Filtre pevných častíc

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
robozaho
Příspěvky: 20
Registrován: 29 led 2022, 23:06

Filtre pevných častíc

Příspěvek od robozaho »

Ahojte,


zhruba každých cca 300-350kmmi na palubnej doske napíše - Filtre pevných častíc je plný. Pokračujte v jazde. Chcem sa opýtať vtedy prebieha samovypalovanie filtra lebo je to tak nastavené normálne od vyroby alebo je to už veľmi zlé a filter je KO? Mal som predtým Volvo a tam nevypisovalo nič a ani žiadna kontrolka sa palubke sa nesvietilo. U VW to bolo, tak, že keď bol filter plný, tak sa rozsvietia kontrolka a vedel som, že by som nemal zastaviť do vtedy kým nezhasľa. Idem na dlhšiu trasu a nerád by som bol aby ma to nechalo niekde v vysieť... Viete poradiť. Auto má momentálne 149tisic km.

Dík.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Filtre pevných častíc

Příspěvek od mfilip »

1. jsem laik
2. poridil bych si ELM 327 za cca 10$ na Ali nebo za 500Kc nekde na Alze nebo tak
3. stahnul bych si appku OPL DPF info
4. appka by nela zobrazit zhruba stav naplneni DPF
5. podle se treba ja orientuju, abych nevypinal motor behem vypalovani
6. kdyz ti to napise tu hlasku znovu, tak se proste seber, najed na nejblizsi dalnici a val to 20km tam a zpatky
stylem: plny kotel na III. do 4000ot a pak sundat nohu z plynu a nechat spadnout na 2500ot a zase kotel.
To pry je nejlepsi zpusob na vypaleni DPF.

7. vim ale, ze se tu uz nekde resilo, ze nektere Astry vypalovaly co 400km, ale nevim, jak se to vyresilo, jestli byla chyba v SW nebo tak


BTW, na Insignii (110tkm) se mi vypalovani spousti ted v lete co 700-800km, v zime i po 1200km.
Appku mam proto, abych nikdy nevypinal motor behem vypalovni,
Jezdim nejcasteji 30km cesty, obcas 200km, obcas 5km

DPF by mel pri spravnem zachazeni rozhodne vydrzdet dele nez 300tkm.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Odpovědět

Zpět na „Diesel“