AG1 - elektricke sedacky s masazi a ventilaci - cena

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

pete93
Příspěvky: 81
Registrován: 15 zář 2016, 17:55

Re: AG1 - elektricke sedacky s masazi a ventilaci - cena

Příspěvek od pete93 »

koukam ze by to tu chtelo nejaky update. Nejak jsem nechtel ventilovat jejich komunikaci dokud se to vse nedoresi. Nicmene ocividne se nic nedoresilo. Vymenil jsem si s nimi spousty emailu vzdy s vice nez tydenni prodlevou z jejich strany, nikdy se mi nevyjadril nikdo zodpovednejsi nez ti nejnizsi z infolinky.

Popsal jsem jim velmi do detailu veskere moje poznatky a srovnani. Hned pri prvni odpovedi se mi "prorekli" tim, ze mi rekli, ze nejka interni cenikova cena AG1 je 2300€ a ze se jim podarilo uplatnit specialni slevu pro nas trh na skvelych 45000 Kc. Tech 2300€ me ihned trklo, nebot zrovna takovy nemecky cenik je kompletne bez techto slev a slevy si zakaznici vyjednavaji az pri koupi. Proto tam take dosahuji vyssich slev nez v CR podle toho co jsem cetl (klidne i 25% apod) - dava to smysl. Tak se divam na nemecky cenik, a cenikova cena bez slevy u vybavy AG1 je opravdu onech 2300€!! Samozrejme vcetne kozeneho calouneni i AGR sedacek.

Takze tu mame na jedne strane nemecky cenik, kde dostanete vse po kupe za 2300€ bez slevy. A pak tu mame cenik cesky, kde se jim podarila domluvit uzasna sleva z cca 62000 Kc (2300€) na 45000 Kc. Az na to, ze nenapadne vynechali, at uz umyslne nebo omylem, kuzi a AGR. Takze si priplatite dalsich 35000 a 15000, celkem 95000 se slevou, oproti 62000 v Nemecku bez slevy. A takhle se mi to odvazuji celou dobu prezentovat a po kazdem emailu jen "neustale znova proverujou" a nic.

Kontroloval jsem kazdou polozku ceskeho a nemeckeho ceniku. V podstate vsechny polozky vybav jsou na ceskem ceniku bud stejne drahe nebo levnejsi jak v nemeckem, tedy opravdu tam mame asi slusne slevy. Az na ventilaci, ktera vyjde celkove o uzasnych 33000 vice. Pred konecnou zakaznickou slevou, ktera teda u nas cca az 17%, v DE az 25%. Jo vlastne jeste jedna vec je v CZ drazsi, myslim, ze to byl paket s parkovacim asistentem, jednoduse protoze CZ oddeleni se neobtezovalo zohlednit rozdily vybav Dynamic vs Innovation a proste tam prasklo drazsi Dynamic, vsak to nikdo kontrolovat nebude....

Nikdy se mi k tomu nikdo smysluplne nevyjadril. Reditel dealerstvi, kde jsem vuz zakoupil, mi samozrejme tvrdi, ze jsem bohuzel zcela dobrovolnejne pristoupil na inzerovanou cenu. Jiz pri objednani jsem se bohuzel pouze slovne dohodl s prodejcem, ze neni problem zpetne problem po vyreseni vyresit a penize vratit. Moje chyba.

Vazne jim ale stoji za to zapirat takto ocividnou chybu? Nebo umysl?

Jeste perlicka .... aktualni cenik Insignie ... uz perfektne kopiruje nemecky cenik co se sedacek tyce a zminovany power seat (elektrika, masaz, chlazeni) je za priplatek 15700,-. Nikdo se nad nicim nepozastavuje, vsem to prijde naprosto v poradku a zcela normalni. Je to asi prvni automobilka, ktera si za stejny prvek vybavy v predpokladam stejne kvalite, uctuje u vyssi tridy auta 3x mene nez u nizsi. Zajimave ze u ostatnich vybav je to logicky presne naopak...

Zkusil jsem napsat i do Nemecka, ze zadam reseni mimo CR. Odpovedeli, ze to zpracuji. No a cca za tyden mi prisla odpoved v cestine z opel.cz :O. Svete div se, opet jen "vec jsem prosetrili, je zcela v poradku" nebo neco takoveho.

