Xenonové výbojky - jaké koupit?

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Moderátoři

Sabiza
Příspěvky: 8
Registrován: 13 kvě 2017, 20:03

Xenonové výbojky - jaké koupit?

Příspěvek od Sabiza »

Ahoj všem,

mám Opel Insignia r. v. 11/2010 a dnes mi začal svítit levý xenon do červené barvy. Vždy po několika vteřinách se zbarví. Předpokládám, že pomalu, ale jistě odchází do věčných lovišť a proto bych nejraději koupil nový. Auto mám pár dnů, takže jsem ještě trochu zmatený, ale dotaz - jaké xenonové výbojky mám koupit?

Mohu použít některé z těchto?
- https://www.alza.cz/hobby/osram-xenarc- ... 117761.htm
- https://www.alza.cz/hobby/osram-xenarc- ... 117759.htm

Pokud ne, jakou patici a typ xenonu mám hledat?

Díky moc.
Reklama
 

OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Xenonové výbojky - jaké koupit?

Příspěvek od OnMi »

V Insignii MY2011 je D1S

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Sabiza
Příspěvky: 8
Registrován: 13 kvě 2017, 20:03

Re: Xenonové výbojky - jaké koupit?

Příspěvek od Sabiza »

Super, díky moc. Ještě jsem si všiml, že některé weby prodávají zvlášť pro dálkové a střetávací světla. Mám ovšem za to, že je tam jen jedna lampa.

Předpokládám, že když koupím jednu z těchto, tak budu v pohodě, že?
- https://www.alza.cz/hobby/osram-xenarc- ... d=18858791
- https://www.alza.cz/hobby/osram-xenarc- ... d=18858791
- https://www.alza.cz/hobby/osram-xenarc- ... d=18858791
OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Xenonové výbojky - jaké koupit?

Příspěvek od OnMi »

Zvlast zarovky mají halogenova svetla H7 + H1

Xenony v Insignii jsou Bi-Xenon tj. jeden svetelny zdroj pro dalkove i tlumene. Dalkove sviti naplno, tlumene je castecne zatinene clonkou. Pridavna H11 je pro prisvetlovani.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Xenonové výbojky - jaké koupit?

Příspěvek od Sunman »

pozor na tvoje linky - každý xenon z tých čo si vybral je iný, nie je jedno teda ktorý použiješ. Sú síce všetky D1S ale líšia sa farbou svetla. Keďže OSRAM nerobí podľa ich stránky 6000K, vyzerá to na fake.

V predaji je hromada fejkových "pravých" výbojok v "originál" krabičkách OSRAM. viď overenie výbojky na stránke www.osram.sk
či použiješ fake alebo pravú je na tebe. Moje skúsenosti s fejkami u halogenov (nechtiac) boli zlé - svetlo zo žiarovky svietilo rôznymi smermi, jeden lúč dovrchu a oslňoval priamo mňa :mrgreen:

v každom prípade, keď odišla jedna xenonka, menil by som obe. Modré svetlo vyzerá sice super, ale inteninzita svetla je menšia.
Sabiza
Příspěvky: 8
Registrován: 13 kvě 2017, 20:03

Re: Xenonové výbojky - jaké koupit?

Příspěvek od Sabiza »

OnMi píše:Zvlast zarovky mají halogenova svetla H7 + H1

Xenony v Insignii jsou Bi-Xenon tj. jeden svetelny zdroj pro dalkove i tlumene. Dalkove sviti naplno, tlumene je castecne zatinene clonkou. Pridavna H11 je pro prisvetlovani.

OnMi
Myslel jsem si to, děkuji za upřesnění. Dneska něco objednám a uvidím, jak dopadnu. Dnes jsem na to ráno koukal a červeně svítí pouze xenon jako takový.
Sunman píše:pozor na tvoje linky - každý xenon z tých čo si vybral je iný, nie je jedno teda ktorý použiješ. Sú síce všetky D1S ale líšia sa farbou svetla. Keďže OSRAM nerobí podľa ich stránky 6000K, vyzerá to na fake.

V predaji je hromada fejkových "pravých" výbojok v "originál" krabičkách OSRAM. viď overenie výbojky na stránke http://www.osram.sk
či použiješ fake alebo pravú je na tebe. Moje skúsenosti s fejkami u halogenov (nechtiac) boli zlé - svetlo zo žiarovky svietilo rôznymi smermi, jeden lúč dovrchu a oslňoval priamo mňa :mrgreen:

v každom prípade, keď odišla jedna xenonka, menil by som obe. Modré svetlo vyzerá sice super, ale inteninzita svetla je menšia.
Opravdu pochybuji o tom, že by Alza prodávala fejkové výbojky. Jinak OSRAM Xenarc COOL BLUE INTENSE D1S má pouze špatný úvodní popis, všude jinde se u žárovky píše o 5 500 K.

