Astra K 1,6 CDTI - recenzia a skúsenosti

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Avocet
Příspěvky: 4
Registrován: 12 dub 2019, 22:29

Re: Astra K 1,6 CDTI - recenzia a skúsenosti

Příspěvek od Avocet »

palecNR píše:
Digitl píše:I za jizdy a nebo jen pri startu?
Zarachta iba pri startu,ale iba obcas.
Tak to mas kliku, me Jéčko rachta i zajizdy, než se ohřeje olej, pak v pohodě..

Vyměnit, nevyměnit??
Reklama
 

petr.ostretin
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2019, 21:49

Re: Astra K 1,6 CDTI - recenzia a skúsenosti

Příspěvek od petr.ostretin »

Dobrý den, jsem majitelem Astry K 1,6 CDTI 81kw asi dva měsíce. Auto mám dovezeno z Německa. Vozidlo je staré 3 roky a má najeto 106000km. Prosím Vás o radu. Při asi každém druhém startu se ozve chrastění, to trvá jen po dobu startování. Cca 2 vteřiny.
Co by to mohlo být?
Moc Vám děkuji za rady.
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Astra K 1,6 CDTI - recenzia a skúsenosti

Příspěvek od palecNR »

Rozvodova retaz,ked to robi iba pri startu,nevsimaj si to. Obcas som to aj ja pocul,ale uz dlhsiu dobu je ticho.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
petr.ostretin
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2019, 21:49

Re: Astra K 1,6 CDTI - recenzia a skúsenosti

Příspěvek od petr.ostretin »

Ok, díky za odpověď. Je to zatím jen při startu a né vždy. Tak budu doufat, že se to nebude zhoršovat. Ještě jednou díky.
petr.ostretin
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2019, 21:49

Re: Astra K 1,6 CDTI - recenzia a skúsenosti

Příspěvek od petr.ostretin »

Prosím o info zda jste někdo měnili řetěz, když rachtá při startu a nebo jak psal kolega výše si toho nevšímat? Jsem z toho trochu nervózní, aby se nepotkal motor. Pokud jste někdo měnili, tak jaká je přibližná cena za výměnu. Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Astra K 1,6 CDTI - recenzia a skúsenosti

Příspěvek od palecNR »

Trochu som sa viac venoval rachtaniu retaze pri starte precital som netove prispevky a pokial ma tvoje auto 3 roky,mal by si mat este motor v zaruke mal by si navstivit servis opel a riesit rachtajucu retaz,myslel som si ze to nie je zavada,ale nie je to tak mali by ti ju vymenit vymena je o to zlozitejsia ze retaz je na strane prevodovky,cize cely motor von. Vymena retaze,napinaka a vodiacich list je draha zalezitost preto by si mal trvat na svojom nech ti to opravia,rozvody su v ramci predlzenej 5 rocnej zaruke. Mne to uz 3/4 roka ani raz nezarachtalo,ale olej som vtedy po prvy raz menil v neznackovom servise a dali mi tam iny olej ako GM,som s nim spokojny,takze neviem ci to pomohlo.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
petr.ostretin
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2019, 21:49

Re: Astra K 1,6 CDTI - recenzia a skúsenosti

Příspěvek od petr.ostretin »

Děkuji za odpověď. Po svátcích zajedu do Opelu a uvidím, co mě řeknou. Ale moc nadějí si se zárukou nedělám. Registroval jsem auto na myopel a při tom jsem se ptal v Opelu jaké se vztahují záruky na mé auto dle VIN a bylo mi řečeno, že pouze na prorezavění karoserie. Každopádně děkuji a zkusím to.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“