Nemam slusnych slov. Nevim, jestli nekdy nejakou kompenzaci uvidim nebo ne, ale stejne jim to jen tak nenecham a budu dale psat. Snad si to nekdy precte nekdo, komu to konecne prijde alespon trosku stupidni.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: AG1 - elektricke sedacky s masazi a ventilaci - cena

Příspěvek od Mike »

Hmm, zajímavé vlákno, jen ho moc nechápu. Podle mě si výrobce může ceny stanovit jak chce a nemá povinnost to řešit se zákazníkem. Cena vždy reaguje na ceny dle konkurence na konkrétním trhu. Znám lidi kteří si koupili Škodu od dealera ve Francii protože tam byla výrazně levnější. Takže když chceš lepší cenu, tak si to kup jinde. To je jako kdybych si našel že iPhone se dá v USA sehnat výrazněji levněji (což je pravda) a snažil se tím argumentovat zdejším prodejcům. Řekl bych že je vůbec slušnost že se s tím v Oplu zabývali. Já bych ti na to slevu taky nedal :roll:
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: AG1 - elektricke sedacky s masazi a ventilaci - cena

Příspěvek od Sunman »

presne ako pise mike, zaujimave ale nezmyselne vlakno.
pre info: moj nemecky kolega si bol VW kupit vo svedsku. aj s cestou ho vysiel podstatne lacnejsie nez doma v DE. no a co.
v lidlu su stare zamrazene ohrievane rohliky tiez lacnejsie ako v pekarne. kazdy podla svojej chuti a schopnosti vybrat si.
pete93
Příspěvky: 81
Registrován: 15 zář 2016, 17:55

Re: AG1 - elektricke sedacky s masazi a ventilaci - cena

Příspěvek od pete93 »

Nikde netvrdim, ze si nemohou stanovit cenu dle libosti. Ale po vsech zjistenich toto evidentne smrdi tim, ze nekdo nekde udelal chybu v systemu/prekladu/buhvi kde, a jen ji nechcou resit.

Sami mi priznali interni cenu 2300€, coz uplne "ciste nahodou" odpovida cene celeho paketu AGR+kuze+ventilace v nemecku, kde v ceniku slevy zadne nemaji. Sami priznali, ze se jim podarilo uplatnit slevu pro .... minutku, jdu presne najit ... primo z jejich emailu: "Ceníková cena zmíněného doplňku je 2 300 € (cca 60 000 Kč). V České republice je prodáván za částku 45 000 Kč, protože využíváme slevový potencionál rostoucího trhu". Takze znova a jeste jednou. Nemecko, komplet bez slevy za vse: 60000,-. Cesko, "slevovy potencial rostouciho trhu".... 45+35+15 = 95000,-. Jupi, podejme to jako slevu, jak jsme to dobre vyjednali. Jako fakt?

Znova dodavam, u Insignie jiz zcela v poradku, smesne 3x levnejsi jak u Astry, ale psst, on si toho nikdo nevsimne.

Ceny at maji jake chteji asi, ale kdyz se mi sami prozradi v emailu?

At si delaji ceny jake chcou, ale proc teda komplet vsechny priplatky stoji orientacne skoro stejne, spise mene diky tomu "rostoucimu trhu :D", a pak jedna vystreli uplne nesmyslne, ze se stane temer neprodejna.

Jak rikam, uznavam, ze chyba byla toto resit pri objednani jen ustni domluvou, chyba tehdy byla ocividna a ani na chvilku jsem neuvazoval, ze by to nebylo opraveno. Shodou okolnosti jsem podobny problem resil i u meho starsiho auta, tehdy vyreseno bez problemu, neslo o Opel.

Klidne si nechte kalet na hlavu a prirovnavejte to k zamrazenym rohlikum kdyz vam to tak vyhovuje.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: AG1 - elektricke sedacky s masazi a ventilaci - cena

Příspěvek od mattonecz »

Ale ty už si to dobrovolně zaplatil ne? To už je asi trochu pozdě.

