Přední světla

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Cigi
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2019, 21:26

Přední světla

Příspěvek od Cigi »

Zdravím, mám dotaz ohledně předních světel. Mám Insignii z roku 2011 s natačecíma bixenonama. Bohužel jsem trefil svodidla pravým předním a teď se mi mlží a už přestalo svítit. Uvažuji, že bych koupil obyčejné halogeny na obě strany za 6 tis., než jedno za 18... Nemáte někdo zkušenost jestli to bude fungovat? Nevím, co to udělá třeba s automatickými dálkovými světly atd...
Reklama
 

Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Přední světla

Příspěvek od Eisy »

Neporadím. Nevymyslim. Ale ja by som hľadal/zháňal AFL. To je jedna z naj veci na Insignii.
OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Přední světla

Příspěvek od OnMi »

Pokud znas kod dilu, tak to zkus hodit do vyhledavani na ebay.com nebo allegro.pl a verim ze najdes jete v dobrem stavu za cenu od 6 tis.
Otazka je, zda jsi tim jezdeni se zarosenym svetlem neodepsal ridici jednotku svetla. Pak to bude o něco drazsi, protože se zpravidla prodava zvlast (i když je na svetle namontovana).

Kazdopadne prestavba na halogeny by byla velmi problematicka (az nemozna - jiné konektory, svazky a kodovani). Navíc podle mne to neprojde ani přes STK.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Cigi
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2019, 21:26

Re: Přední světla

Příspěvek od Cigi »

Díky za info budu objednávat světlomet Hella, ale teď právě nevím jak s řídící jednotkou.. Díval jsem se do světla a vody tam je teda celkem dost takže počítám, že bude mrtvá i ta jednotka. Když jsem ale našel na koupi novou tak u ní píšou "Ridici jednotka/software NEMUSI byt aktualizovan" . Nevíte jestli by světlo fungovalo nebo se bude muset do oficiálního servisu pro "naprogramování" jednotky na konkrétní typ auta?
Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: Přední světla

Příspěvek od Brembo SV »

Cigi píše: 20 říj 2019, 19:04 Díky za info budu objednávat světlomet Hella, ale teď právě nevím jak s řídící jednotkou.. Díval jsem se do světla a vody tam je teda celkem dost takže počítám, že bude mrtvá i ta jednotka. Když jsem ale našel na koupi novou tak u ní píšou "Ridici jednotka/software NEMUSI byt aktualizovan" . Nevíte jestli by světlo fungovalo nebo se bude muset do oficiálního servisu pro "naprogramování" jednotky na konkrétní typ auta?
Nič sa nemusí. Vymeníš svetlo a hotovo. Riadiaca jednotka je v reflektore,nemusíš ju objednávat. Riadiaca jednotka je na spodku svetlometa,preto ked tam vniká vlhkost,tak to zlikviduje konektor
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“