startovanie na druhy pokus

2003+

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
stalk
Příspěvky: 4
Registrován: 16 říj 2018, 14:32

startovanie na druhy pokus

Příspěvek od stalk »

Ahojte,

mam opel merivu 2003, benzin a asi 2 mesiace mam problem, ze pri studenom motore auto nastartuje az na druhy pokus. Ked vypnem motor a potom znova chcem nastartovat, tak nastartuje hned. Starter toci motorom, ale nenaskoci. Bateria je ok a vonkajsia teplota v noci neklesne pod 10stupnov. Sviecky maju 3 roky, ale za 3 roky je najazdene len 9 000km. Cize neviem, ci mam skusat vymenit sviecky, kedze by mali vydrzat aspon 30 000km. Vacsinou jazdim mestom na kratke vzdialenosti a pri nizsich otackach.
V com moze byt problem?
Dakujem za rady.
Reklama
 

stalk
Příspěvky: 4
Registrován: 16 říj 2018, 14:32

Re: startovanie na druhy pokus

Příspěvek od stalk »

Nikto mi nevie nic poradit?
OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: startovanie na druhy pokus

Příspěvek od OnMi »

A alespoň zakladni diagnostika provedena? Pamet zavad cista?

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: startovanie na druhy pokus

Příspěvek od Colommbo »

stalk: Bude to pro tebe k ničemu, ale mám zkušenost se svojí předchozí áčkovou Omegou 2.6i R6: Za deset let jsem s ní najezdil asi 170tis.km a vždy, opakuji vždy startovala napoprvé a už po dvou-třech převaleních motoru. Kdysi jsem však při cestě na jižní Moravě natankoval plnou nádrž N95 u nějaké noname (a levné...) pumpy a motor začal chytat VŽDY až napodruhé, napoprvé nenastartoval nikdy po celou dobu, než jsem nádrž vyjel... :? S novým benzínem už zase hned napoprvé.
W124 E320 R6 Coupé 1994
stalk
Příspěvky: 4
Registrován: 16 říj 2018, 14:32

Re: startovanie na druhy pokus

Příspěvek od stalk »

Diagnostiku som nerobil zatial ziadnu. Ak sa vymaze pamat zavad, moze to pomoct? Idem dnes premerat napatie baterie. Prvy start- tocilo asi 3sec a nabehlo a ked som siel 3km a potom stal asi hodinu, nastartovalo to na brnk. Moze byt, ze sa dobila bateria? Bateria ma 3 roky a jazdim len same kratke trasy a parkujem vonku.
Benzin som tankoval na dobrej pumpe. Teraz som zmenil pumpu, tak som zvedavy.
Dam vediet.
stalk
Příspěvky: 4
Registrován: 16 říj 2018, 14:32

Re: startovanie na druhy pokus

Příspěvek od stalk »

No meral som bateriu a v kludovom stave mala 12.3V. Zda sa mi, ze pomohla zmena cerpacky. Ze by taka renomovana pumpa mala zly benzin? Ale to este uvidim, ked nastartujem tak za 3 dni statia bez jazdy.
Odpovědět

Zpět na „Meriva“