PNEUMATIKY NA INSIGNII

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od jgoldman »

Nyní jsem řešil problém po výměně kol se zimních na letní. Volant mi kmital a pneu trochu zatáčela. Při opětovné návštěvě pneuservisu mi byl ukázán stav pneumatik. Mechanik navíc prohodil přední za zadní což já osobně nesnáším. Zadní kola jsou vždy sjetá jinak než přední. Na tzv. balónech není nic cítit ale na nízkoprofilových kolech se veškeré nerovnosti a nepřesnosti přenášení do řízení a jízních vlastností Insignie. Jelikož mám v létě i zimě rozměr 245/40 R19 tak vím o čem mluvím.
U originálních pneu od Oplu GoodYear Agle F1 je problém v tom, že mají klasické lamely (příčné) a ty se tzv. oskákají a udělají se na nich plošky a to mám i já. Ale například Michelin tyto lamely takto nemá (má je podélné) a je i z boku měkčí. Ukazoval mi to v pneuservisu na příkladu. Vzal Michelin který šel z boku ohnout a vzal Dunlop i GoodYear a ten je z boku tvrdej jako prase. Proto i prý jsou v mém případě cítit všechny nerovnosti a vibrace se přenáší do řízení. To by měl právě eliminovat měkčí Michelin. Já si objednal 245/40 R19 - Pilot Sport 3. Jelikož je začátek sezóny přezouvání pneumatik, tak si na tento rozměr musím počkat do půlky měsíce.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kukisss
Příspěvky: 31
Registrován: 05 bře 2011, 00:21
Bydliště: Olomouc/Opava

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od kukisss »

Zdar všichni,

nemáte někdo náhodou tip na dobré 18" alu na Insigni? Nebo neprodáváte někdo?

@jgoldman: A jak se ti v zimě jezdilo na 19kách?

Díky..
Opel Insignia Cosmo Hatchback
2.0 cdti 118 kW (Manuál), r.v. 5/2009
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od jgoldman »

Tip na kola nemám, hlavně si nekupuj kola která přesahují přes pneumatiku jako u mne. (kola vystrčená ven) Pak jen sebemenší neopatrné zaparkování a je po kolech. Stačí po směru jízdy sjet s obrubníku a je po ráfku. Nepomůže ti ani ochrana pneumatiky která má přesah. Já už mám letní kola druhé, protože jsem neopatrně vjel do nového nákupního centra v Praze ve Vysočanech a pánové projektanti nepočítají zřejmě, že by tam někdo jezdil se skoro pětimetrovým autem. Byl tam nájezd se zlomem dolů a hned zatáčka doprava. Přede mnou jelo v dešti auto a říkal jsem si jen jak si rve levé kolo. Pak už jen cink a orval jsem ho taky. Byla to samozřejmě moje blbost.
Jelikož prodejce kola už neměl tak jsem vrátil tamty 3 a koupil si jiná 4 ;) . Bohužel mám opět vystrčená ven protože na Insignii kvůli rozteči moc na výběr není.
Na zimu mám originál alu 245/40 R19 a se zimákama je to docela snesitelný. V našich podmínkách člověk jezdí stejně 90% na suchu nebo mokru. Pojedu do pneuservisu ke kamarádovi kde jsem kupoval nynější kola a zeptám se jestli jsou na Insignii nějaké alternativy.
Ahoj Jirka
Uživatelský avatar
kukisss
Příspěvky: 31
Registrován: 05 bře 2011, 00:21
Bydliště: Olomouc/Opava

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od kukisss »

Dík moc;)
Opel Insignia Cosmo Hatchback
2.0 cdti 118 kW (Manuál), r.v. 5/2009
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od jgoldman »

Máš tedy zájem o 18" ?
To jsou kola na komfort. Výbavy Cosmo se například dodávají jen na 18" Asi pánové od Oplu vědí proč :lol:
Co máš ve velkém techničáku přesně za povolené alternativy :?: :!:
Uživatelský avatar
kukisss
Příspěvky: 31
Registrován: 05 bře 2011, 00:21
Bydliště: Olomouc/Opava

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od kukisss »

JJ chtěl bych fakt 18ky. Na 19kách už ty naše zasrané silnice nejsou podle mně sjízdné. Aspoň teda tady na Severní Moravě, i když to je stejné asi všude.

Do techničáku se mrknu, teď ho nemám u sebe a pak napíšu.

Jinak jsem měl právě jako všichni u Cosma dostat auto na 18kách, ale protože se jednalo o dovoz přímo z Oplu jako Referenský, tak si to prodejce samo očesal a já v tu chvíli to neměl nějak prostudované že by tam 18ky měly být, tak jsem to ani neřešil. Navíc jsem byl celkem unešený z auta, tak jsem to nějak ani nevnímal..
Opel Insignia Cosmo Hatchback
2.0 cdti 118 kW (Manuál), r.v. 5/2009
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od jgoldman »

Chápu, to neřeš. Prostě to tak je.
Když jedu do němec tak to je i na 19 tkách lahoda. Žádný kanály nahoře nebo dole. Když se opravují díry tak to ani nepoznáš. No prostě lahoda. Tam si totiž místní úřad hlídá své investice a kontroluje dodávané práce (asfaltéry). Jen jsem například čuměl když tchána (němec) policista upozornil, že má špinavé auto a že by si ho měl nechat umýt. :P
No to ale nevyřešíme :lol:
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od miki11 »

:arrow:
Naposledy upravil(a) miki11 dne 08 úno 2012, 00:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kukisss
Příspěvky: 31
Registrován: 05 bře 2011, 00:21
Bydliště: Olomouc/Opava

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od kukisss »

No já mám taky na zimu 17ky, klasiky od oplu, strukturované plechy (mimochodem skvělý nápad). V servise mi samozřejmě řekli že 19 už je moc atd. atd. ale to je asi tím s jakou tam člověk přijde. Kdybych řekl že chci 19ky tak mi řeknou že to je ještě ok a že 20ky už jsou moc :lol: oni taky jak se jim to hodí do krámu aby prodali.

Nic méně dík za typ, protože jestli oba nemáte moc problém s 19kama né-li 20kama tak se asi není čeho bát. Jen českých cestářů :mrgreen:
Opel Insignia Cosmo Hatchback
2.0 cdti 118 kW (Manuál), r.v. 5/2009
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od miki11 »

:arrow:
Naposledy upravil(a) miki11 dne 08 úno 2012, 00:06, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Kola a pneu“