Vivaro 1,6 cdti cukání motoru

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ibex

Vivaro 1,6 cdti cukání motoru

Příspěvek od ibex » stř 30. říj 2019 12:43:33

Zdravím ve spolek!
Rád bych se zeptal na názor ohledně závady mého vozu - mám Vivaro r.2016, motor 1,6 BiTurbo DCTI
Vůz jsem kupoval nový (můj první Opel) a po celou dobu je plně servisován. V posledních týdnech mi začal motor cukat v nepravidelných intervalech. Z prvu jsem to přikládal palivu a po vyjetí nádrže jsem natankoval (opakovaně) Vervu - výsledek stejný. Byl jsem s tím v servise, kde mi řekli, že na nic nepřišli, počítač mlčí, ale při zkušební jízdě se závada projevila! Bohužel neví, co dělat - mám dál jezdit a pozorovat.
Tak pozoruji - závada se projevuje, jak při studeném, tak zahřátém motoru v nepravidelných intervalech. Jezdím denně ca 100km a to zacukání se projeví několikrát - párkrát to cukne a zase klid. Nejčastěji se to projevuje okolo + - 1800 otáček - jak při jízdě s nohou na plynu, tak při zapnutém tempomatu. Zdá se mi, jako by prostě vynechal válec nebo tak něco.. Co myslíte, co by to mohlo být?

Reklama

VašekN

Re: Vivaro 1,6 cdti cukání motoru

Příspěvek od VašekN » stř 12. kvě 2021 8:30:21

Dobrý den, četl jsem o vašem problému s cukaním motoru u opla vivaro, mám to samé auto R.v 2019 a úplně ten samý problém,auto občas cukne, ale závadu neukazuje, rád bych se zeptal jestli máte problém vyřešen a pokud ano, čím to bylo.
Moc děkuji V. N

Odpovědět

Zpět na „Vivaro“