Čidlá tlaku v pneumatikách

Moderátor: Moderátoři

Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Čidlá tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Sunman »

A/ nikam nemusíš.
prehodil som zimnú sadu za letnú a snímače ukazujú normálne v pohode.
Rovnako správa zo servisu, že snímač je naprogramovaný na dané koleso (predné ľavé a pod) je nezmysel. Pravidelne mením predné za zadné a naopak. Normálne po prehodení ukazujú snímače tlaky v nových pozíciách

B/ ak by si aj niečo prehadzoval (výmena pneu na diskoch a pod) každý slušný pneuservis má programovací terminál a urobí ti to v rámci výmeny pneu
Reklama
 

jarin
Příspěvky: 13
Registrován: 13 zář 2015, 15:56

Re: Čidlá tlaku v pneumatikách

Příspěvek od jarin »

Sunman píše:A/ nikam nemusíš.
prehodil som zimnú sadu za letnú a snímače ukazujú normálne v pohode.
Rovnako správa zo servisu, že snímač je naprogramovaný na dané koleso (predné ľavé a pod) je nezmysel. Pravidelne mením predné za zadné a naopak. Normálne po prehodení ukazujú snímače tlaky v nových pozíciách

B/ ak by si aj niečo prehadzoval (výmena pneu na diskoch a pod) každý slušný pneuservis má programovací terminál a urobí ti to v rámci výmeny pneu

c/... brzo se bude přezouvat tak uvidíme ...jinak díky ,ahoj
jarin
Příspěvky: 13
Registrován: 13 zář 2015, 15:56

Re: Čidlá tlaku v pneumatikách

Příspěvek od jarin »

ahoj chlapi... mám dotaz , máte zimní pneumatiky 215 65 16 a jaký doporučujete...dík
jarin
Příspěvky: 13
Registrován: 13 zář 2015, 15:56

Re: Čidlá tlaku v pneumatikách

Příspěvek od jarin »

Tak jsem dal na auto zimáky a slavné tpms se nenačetli ....mám 1.6 benzín ...takže mě čeká znova servis a to mě přestává bavit .............. jsou to sračký
Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 173
Registrován: 14 čer 2014, 20:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlá tlaku v pneumatikách

Příspěvek od vojta »

Kdyby někdo chtěl originál ventilky se slevou tak je mám na eshopu http://www.opelmarket.cz/dily/snimac-tl ... 3-934.html a skutečně to jsou originál, ne bůhvíjaké vydávané za originál...
DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel
homberg
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2015, 00:28

Re: Čidlá tlaku v pneumatikách

Příspěvek od homberg »

Panove, rad bych nadhodil otazku, zda se vubec vyplati investovat cca 6000,- (minimalne) do ventilku, ktere vam vydrzi ve funkcnim stavu cca 4-5 let. Nebo zkousnout svitici kontrolku a jezdit bez cidla tlaku. Zdravy rozum veli jasne...
jarin
Příspěvky: 13
Registrován: 13 zář 2015, 15:56

Re: Čidlá tlaku v pneumatikách

Příspěvek od jarin »

.....jezdit bez čidla ,to je jasná volba,ale co v případě nehody......pojišťováci jsou k...y
a aby svítila kontrolka to bych neskousnul....ta se musí dát soft.snad zhasnout ,nebo ne ?
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Čidlá tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Sunman »

Pokud jezdíš mezi Horní Dolnou a Dolnou Horní po 3-třídce tak je volba jasná. Zalep si kontrolku černou isolepou.
Pokud jezdíš denně 50km ráno a 50km poobědě ve špičce po tříproudové dálnici absolutně bez krajnice tak rozum velí úplně jinak - investovat. Kdo viděl "live" letět dodávku zaparkovanou s píchlým kolem vzduchem po tom co jí sundal kamion naložený autami neváhá.
Je to kromě snímačů slepého úhlu v zrcátkách jediná prakticky použitelná elektronická pomůcka v autě.
homberg
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2015, 00:28

Re: Čidlá tlaku v pneumatikách

Příspěvek od homberg »

Nevim jak dlouho se cidla tlaku montuji do novych vozu (2 roky?). Pred tim se tedy cela leta jezdilo nebezpecne? Kazdy si prece minimalne 2x rocne zmeri tlak v pneu pri zimni/letni vymene. Podle me je to zbytecna buzerace ridicu a kseft pro vyrobce a pojistovny.
Nicmene s tim nic nenadelame. Tedy ano, cerna izolepa pomuze :)
Je pravda, ze existuji i jine systemy cidel tlaku? Tedy ne ve ventilku, ale treba jinde ve voze? Pak je to asi levnejsi reseni, kdyz tam jde menit baterie a mate to poreseno na celou zivotnost vozu.
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Čidlá tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Sunman »

homberg, tvoje argumenty sú naozaj uletené:
- niekedy boli autá bez bezpečnostných pásov
- niekedy sa nepoužívali airbagy, potom jeden, dva, štyri atď
- niekedy sa deti vozili na prednom sedadle bez sedačky alebo ich držala mamička
- niekedy sme nepoužívali zimné a letné pneu
- niekedy autá nemali snímač hladiny vody v ostrekovači, keď došla tak si z potoka dolial
- ba niekedy nemali autá ani ostrekovače, zadrbal ti kamion okno blatom tak si proste nevidel
- niekedy autá nemali dvojokruhové brzdy a snímače opotrebenia doštičiek
- niekedy nebolo ABS, TC, ESP a podobne. buď si to zvládol alebo nie
- niekedy nemali autá bezpečnostné sklá, prasklo jazdil si ďalej
- niekedy nebolo treba svietiť cez deň
ba čo viac! Niekedy boli požitie alkoholických nápojov pri následnej nehode poľahčujúca okolnosť - to nekecám!
Je to všetko len aby si výrobcovia napakovali peňaženku?

Takže iba iný pohľad na vec. Ty si môžeš skontrolovať 2x ročne tlak v pneu. Neviem či ti to pomôže pri defekte. Zažil som práve na tej diaľnici a bol som rád, že som mohol zastaviť na núdzovom odpočívadle, pretože tlak v pneu bol nižší ale stále sa dalo na tej pneu jazdiť. O dva kilometre to už nemusela byť pravda. Meniť pneu v jazdnom pruhu kamionov by som ti neprial, pretože už by si asi zrejme nemal kedy zmeniť názor.

Iná vec je systém, ktorým rieši zákonnú podmienku nových áut Opel. Samozrejme sú aj iné systémy - niektoré automobilky používajú softwarové vyhodnotenie rýchlosti otáčania kolies na rovnakej náprave snímačmi použitými pre ABS. A určite sú aj iné systémy.
Odpovědět

Zpět na „Mokka“