríš, idú na nízke napätie aby intenzita bola adekvátna ako u 5W žiarovky.
V momente keď zhorí žiarovka vonkajšej parkovačky, ktorá je zároveň použitá ako brzdové svetlo preberie funkciu brzdového svetla žiarovka na 5-tych dverách. Preto sú obe 21W.

ale toto je teraz jedno, nerieši tvoj problém.
Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: parkovačky

Příspěvek od Brembo SV »

Problém odstránený,príčina závady nezistená.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Autorádia + navigace + elektronika“