Z 18XE špatný studený start

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od Xandrr »

Očistná kůra uvnitř motoru proběhla a nezměnilo se nic, ale jsem rád že je motor čistější než předtím, stejně jsem to plánoval, engine flush, pak nový olej s přípravkem.
Vypozoroval jsem že když je teplota kolem deseti stupnu a méně (ráno) nastartuju uplně ukázkově. Odpoledne když už je teplota cca 15 stupňu a více, třeba jako dnes :) tak už otáčky haprují a motor se prvních třicet vteřin nechová hezky. Kolísají otáčky, jakoby se to dusilo. Takže teplota vzduchu na to má zásadní vliv, myslím že přes zimu nebudu mít jediný špatný studený start motoru.
Vectra GTS Z18XE
Reklama
 

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 634
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od ernst »

setkal jsem se s problémem zakarbonovaných hydroštělů, kdy byl zaseklý v nevymezené poloze a otevíral méně ventil, než by měl.

právě za studena byly starty motoru naprosto perfektní(do 2 otáček), po zahřátí už to tak slavné nebylo (5-8 otáček)

jednotka si s tím očividně nebyla schopna poradit, a tak motor různě "zaškobrtával" než se všecko pořádně namazalo..a vymezily se vůle.
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od Xandrr »

Já ale nastartuju motor vždycky bez problémů ať už je teplý nebo studený nezávisle na okolní teplotě, chytne prostě hned.
Ale problémy jsou se studenýma startama když je venku více než deset stupnů, začne to po cca pěti sekundách po startu blbnout. Když je třeba ráno plus osm a méně není vůbec problém, motor chytí hned a otáčky drží, jakoby mu nic nebylo. Ale když je plus deset a více tak už je problém. Nikdy to nechcípne, pouze se to dost houpe v otáčkách a motoru se to nelíbí, jakoby se dusí. Když v tom houpání lehce přišlápnu pedál plynu tak reaguje hned a v pořádku, hned jak zase klesnou otáčky cca zpátky na tisíc zase se to dusí a začne to houpat, cítím to i v sedadle a motor od poslechu nezní moc dobře. To celé trvá cca 20-30 vteřin, pak se motor uklidní a už o něm nevím.

Nevím, dělal sem očistu zevnitř motoru. Engine flush podle návodu, pak nový olej Castrol Magnatec C3 5W40 včetně olejového filtru MANN + přípravek METANOVA C3. Možná je ten motor tižší ale problém nezmizel.
Vectra GTS Z18XE
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 634
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od ernst »

nemůže to být nakonec nějaká blbost?

čidlo teploty motru, volnoběžný motorek, potenciometr škrtící klapky,EGR?

je dost divné, že to dělá jen pul minuty.. to se nestihne pořádně nic zahřát zvenku motoru...
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
Uživatelský avatar
Xandrr
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2013, 19:25
Bydliště: Sev.morava

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od Xandrr »

EGR nemám, klapka vyčistěna, všechny čidla jsou OK. Všechny filtry i palivový jsou vyměněny. Svíčky jsou nové a mají stejnou barvu. Volnoběžný motorek? není to Vectra B? Já už to tu řeším dlouho, všechny "blbosti" hadičky atd. překontrolovány.
Budu měnit sondu, ale ta na to nemá vliv.. teď jak bude zima to nechám uležet protože problémy nebudou, na jaře to odvezu k diagnostikovi a nechám to tam nějakou chvíli. Ať startuje a kouká na live data. Když se na to nepříjde budu se s tím muset smířit.. :(
Vectra GTS Z18XE
bodlok
Příspěvky: 29
Registrován: 24 zář 2013, 17:44

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od bodlok »

Ahoj, nechci zakladat nove tema. Jde o špatny studeny start. Svitilo mne auto s klickem. Na op-comu ukazalo chybu spatna svicka. auto startovalo dobre, ale evidentne na tri valce. Koupil jsem svicky BOSCH podle typu presne psane na moje auto. Po vymene kontrolka uz nesviti, ale auto spatne startuje. V lete dlouho toci asi 3 vteriny nez naskoci. Kdyz je pod nulou dejme tomu minus 5 auto toci take asi vteriny a naskoci a kolisa nez cca 30 vterin zahreje. Kdyz tolik nemrzne nebo je nad nulou tak toci a blaf blaf a vrrr naskoci ale tak nejak motor kolisa nez se zahreje jizdou nebo na volnobeh tak 30 vterin. Nejsou ty starty po vymene vubec dobre. Myslite, ze by to mohl byt spatny typ svicek nebo mohli neco pokazit pri vymene?...jde o vectru c CDTI 74kw motor ZDTL rok vyroby 2006. Moc dekuji za kazdou radu. Neumim to moc popsat ale driv mi to sice chytalo na tri valce ale jak se rika na brnk....
alzafir
Příspěvky: 129
Registrován: 22 dub 2012, 20:50
Bydliště: Ostrava

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od alzafir »

Tohle je sice o benzínu, ale když už jsi to tu pověsil, zkusil bych kouknout na snímač tlaku paliva na liště, co to ukazuje.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.39)
bodlok
Příspěvky: 29
Registrován: 24 zář 2013, 17:44

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od bodlok »

diky za odpoved...muzes poradit jak jej promerim a nebo jak bych mohl zjistit jeho zpravnou funkci?
alzafir
Příspěvky: 129
Registrován: 22 dub 2012, 20:50
Bydliště: Ostrava

Re: Z 18XE špatný studený start

Příspěvek od alzafir »

Jedině diagnostikou. A to doufám, že tam ten snímač tento motor má. Ne na všech CDTi je, ale je na většině.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.39)
Odpovědět

Zpět na „Benzín“