Počítám s tím, že se budou měnit obě, bohužel. Ale co, nejspíše si za to můžu sám.
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Xenonové výbojky - jaké koupit?

Příspěvek od Sunman »

A/ prečo by si za to mohol ty?
to je proste normálne že po čase sa žiarovka vypáli alebo u xenonu poklesne tlak plynu. Aj keď musím povedať, že som ešte insigniu s takouto xenonkou nevidel.
Ja som xenon menil len u VeCe, mala 200t km, ale tam svietili celých tých 200tisíc, t.j. okolo 3000 hodín takže životnosť úplne v pohode.
U insignie je denné svietenie, takže svietia možno 20% najazdených km ? Tzn. možno za celú životnosť auta pokiaľ sa niekto nevyžíva len v nočných jazdách ich netreba vymeniť.

B/ pozri na Alze, sú tam rozbalené xenonky. Hm... Koľko ľudí si kúpi xenon a potom vráti?
kúpil som teraz nejakú vrátenú elektroniku v alze so 40% zľavou a plnou zárukou. Podľa dát v prístroji som videl že to niekto používal tak týždeň, je to OK,pretože to čo som kúpil veľa ľudí nevie správne používať tak to vrátili.
ale xenon namontuješ a keď svieti myslím že to nikto nemení - možno niekto kto si predstavoval podľa názvu modré svetlo a ono to nie je. V každom prípade pred montážou by som pre tú srandu skotroloval podľa stránky osramu originalitu :)

inak výmena do fejsliftu je záležitosť 10minút aj s otvorením kapoty.
Sabiza
Příspěvky: 8
Registrován: 13 kvě 2017, 20:03

Re: Xenonové výbojky - jaké koupit?

Příspěvek od Sabiza »

No, po posledním připojení diagnostiky jsem si nevšiml, že mám pokřivené dva kontakty v OBDčku a při "zasunutí" mi začala svítit kontrolka airbagu a právě se asi vypálil xenon. :lol: :lol: :lol:

Co se týče těch rozbalených žárovek, tak vždy může jít o to, že někdo koupil špatný kus (ne každý je schopný a ochotný se zeptat na fóru). Koupil jsem dneska úplně nové, originální, které tam původně byly a svítí dobře, tak jak mají. Šlo na nich opravdu vidět, že jsou nové a nejeté. Nakonec jsem vzal OSRAM Xenarc Original D1S, protože dle všeho jsou to žárovky, které tam byly i od výroby.

U výměny před FL bylo nejhorší světlo u řidiče, kde je málo místa, pojistky a baterka. Druhá strana byla lehoučká. No, na rozdíl od MB třídy E, jsem nemusel sundávat podběh nebo celé světlo. :D
Strepexx
Příspěvky: 1
Registrován: 28 led 2020, 12:41

Re: Xenonové výbojky - jaké koupit?

Příspěvek od Strepexx »

Zdravím, nechtěl jsem vytvářet nové téma, tak se zeptám zde.
Koupil jsem insignii r.v. 2010, 2.0l benzín.. a k mému problému.. Začalo se mi rosit levé světlo u denního svícení v rohu, všechno svítilo, pohoda. Za týden světlo celé orosené, mokré zevnitř, nesvítilo.
Vymontoval jsem ho, vylel asi 0,5 dcl vody, vysušil pořádně a zkusil, jestli bude svítit. Po připojení svítilo vše, kromě xenonu, ten se rozsvítil, problikal a zhasnul.. Mám xenony prvně a nechtěl jsem do toho nějak sahat, nevíte, co s tím?
Jestli výbojka špatná, nebo nějaký kontakt jenom, děkuji za odpovědi.
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Re: Xenonové výbojky - jaké koupit?

Příspěvek od Eisy »

Vyskusat ci je zla vybojka je to najmenej. Prehod z druhej strany ...
ked sa rosi je tam asi nejaka prasklinka. Ktora ani nemusi byt vidiet.
Ale najprv skus prehodit ziarovku. Ked nebude ani ta svietit tak bude zla riadiacka - starter.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Interiér a exteriér“