Rezonančné zvuky v kabíne.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kaki752
Příspěvky: 1
Registrován: 17 pro 2019, 23:36

Rezonančné zvuky v kabíne.

Příspěvek od kaki752 »

Chcel by som poprosiť o radu. Mám Opel Corsu 1.4 66kw r.v. 2016, som s tým autom relatívne spokojný, ale od nova počujem také vibračné / rezonančné/ zvuky niekde v oblasti prístrojovej dosky, skôr na strane spolujazdca, nedá sa to presne identifikovať, no odpozoroval som že sa to deje pri cca 2700-3000 otáčkach, pri nižších alebo vyšších nič, najmä ak uberiem plyn a motor sa dlhšie drží v uvedených otáčkach. Zvláštne že som to nespozoroval pri studenom motore, pri nerovnostiach na ceste to prerušuje, krátkodobo to nepočuť alebo aj počas ostrejšieho vybočenia a je veľmi zvláštne, že to nepočujem, alebo oveľa tichšie je to počas dažďa. V autorizovanom servise sa moc nechcú do toho púšťať, že môžu narobiť rozoberaním palubovky aj väčšie problémy a nemusia na to vôbec prísť a pod. a nehovoriac koľko si chcú účtovať za servisné práce. Neviem dosť ma to štve, najmä ak potrebujete ísť nejaký čas práve v týchto otáčkach je to dosť rušivé a hlučné / podobné ako v starých Š 120 /. Myslím, že je to niečo neupevnené, alebo málo dotiahnuté z výroby, aj keď spočiatku sa to prejavovalo veeľmi mierne len málo postrehnuteľné, ale pri každej garančke som sa na to sťažoval a zapísali to do protokolov, no tvrdili že na rezonancie sa záruka nevzťahuje. Neviem mal niekto podobný problém, za každú radu budem veľmi potešený.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Corsa E“