Vivaro 1,6 cdti cukání motoru

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ibex
Příspěvky: 1
Registrován: 29 říj 2019, 21:21

Vivaro 1,6 cdti cukání motoru

Příspěvek od ibex »

Zdravím ve spolek!
Rád bych se zeptal na názor ohledně závady mého vozu - mám Vivaro r.2016, motor 1,6 BiTurbo DCTI
Vůz jsem kupoval nový (můj první Opel) a po celou dobu je plně servisován. V posledních týdnech mi začal motor cukat v nepravidelných intervalech. Z prvu jsem to přikládal palivu a po vyjetí nádrže jsem natankoval (opakovaně) Vervu - výsledek stejný. Byl jsem s tím v servise, kde mi řekli, že na nic nepřišli, počítač mlčí, ale při zkušební jízdě se závada projevila! Bohužel neví, co dělat - mám dál jezdit a pozorovat.
Tak pozoruji - závada se projevuje, jak při studeném, tak zahřátém motoru v nepravidelných intervalech. Jezdím denně ca 100km a to zacukání se projeví několikrát - párkrát to cukne a zase klid. Nejčastěji se to projevuje okolo + - 1800 otáček - jak při jízdě s nohou na plynu, tak při zapnutém tempomatu. Zdá se mi, jako by prostě vynechal válec nebo tak něco.. Co myslíte, co by to mohlo být?
Reklama
 

VašekN
Příspěvky: 1
Registrován: 12 kvě 2021, 06:00

Re: Vivaro 1,6 cdti cukání motoru

Příspěvek od VašekN »

Dobrý den, četl jsem o vašem problému s cukaním motoru u opla vivaro, mám to samé auto R.v 2019 a úplně ten samý problém,auto občas cukne, ale závadu neukazuje, rád bych se zeptal jestli máte problém vyřešen a pokud ano, čím to bylo.
Moc děkuji V. N
Otisek
Příspěvky: 1
Registrován: 29 srp 2021, 17:19

Re: Vivaro 1,6 cdti cukání motoru

Příspěvek od Otisek »

Dobrý den. Mám asi podobné problémy, máte prosím vyřešeno? Děkuji Otevřel
Peter Cicmanec
Příspěvky: 1
Registrován: 05 pro 2021, 09:36

Re: Vivaro 1,6 cdti cukání motoru

Příspěvek od Peter Cicmanec »

No tak som ďalší, aj mne to za jazdy cuká. Mám Vivaro 1,6 Biturbo 92KW r.v. 2016. Vypadá to, akoby špatne dodávalo palivo, ako keď je zanesený palivový filter, ale keď sme ho vymenili, robí to stále, pri normálnej jazde pri otáčkach okolo 2000ot/min. Vymenili sme aj EGR ventil a nepomohlo to. Idem skusiť ešte váhu vzduchu a uvidíme.
Lubomír 22
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2023, 21:49

Re: Vivaro 1,6 cdti cukání motoru

Příspěvek od Lubomír 22 »

Může to být prokousanou hadici turba od kuny.
Vivaro 1.6
Příspěvky: 1
Registrován: 20 črc 2023, 09:36

Re: Vivaro 1,6 cdti cukání motoru

Příspěvek od Vivaro 1.6 »

Mohlo by to být i to hadicové koleno o průměru cca 50mm co je na ty trubce dolů k intercooleru?? Diky
VivaroUzNe
Příspěvky: 1
Registrován: 16 říj 2023, 21:54

Re: Vivaro 1,6 cdti cukání motoru

Příspěvek od VivaroUzNe »

IMG_20231016_222041.jpg
U mně to byl svazek kabeláže ke vstřikovačům. Po Evropě je to všeobecný problém Traffic3/Vivaro/Talento. Jezdil jsem s připojenou diagnostikou abych po měsíci zachytil chybu P0203 - Injector 3. Co jsem hledal na francouzském a italském foru, tak většina ma problem na 2 a 3 vstřikovači, tedy uprostřed .Motor stále, ale náhodně cukal. Někdy i 1000km klid a pak 10x za sebou cuklo. Je to špatná kvalita kabeláže, stačilo aby se vibracemi kabeláž dotýkala poklopu vstřikovačů.
Nelze vyměnit, jedině opravit opravnou sadou.
IMG_20231016_221458.jpg
IMG_20231016_222926.jpg
Odpovědět

Zpět na „Vivaro“