Přídavný modul

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Majesty
Příspěvky: 107
Registrován: 01 lis 2008, 17:55
Bydliště: Metropole Libouň (Blaník na dohled)

Přídavný modul

Příspěvek od Majesty »

Ahoj všem,
sleduji na Astra H / Zafira B fóru vývoj přídavného modulu, který ve své podstatě rozšíří funkce palubního PC. Modul vyvíjí PepaS z Lysé, spousta z Vás ho určitě zná. Primárně je modul vyvíjen z důvodu absence teploměru u uvedených modelů. My sice na svých VeCe teploměr máme, ale za zmíňku určitě stojí další funkce tohoto modulu, které se mě osobně líbí a pokud dojde k úspěšné výrobě, určitě si tenhle modul koupím. Je tam totiž mnoho zajímavých a volitelných věcí, pro mě hlavně možnost sledování DPF, v podstatě kompletní monitoring... Tlaky, regenerace, ujeté kilometry, atd. K tomu možnost dalších funkcí, jak praktických, tak i různých doplňkových pro hračičky. Modul by měl být kompatibilní jak na Astry / Zafiry, tak právě na Vectry C.
Na výše uvedeném fóru se diskuze točí hlavně kolem funkcí teploměru, mě by ale zajímal názor Vás, majitelů Vecter na jeho využití u Vás v autě. Jestli se Vám takové možnosti líbí a koupili by jste si klidně takovou věcičku nebo jestli Vám to přijde třeba zbytečné a proč.

Popis funkcí TADY cca v polovině stránky
Kompletní topic TADY
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
(5/2006, 110kw, automat)EX Coupé - The Golden Queen of Majesty
GALERIE
Reklama
 

Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Přídavný modul

Příspěvek od megabeda »

Přečetl jsem si to a docela tomu fandím, největší přínos vidím v tom že by byl řidič informován o vypalování filtru (varovná hláška do displeje) a o jeho saturaci, teploměr pro nás není potřeba, ale varovná hláška do displeje když je teplota nad 105 st. taky není špatná. Možná ještě vidět plnící tak turba jako třešničku. Napětí v palubní síti si můžu vyvolat přes testmenu. Další věci jako OPCscan neno lightshow pro mě nenají význam, ale tím neříkám že si nenajdou skupinu které se to bude líbit.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Marinaaaa
Příspěvky: 35
Registrován: 02 pro 2010, 16:42
Bydliště: Praha

Re: Přídavný modul

Příspěvek od Marinaaaa »

Ahoj, uz jsem procetl postupny vyvoj a info o tomto modulu a musim se pridat k tem ktery tomu fandi a zajem by meli, pro me nejprinosnejsi schopnost zobrazovat udaje o stavu DPF regenerace atd. Doufam ze se vse dotahne do zdarneho konce a ja nebudu muset tolik cucet na spotrebu a "hlidat" OPCOMem jak je na tom DPF atd. Skoda ze tohle dle me dulezite info (o vypalovani DPF) nebyli schopni implementovat jiz INGove v OPELu.
Vectra C Combi 2006 1.9 CDTI 110kw
Majesty
Příspěvky: 107
Registrován: 01 lis 2008, 17:55
Bydliště: Metropole Libouň (Blaník na dohled)

Re: Přídavný modul

Příspěvek od Majesty »

Tak to je přesné, ty informace o DPF jsou fakt užitečné a pro mě možnost sledování je fakt skvělá. Už jsem právě přemýšlel, že kvůli tomu pořídím op-com, ale tohle bude o dost lepší a k tomu další věci.
Jinak takové ty věci jako light show a podobný blbosti jsou opravdu zbytečnost, nevím, jak by se to líbilo xenonům, potažmo ostatním žárovkám, navíc v tom nevidím žádný smysl ani užitek.
Každopádně se mi to hodně líbí....
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
(5/2006, 110kw, automat)EX Coupé - The Golden Queen of Majesty
GALERIE
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Přídavný modul

Příspěvek od megabeda »

OP-COM si pořiď i tak, aby jsi nemusel s každým rozsvíceným žlutým klíčem v přístrojovce do Opelu :-)
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Majesty
Příspěvky: 107
Registrován: 01 lis 2008, 17:55
Bydliště: Metropole Libouň (Blaník na dohled)

Re: Přídavný modul

Příspěvek od Majesty »

Tam stejně nejezdím. Řeším to přes kluky z fóra, většinou přes Trdla nebo Romana z Brna. Navíc jsem, naštěstí, potřeboval tuhle službu zatím jen jednou... ;)
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
(5/2006, 110kw, automat)EX Coupé - The Golden Queen of Majesty
GALERIE
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Interiér a exteriér“