Z 18XE špatný studený start

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od Xandrr »

Ahoj, nedávno jsem si všiml že při studeném startu mi jakoby motor občas chytá na tři válce, po asi třech sekundách se zvednou otáčky na 1400 (sytič) a ty pak pomalu klesají a chod se jakoby uklidní. Pak už jede normálně. Udělalo to před výměnou svíček a teď už i po výměně, včera i dneska. Teda aspoň si myslím že to nastartuju na tři, podle chodu motoru, ikdyž je tichý poznat to jde, trošku to jakoby houpe. Auto má poctivých 180 tis. Nemám ho dlouho. Poradíte mi někdo? Hledal jsem v diskuzích a nic moc jsem nenašel. Díky.
Vectra GTS Z18XE
Reklama
 

wencan88
Příspěvky: 32
Registrován: 21 říj 2012, 23:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od wencan88 »

Ahoj mám stejnou zkušenost, a když to bylo píchlé na diagnostice tak to vykazovalo jine hodnoty na lambda sonde i kdyz chyba lambda sondy nebyla signalizovaná na palubce. ale dela to jen za studena.
VeCe 1.8i GTS
Astra H 1.6i
VeCe 3.2i GTS ex
VeCe Z18XE ex
Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od Xandrr »

Jojo, jakmile se to ustálí tak pak už pohoda.. jen by mě zajímalo čím to je.. Svíčky když jsem měl venku jsou stejně všechny opálené.. Co třeba zapalovací lišta? neví někdo? Když bylo chladno nedělalo to vůbec..
Rád bych našel někoho šikovného z okolí Ostravy a Nového Jičína s diagnostikou. Do Opla se mi moc jezdit nechce.. vím dobře jak to v servisech chodí..
Někoho kdo VECE rozumí a je ochotný pomoct.
Vectra GTS Z18XE
Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od Xandrr »

Nikdo nic? Každý jen koukne a jde dál. Asi si budu muset nějak poradit sám. :-| vím že to chce diagnostiku, ale kde ji sehnat...
Vectra GTS Z18XE
alzafir
Příspěvky: 129
Registrován: 22 dub 2012, 20:50
Bydliště: Ostrava

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od alzafir »

Písni mi SZ, kouknu na to.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.39)
Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od Xandrr »

Tak jsem zjistil že váha vzduchu to nedělá.
Problém prý může být mechanický, vstřik nebo nedovírající ventil apod. Bylo mi doporučeno si změřit tlaky za studena a za tepla.
Ještě mi vrtá to, jestli ty horší lambdy na to můžou mít vliv, ta zadní je údajně po startu mrtvá a přední taky nic moc..
Zkusit vyměnit-nevyměnit.. nevím. :cry:

Dávám zde videa se studeným startem

http://www.youtube.com/watch?v=zFRRM_4P ... e=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=whK9D-CV ... e=youtu.be
Vectra GTS Z18XE
vectra11
Příspěvky: 138
Registrován: 27 úno 2013, 21:13
Bydliště: Severní Morava

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od vectra11 »

Ty jsi nebyl s Alzafirem? Co je to lambda nic moc,údajně mrtvá? (zadní nemá stejný průběh jako přední!)
Navíc hned po startu je lambda mimo provoz než se zahřeje na provozní teplotu.
Teda aspoň si myslím že to nastartuju na tři, podle chodu motoru, ikdyž je tichý poznat to jde, trošku to jakoby houpe
Tomu říkáš tichý?! To je traktor. :o
Naposledy upravil(a) vectra11 dne 02 črc 2013, 19:30, celkem upraveno 1 x.
Vectra B,Z18XE,LPG,Diagnostika OP-COM+LPG Stag4
Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od Xandrr »

Se zavřenou kapotou a když sedím uvnitř auta, ano je kupodivu tichý.. Motor byl podtočený když byl studený, tomu ten rachot přisuzuju, téměř to chtělo zdechnout.
Jinak o něm chvíli po staru nevím, tichý opravdu je.
za Alzafirem jsem byl, sonda u motoru má méně pravidelné cykly a ta za katalyzátorem ještě méně a hned po nastartování je prý nefunkční ale bylo mi řečeno že tou zadní to nebude.. Přisuzovali jsme to váze vzduchu kterou jsem měl možnost zkusit vyměnit za jinou ale žádná změna. Mluvil jsem s člověkem který se autoelektrikou zabývá a řekl mi po shlédnutí videa že mám hledat jinde, proměřit tlaky, prý i vstřikovač může být vadný.
Nevím moc tomu nerozumím a hlavně nevím u koho to zjistit. Za Alzafirem pojedu až se vrátí z dovolené ale nevím zda něco odhalíme diagnostikou. :(
Vectra GTS Z18XE
Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od Xandrr »

Myslíte že mám ty lambdasondy začít shánět? Já bych rád odstranil příčinu ale když je koupím a bude to pokračovat..? Ale lambdasonda předává hodnoty řidící jednotce a ta podle toho upravuje bohatost směsi a to je asi dost zásadní věc že? teda aspoň si to myslím.. Je potřeba měnit obě? ještě vím že mi Alzafir říkal že se mi docela dost mění předstih.
Vectra GTS Z18XE
Miro
Moderátor
Příspěvky: 1297
Registrován: 07 lis 2008, 23:55
Bydliště: Rumburk - LOC 50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od Miro »

pokud se ti mění předstih tak maš v prdeli čidlo polohy klikové hřídele ;)
Pohřební služba ANUBIS - Vaše smrt naše živobytí.
Odpovědět

Zpět na „Benzín“