Problém 2.0 turbo

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
filip57
Příspěvky: 1
Registrován: 26 lis 2013, 10:57

Problém 2.0 turbo

Příspěvek od filip57 »

Ahoj všem, prosím o radu. Poslední dobou se potýkám s vibrací po startu. Jedná se o vibraci od motoru, která je cítit i uvnitř. Startuji na rovině, neutrál, otočím klíčem - slyším motorek klapky - nastartuji bez plynu - motor má zvýšené otáčky 1050 a hned vibrace na 3-4 vteřiny a skončí, motor si sedne na 850 ot. a pak je vše ok. Vibrace se projevuje POUZE pokud auto stojí delší dobu např. 2 dny. Víkend jsem doma-auto stojí a v pondělí ráno-vibrace, přijedu do práce - auto stojí 9 hodin a potom normální start.
Jedná se o "C" 2.0 turbo Z20NET 129 kw vše tovární žádný čip atd.
Auto to nikdy nedělalo. Ve 150 tis. jsem měnil olej a filtr. Olej DEX05 2 5w-30 specifikace GM-LL-A-025, který tam dle info. dával i první majitel. Od výměny jsem najel cca 600 km a začaly se projevovat vibrace.
Není možné, že je to kvalitou oleje ? Myslím vliv na hydraulická zdvihátka nebo řetěz... Ventilátor sekundárního vzduchu jsem vyloučil - můj motor ho nemá. Klapku (throttle body) jsem pročistil.
Pročetl jsem zde všechny podobné zprávy a někdo tu psal, že mu to vibruje podobně a pomůže pokud vyšlápne spojku. Může to být setrvačníkem ?
Budu vděčný za každý tip / radu. Pokud někdo potřebuje více info. napište co mám zkontrolovat a já to sem doplním.
Dík
Z20NET GTS
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Benzín“