Třeba to maj nastřelený schválně
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
pete93
Příspěvky: 81
Registrován: 15 zář 2016, 17:55

Re: AG1 - elektricke sedacky s masazi a ventilaci - cena

Příspěvek od pete93 »

Tak prijde mi jednodussi to zaplatit a domluvit se ze se to vyresi zpetne nez jednat s Opelem mesice, protoze tam nejaky retard spatne nasadil vybavu do systemu. Me tesi jak je vsichni tady obhajujete a nevadi Vam, ze si uctuje za stejne veci Opel 2x. Podle me to vzniklo tak, ze nejaky sasek z Opelu dostal podklady pro naceneni a videl extra sedacky za 2300€ a myslel si, ze je to jen priplatek za elektriku, masaz, ventilaci, prestoze to je cena vcetne kuze a AGR. A rikal si, ze to je hrozne moc, povedlo se jim zazrakem ujednat cenu 45000 a hodili to do ceniku s nadeji, ze se najde par magoru (ano naslo, tak na prstech jedne ruky). Kdyby si uvedomil hned, ze je to za komplet vse, asi by to na tech cca 60000 nechal a priplatek by tak vychazel na celkem akceptovatelnych a jinde beznych 10000. Celkem rozdil 35000, nebo pri jejich vyjednane "vychodni" sleve kulatych 50000 za to, ze nekdo to tam podelal a ted to neni schopny priznat.

Spatny jsem tu ale ja, protoze si na to dovolim upozornit? :D Jasny chapu...
pete93
Příspěvky: 81
Registrován: 15 zář 2016, 17:55

Re: AG1 - elektricke sedacky s masazi a ventilaci - cena

Příspěvek od pete93 »

mattonecz píše:Třeba to maj nastřelený schválně
Ano, drive jsem i s touto moznosti pocital .... nicmene ... takze mi lhali, kdyz mi v emailu tvrdili, ze opel cenikova cena je 2300€ a jim se to podarilo slevnit na 45000Kc?
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: AG1 - elektricke sedacky s masazi a ventilaci - cena

Příspěvek od Sunman »

pete ako prečo by si mal byť ty zlý?
ale tiež prečo by mal niekto priznávať niekde nejakú chybu? Proste si stanovli nejakú cenu a za tú sa snažia predať produkt. Každý kto niečo kupuje má tri možnosti - zaplatiť, nezaplatiť, preveriť si inde a ak mu to vyhovuje zaplatiť tam.
Ty si zaplatil - preto ešte nie si ani zlý ani hlúpy. Len si si možno nepreveril možnosti inde, čo človek nerobí vždy. Možno by si ho inak doviezol z nemecka alebo francúzska.

bol som na prezentácii u "šmejdov" ponúkali prístroj - fakt dobrý a funguje vynikajúco - za 1130 EUR s neskutočnou 42% zľavou t.j. 655EUR s tým, že si môžeme výhodnú cenu preveriť na internete. Mal pravdu, cena na ich stránke 1130EUR.
Tak som šiel na eBay, bežná cena 330 EUR. Potom na stránku výrobcu 330EUR a vianočná zľava - príslušenstvo za ca 85EUR k prístroju bezplatne. Takže som to objednal tam.
Šmejdom som poĎakoval za dobrú prezentáciu a hotovo. Nemá význam sa s nimi naťahovať.
rovnako asi s Oplom CS.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: AG1 - elektricke sedacky s masazi a ventilaci - cena

Příspěvek od mattonecz »

To neni nic proti tobě, ale obávám se, že s tím prostě nic nesvedeš. To, že ti něco nakecal dealer, je běžná věc.. Já s Opelem řešil reklamaci cukání asi 11 měsíců, než mi vyměnili půl motoru, i když nebyl ještě KO. Tak vytrvej a uvidíš
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: AG1 - elektricke sedacky s masazi a ventilaci - cena

Příspěvek od morgoth »

To je stejný nesmysl jako s adaptivním tempomatem. Driver assistance 1 = 16k, Driver assistance 2 (ACC + driver assistence 1) = 32k. Pokud chci ACC se sadou Innovation (která ma DA1 v ceně), tak stejně musím zaplatit 32k...
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“