Xenony a denní svícení - vectra C

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od megabeda »

Ahoj, jednou mi něco podobného reklamoval kluk se zafirou (byl to tedy opačný případ) , nastavil jsem mu denní svícení, vše fungovalo a po měsíci přijel že se mu světla nerozsvěcí. Tehdy stačilo opět Opcomem, nastavit požadovanou variantu denního svícení v ŘJ UEC (pokud chceš aby jsi svítil i vzadu totéž programovat v zedním elektrocentru REC).

U Vectry se programuje kód od 1 do 4, kdysi jsem dělal takovou tabulku, já dávám 4. Nastavení pak funguje takto:

Obrázek
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Reklama
 

ma-pe
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2012, 20:48

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od ma-pe »

Takže je potřeba připojit se přes kabel. Díky za odpověď, zajedu do servisu.
vojtaopel
Příspěvky: 127
Registrován: 22 bře 2010, 08:26

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od vojtaopel »

Byl u mne vcera staveny ma-pe a zkousel jsem to nastavit na 4 variantu a vubec to neslo. Byla tam 1-cka a jak dal jsem 4-ku,tak nebyla vubec zadna zmena,svetla se rozla uz v poloze klicka na kontrolky. Zkousel jsem zrusit uplne automaticke zapinani svetel a pak zase nastavic 4-ku a porad nic. Co je zajmave,ze po zruseni automatiky,svetla se porad zapinala v poloze klicka na kontrolky. Co jsem delal spatne???
ma-pe
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2012, 20:48

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od ma-pe »

Tak problém vyřešen. Děkuji za ochotu uživateli vojtaopel, který mi umožnil připojení na op-com. Zde bylo veškeré nastavení v pořádku. Poté jsem zkontroloval všechny pojistky a ty jsou také OK. Pak mě napadlo vyzkoušet mlhovky, a ty nešly zapnout ani při spuštěném motoru. To mě přivedlo na myšlenku zkontrolovat ovladač světel (modul s kolečkem, pomocí kterého se zapínají i mlhovky). Příčinou byl špatně zapojený konektor tohoto ovladače. Nebyl zcela dosazený. Po správném zapojení vše funguje jako dřív.
Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 151
Registrován: 22 kvě 2011, 20:14
Bydliště: Olomoucko

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od martulik »

megabeda

Ahoj, nemáš prosím někde uloženou tu tabulku s těmi možnostmi nastavení 1-4 pro světla?
Dík Martin
Insignia Sports Tourer 2.0 DTE MY2015
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d
Možnost načipovat TPMS snímače
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od megabeda »

Ahoj, nemám, tuhle tabulku jsem vyráběl na základě testování, vím že u verze 1 ti svítí palubka, tlumený, potkávačky, display je na režim noc, takže skoro nic nevidíš a tušim že nejsou ani deaktivovány ostřikovače.

4 je nejlepší - svítí opravdu jen tlumené a nic víc.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
ma-pe
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2012, 20:48

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od ma-pe »

Omlouvám se za kvalitu a němčinu, ale lepší jsem nenašel:

Obrázek

A ještě z jiného zdroje:
Version 1
Zündung ein
Standlicht vorn an, hinten aus
Motor an
zusätzlich Xenon an, hinten an, SWA an, Display Nacht

Version 2
Zündung ein
Standlicht vorne an, Xenon an, Dsiplay Nacht, SWA an, hinten aus,
Motor an
hinten zusätzlich auch an

Version 3
Zündung ein
vorne und hinten aus
Motor an
hinten an, bei 0 alles aus, bei Automatik Standlicht vorne und Xenon an, SWA an, Display Nacht

Version 4
Zündung ein
Alles aus
Motor an
Xenon an, Display Tag, hinten an, SWA aus
ma-pe
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2012, 20:48

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od ma-pe »

Jo a u mě (Vectra C po faceliftu, xenony bez AFL, bez světelného senzoru) funguje Varianta 1 takto:
Při spínači světel v poloze O: po zapnutí zapalování se zapnou P+Z parkovačky, osvětlení SPZ, po nastartování se přidají potkávací světla, podsvícení přístrojovky neaktivní (display v režimu Den), ostřikovače světel fungují.
Při spínači světel ve 2.poloze (potkávačky): navíc možnost zapnout dálková světla, mlhovky, přidává se podsvícení přístrojovky (display režim Noc).
Při spínači světel ve střední poloze svítí pouze P+Z parkovačky.
Toto nastavení mi vyhovuje.
Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 87
Registrován: 29 říj 2008, 20:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od RomanK »

To je tabulka pro který modelový rok?
http://www.opeldilybrno.cz info@opeldilybrno.cz
diagnostika TECH 2, prodej použitých i nových dílů Astra G,H Zafira A,B Vectra C Signum
tel: 777620300 nebo 777620301
e_ant
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2013, 15:09

Re: Xenony a denní svícení - vectra C

Příspěvek od e_ant »

Zdravím všechny,
v současné době mi na VC (po faceliftu - r.v. 2008) hůře svítí xenonová světla, pravděpodobně bude vypálená čočka. Když jsem se ptal, zda se to dá opravit, sdělili mi, že u VC nejsou světla rozebíratelná a tudíž je nelze repasovat. Kupovat stejná (xenonová) světla se mi moc nechce; raději bych už investoval do přestavby na AFL. Je mi jasné, že to bude něco stát, ale s tím jsem smířen. Nemohu ale bohužel nikde najít schéma zapojení AFL světlometů, aby fungovaly, jak mají. Nevím ani, co vedle světlometů budu muset obstarat. Pokud to někdo z Vás ví, byl bych velice rád, pokud by mi to sdělil.
Děkuji
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Interiér a exteriér“