opel vectra gts 3,2 V6 2003

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
maserkovi
Příspěvky: 42
Registrován: 13 dub 2010, 07:54

opel vectra gts 3,2 V6 2003

Příspěvek od maserkovi »

Zdar,
mám takový problémek a potřeboval bych poradit. Včera jsem normálně přijel auto zaparkoval a dnes ráno jsem auto už nenastartoval. Starter točíl ale auto si ani neškytlo a svítí ta oranžová kontrolka v pravo dole na palubce (podle knížečky je to řízení emisí) a svítí že mám jet do servisu. Zjistil jsem že když otočím klíčkem tak nezahučí benzínoné čerpadlo a bylo mi porazeno že před vstřikama je ventilek ze kterého když startuju tak by měl téct benzín ale neteče. Takže jsem zkusil vyndat čerpadlo a připojit ho na baterku a nornálně šlo. Pak jsem změřil jestli do něj jde elektrika při zaplém klíčku a elekrika tam nešla takže bude asi problém v tom. Pojistky jsou v pohodě. Takže prosím o rady v čem by mohl být problém nebo jestli něco nedělám špatně? (mám bohužel svého mechanika na horách a potřebuji jezdit)
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter.eu
Příspěvky: 270
Registrován: 12 kvě 2010, 15:59

Re: opel vectra gts 3,2 V6 2003

Příspěvek od peter.eu »

po zapnuti klicku by si mel slyset cvaknuti relatka nekde v kufru a cca po 3s znova,akorat po tu dobu ti jde do konektoru k cerpadlu napeti(dej si tam treba zarovicku a uvidis).Jinak to cerpadlo jak si vyndaval tak se mohlo hnout a venku ti pak jde.Mel sem pred mesicem stejnej problem,vyndal sem ho a slo,vratil sem ho tam a slo ale nedavalo potrebny tlak,pak treba 10x seplo a pak jednou ne a porad to samy dokola.Koupil sem novy a mam klid.Zkus promerit ten konektor do tech 3s po zapnuti klicu,pokud ti tam jde napeti kup novy cerpadlo....
ex Vectra GTS 2.0T Elegance 129kW
Tigra TwinTop Design Edition 1.8 16V 92kW
Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110kW Cosmo
Uživatelský avatar
maserkovi
Příspěvky: 42
Registrován: 13 dub 2010, 07:54

Re: opel vectra gts 3,2 V6 2003

Příspěvek od maserkovi »

No pak jsem dal čepadlo nazpátek do nádrže zavřel ale nepřipojil ten čtyřpinovej konektor co jde odněkud z auta a napojil baterku a čepadlo vrčelo i když bylo daný a zavřený v nádrži.

Pochopil jsem správně že jestli jde štáva do čepadla tak to musím měřit několik sekund po otočení klíčku a ne jako já skoro po minutě?

Kolik stojí nové čerpadlo a kde ho seženu?
Uživatelský avatar
peter.eu
Příspěvky: 270
Registrován: 12 kvě 2010, 15:59

Re: opel vectra gts 3,2 V6 2003

Příspěvek od peter.eu »

presne tak po zapnuti klicku ti jde napeti cca 3s,vem si treba zarovicku co je do parkovacek,odehni ty dratky a dej je to toho konektoru k tem silnejsim kabelum,ty slabsi dva sou od palivomeru.kupoval sem si v autokelly neco kolem 3700
ex Vectra GTS 2.0T Elegance 129kW
Tigra TwinTop Design Edition 1.8 16V 92kW
Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110kW Cosmo
Uživatelský avatar
maserkovi
Příspěvky: 42
Registrován: 13 dub 2010, 07:54

Re: opel vectra gts 3,2 V6 2003

Příspěvek od maserkovi »

Hele a poslední dobou se mi stávalo že když jsem to hnal na plnej plyn tak na čtyřku a pětku od čtyř do pěti tisíc otáček začalo auto cukat a rozsvítila se opět tak oranžová ikonka ale když jsem přesáhl těch pět tisíc otáček tak auto jelo zase normálně. Může to mít něco společného taky s tím čerpadlem? (Jo a mám automat)
Uživatelský avatar
peter.eu
Příspěvky: 270
Registrován: 12 kvě 2010, 15:59

Re: opel vectra gts 3,2 V6 2003

Příspěvek od peter.eu »

To uz by spis chtelo diagnostiku.me se stavalo u studenyho motoru ze kolisaly chvili otacky po startu.od vymeny se to nedeje.
ex Vectra GTS 2.0T Elegance 129kW
Tigra TwinTop Design Edition 1.8 16V 92kW
Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110kW Cosmo
Uživatelský avatar
maserkovi
Příspěvky: 42
Registrován: 13 dub 2010, 07:54

Re: opel vectra gts 3,2 V6 2003

Příspěvek od maserkovi »

Uvidíme,zítra zkusím jestli tam jde po otočení klíčku štáva. Zatím se mi nechce to čerpadlo kupovat když nevím jistě jestli je to tím a zrovna málo peněz to neni
adam09
Příspěvky: 374
Registrován: 01 led 2009, 23:50
Kontaktovat uživatele:

Re: opel vectra gts 3,2 V6 2003

Příspěvek od adam09 »

chce to vyřešit pro začátek diagnostikou

to je základ a ne řešit hend čerpadlo a takové
Opel Astra coupe bertone 2,2 16V
DIAGNOSTIKA OPEL Kladno,PRAHA kdyby tak SZ
Náhradní díly nové i starší na OPEL
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: opel vectra gts 3,2 V6 2003

Příspěvek od denny »

Pozor !!!system Bosch Motronic ME 3.1.1.,který máš ve voze nemá funkci předtlakování systemu paliva.Napětí pro čerpadlo musíš měřit tak,že ti někdo bude startovat.Pokud se ti neobjeví napětí ani takto,tak se diag nevyhneš.Mohl ti odejít ot senzor klikovky a jednotka,dokud nemá tento signál,tak nespustí relé pro čerpadlo paliva.
Uživatelský avatar
maserkovi
Příspěvky: 42
Registrován: 13 dub 2010, 07:54

Re: opel vectra gts 3,2 V6 2003

Příspěvek od maserkovi »

ok,díky za další radu
Odpovědět

Zpět na „Benzín“