Garanční prohlídky Opel Mokka

Moderátor: Moderátoři

homberg
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2015, 00:28

Re: Garanční prohlídky Opel Mokka

Příspěvek od homberg »

Kolik si pocitaji za 1L oleje? A da se prinest si vlastni (doporuceny technicakem)? Na tom by se dalo myslim par stovek usetrit.
Reklama
 

homberg
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2015, 00:28

Re: Garanční prohlídky Opel Mokka

Příspěvek od homberg »

Tak uz na me vyskocila hlaska Code 82, coz jak predpokladam je vyzva k zajeti do servisu na garancku po roce. Docela me to vylekalo, protoze jsem byl zrovna na dovolene daleko od domova, ale snad tu vymenu oleje nemysli okamzite. Najeto mam cca 9000 km.
Jinak k oleji. Uz drive jsem na internetu hledal, jaky olej Opel predepisuje. Da se sehnat za 120/L. V servisu za ten samy ze sudu chteji cca 500/L. Nejak se vnitrne nedokazu smirit s tou zjevnou nesrovnalosti. A vubec, cela placena garancka je mimo. Copak x leta zaruka, tedy opravy/udrzba neni v cene noveho vozu? Kazdy vyrobce se v reklame vychlouba cim dal delsi zarucni dobou, ale vy si tu zaruku kupujete vlastne navic v podobe garancnich oprav. Nemelo by byt 5 let zaruka = 5 let bezplatny servis? Nakonec by mozna pojistovny mohli zavest pojisteni proti garancnim prohlidkam :) Jestli se pletu, rad si to necham nekym vysvetlit. Nejsem z branze. Jsem mozna z jineho vesmiru...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Garanční prohlídky Opel Mokka

Příspěvek od Colommbo »

Nikdy jsem neměl nový vůz a tedy garanční prohlídky neabsolvoval, ale představuju si to tak, že v průběhu záruční doby jsou servisní práce a případné díly zdarma. Což se však netýká náplní (oleje a kapalin včetně kupř. brzdové. Rozdílné ceny internetové obchody/servis nestojí za komentář, servisy žijí hlavně z marží...
W124 E320 R6 Coupé 1994
homberg
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2015, 00:28

Re: Garanční prohlídky Opel Mokka

Příspěvek od homberg »

Tak 1.garancka za mnou. Najeto 8200 km. Cena 3900,-. Zavady nezjisteny, vymenen olej+filtr, vuz umyt, navoskovan a vyluxovan. Tot vse. Pristi prohlidka za rok nebo 38200 km. Bude pry drazsi. Zajimave, ze se kalkuluje s vymenou oleje po 30ti tisicich km. Ted ho menili po 8mi tis.
Za rok necham vymenit olej jinde, ale spise za dva roky. Ta zaruka vyjde docela draho.
homberg
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2015, 00:28

Re: Garanční prohlídky Opel Mokka

Příspěvek od homberg »

Zdravim. Jsem po 2. garancni prohlidce a zjistil jsem zajimavou vec. Zatimco puvodni originalni olej 5W30 me v servisu menili pri prvni garancce za stejny, tedy Dexxos 2, dnes po roce tam dali Dexxos 1. Volal jsem tam a Cenda povida, ze Opel to zmenil. Je to vubec mozny? Jeste si vzpominam, jak me vloni nabadali, ze pokud si budu olej menit sam, ze jedine Dexxos 2.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Garanční prohlídky Opel Mokka

Příspěvek od mattonecz »

Jaky mas motor? mozne to je, menilo se to u vetsiny turbomotoru a novy olej je o dost lepsi..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
homberg
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2015, 00:28

Re: Garanční prohlídky Opel Mokka

Příspěvek od homberg »

Mam 1.4T a jo je to tak. Cetl jsem ted o tom. Dexxos 1 v2 nahrazuje od dubna 2017 Opel u turbo motoru puvodni Dexxos 2. Tak ale mohli v servisu poinformovat...
Odpovědět

Zpět na „Mokka“