Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Pokud kupujete nebo už jste koupili, podělte se o zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Sunman »

Hm, neviem, prečo mi nejde editovať predchádzajúci príspevok, tak musím nový:
- ad aktualizácie máp - moje posledné aktualizácie mapových podkladov CR/SR/Rakusko sú z 6.8.2021 (to je dátum inštalácie v mojom aute) a predtým som robil aktualizáciu len SR v júli.
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Sunman »

ad rezerva vs subwoofer
ľahko vyskúšať čo dá subwoofer celkovému zvuku - pusti nejakú hudbu, zdvihni podlahu kufra a vytiahni konektor zo subwoofera. Myslím, že keď porovnáš zvuk s a bez tak ho tam necháš.
od roku 2003 som odjazdil na 8-mich vectrách a Insigniách 1.2miliona km. Za ten čas som mal jeden defekt - nejaký oceľový klin zapichnutý v strede pneumatiky a 1x prerazenú bočnicu o chodník. Okrem toho asi 3 klince, kedy som jazdil ďalej s malým únikom vzduchu.
Vždy som mal dojazdovú rezervu až na poslednú Insigniu, kde som sa nechal presvedčiť na BOSE a auto mám bez rezervy. Môže to byť samozrejme problém ale máš tam aspoň sadu na opravy. rovnaký problém môže byť akákoľvek iná závada na aute. Ale škoda, že u Opla nie je možná kombinácia rezerva + subwoofer. U škodovky je to presne naopak - chceš subwoofer, musíš mať aj rezervu, pretože subwoofer je uložený v kolese. U Opla je koleso otočené naopak a subwoofer sa tam nezmestí...
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Marek L »

Já jsem fanda do muziky a klidně bych oželel rezervu, kdybych mohl mít BOSE. Bez sub to nebude ono, uvidíš sám, kolik práce v basech to udělá místo těch repráků ve dveřích. Hluk z motoru a jízdy vozidla už sám o sobě pohltí část spodních basů, takže sub je za mě prostě parádní podpůrný doplněk.
Ale pokud je ti to jedno a třeba to úplně neslyšíš (neurážím ;) , tak je to asi jedno. Teď jenom plácnu, ale je možné, že odpojením, ti možná nebude hrát zbytek sestavy vůbec...kdo ví jak je to zapojeno...ale jen teoretizuju. A jen btw upřesním, že třeba Astra J má plnohodnotnou rezervu i Subwoofer u Infinity sestavy. Mám to a bez toho bych ji asi nechtěl, naštěstí jsem mohl dopředu otestovat a pak si to zvolit za příplatek. Ale ten Sub je tak zvláštně udělaný, spíš na placato a do šířky a je uložen za sedadly. Skoro jsem nechápal, jak to může vůbec hrát, ale hraje. U Insy to bude snad vyšší level.

Chlapi a teď dotaz...je u BOSE v Insignii možnost ovládat volume subwoofera (ne basy). U Astry ne a to je aspoň za mě velká škoda.
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Sunman »

U Bose je nastavenie úplne rovnaké ako u obyčajného infotainmentu: basy, stredy, výšky, vyváženie
Subwoofer sa nedá ovládať sólo. Odpojiť na skúšku je jednoduché stačí vytiahnuť konektor na ňom pod podlahou kufra. Všetko ostatné samozrejme hrá bez zmeny.
Subwoofer je inštalovaný v priehlbine dna kde je inak rezerva
Dooby
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Tak update: dnes servisní prohlídka 3r/61 tis.km v autorizáku. Výměna oleje a filtrů, diagnostika- před prohlídkou mi začala svítit kontrolka motoru s normální funkcí. Našla se signalizace chyby NOx senzoru- vymazáno, zatím se znovu neobjevila, vše ostatní prý zcela ok vč. emisí, takže to vidí servis na ten senzor. Nový stojí 19 tis., ale třeba to prý dá pokoj, doporučili natankovat prémiovou naftu. To bych kdyžtak asi reklamoval na dovozci. Baterku měřili a prý zcela ok. Originální tažné el. sklopné by stálo 26,5 tis. s veškerou kabeláží a elektrikářskou prací, ještě napíšou, kolik by stálo mechanicky odnímatelné, pak se rozhodnu. Nevím, jestli jiná firma dokáže zachovat funkčnost senzoru pod nárazníkem a parkovacích senzorů- má někdo zkušenost? Otázka, kolik bych pak ušetřil Ta dělící síť nad sedadla- chtějí za ní asi 9600- na to se vykašlu. Cena prohlídky a diagnostiky 5600-to se mi zdá ok. Na tu navigaci dle Sunmana se o víkendu chystám. Ještě k tomu subwooferu- přemýšlel jsem o tom a poslouchal a máte pravdu- rozhodně ho tam nechám.
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
sego13
Příspěvky: 2
Registrován: 19 srp 2021, 17:45

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od sego13 »

Čaute, otázka na majiteľa insignie ST, ak sa sklopia zadné sedačky, má ložní plocha 2 metre?
Ďakujem
Dooby
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2021, 21:38

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Dooby »

Tak jsem ti to změřil: k okraji sklopených zadních sedadel cca 171cm, k předním sedadlům mám 201cm (moje poloha-mám 184cm), ale dá se i prodloužit, když posuneš či napřímíš přední sedačky dopředu.
2018 Insignia B Sports Tourer 2.0 CDTi 125kW 8°automat
sego13
Příspěvky: 2
Registrován: 19 srp 2021, 17:45

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od sego13 »

Super, ďakujem. Takže ostáva ako favorit č. 1 na kúpu
Kazan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 kvě 2016, 14:25

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Kazan »

Převezl jsem v ST válendu (204x83x40 cm) nebo čtvery dveře včetně futer. Jel jsem sice trochu přilepený na volantu, ale dalo se ..
Laky7777
Příspěvky: 74
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Koupě Insignia ST-motorizace, výbava? prosím rady

Příspěvek od Laky7777 »

Technická otázka. Po vynulovaní 2. denného počítadla na Opel Insignia B CountryTourer po prejdení 9999km sa priemerná spotreba počíta ďalej ako dlhodobý priemer, alebo sa tiež vynuluje a ide sa odznova? 1. denné počítalo resetujem po každom tankovaní a momentálne mi tieto priemery navzájom nesedia. Dlhodobý ostáva stále rovnaký (cca 210km prejdených od automatického nulovania vzdialenosti), ale krátkodobý je výraznejšie nižší (140 km prejdených od tankovania) - z toho mi skôr vychádza, že priemerka 2. denného počítadla sa nevynulovala.
Displej je vyssia rada.
Dakujem
Insignia B CounryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Insignii“