Adaptivní přední světla (AFL) a jejich mouchy

Vše o garančkách, servisech, cenách servisů a hodnocení servisů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Adaptivní přední světla (AFL) a jejich mouchy

Příspěvek od Sunman »

Predpokladám že to zoženie niekde z búračky? Normálne je svetlomet jeden kus nerozoberateľný.
Pozor na náhrady. V minulosti mi tiež ponúkol mechanik namiesto originál Valeo svetlometu NoName :mrgreen: . to som mal ešte Astru. Fungoval tak, že pokaždom prestavení polohy svetlometu (elektrické ručné nastavovanie polohy) výdy svietil niekde úplne inam. Musel von.

ad4/ niekedy "len software" je sakramentsky obtiažna úloha
Reklama
 

svobi
Příspěvky: 1
Registrován: 12 pro 2014, 17:58

Re: Adaptivní přední světla (AFL) a jejich mouchy

Příspěvek od svobi »

Ahoj pánové,
pročítal jsem si vaše radosti a starosti s AFL u Insignie a mám problém, o kterém jsem se tu zatím nedočetl:

Při zapnutých automatických světlech se po nastartování provede kontrola AFL, je vidět, jak se světla postupně natáčí, vše proběne v pořádku. Po různě dlouhé době (někdy vůbec) se najednou (i při stojícím vozidle) prodlouží a zúží osvětlená plocha jako při jízdě na dálnici a následuje na displeji poruchová hláška Porucha AFL.
Po chcípnutí a novém startu zase vše funguje jak má.
Tento problém se nestane pokaždé, o to hůř se hledá. Vypadá to na hledání nějakého volného kontaktu nebo zoxidovaného konektoru. Nebo máte někdo jinou zkušenost?
Soudím že nic z elektroniky ani pohonů by KO být nemělo, když se světla po novém statru vždy zkontrolují a před vyhlášením chyby se přestaví do toho dálničního režimu.

Poradí někdo kam kouknout, co zkusit rozpojit a vyčistit?
Díky
Insignia Sports Tourer 1.8 103kW, MY09
Neo
Příspěvky: 3
Registrován: 03 pro 2014, 16:39

Re: Adaptivní přední světla (AFL) a jejich mouchy

Příspěvek od Neo »

Ahoj,

nez zacit hledat poslepu, nech si zaktualizovat soft v aute a vycist chybove hlasky. Nechal jsem si zaktualizovat v Oplu veskerej soft, co sel a se svetlama mi to udelalo jednou a od te doby (cca 4 mesice) absolutni klid.
přes 13 let s bleskem na kapotě - zatím nelituji
VecA 1.7, VecB 1.8, Meriva 1.8 Easytronic, VecC 1.8, Insignia 2.8 V6
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Adaptivní přední světla (AFL) a jejich mouchy

Příspěvek od Sunman »

Je otázka, či je to skutočne do "dálničního režimu".
nepíšeš čo to máš za modelový rok a či máš napr. flexride.

pri zastavení svietia svetlá "nakrátko" a do strany. v momente keď prepneš na "klasiku" tak sa svetlá stiahnu - to je to, čo popisuješ ako "zúží" a vytvorí sa asymetrická plocha svietidla - to môže byť zdanie "predĺženého" lúča.
Takto je možné pri stojacom aute rozsvietiť a odskúšať svetlá
1/ prepnutím flexride do polohy SPORT u áut vybavených flexride
2/ u MY do 2013 prepnutím spínača svetiel z polohy AUTO do pravej krajnej polohy
3/ u MY 2014 v menu prepnutím v položke "osvetlenie - adaptívne svetlá" z položky "inteligentné osvetlenie" na položku "osvetlenie zákrut a rohov"

takto môžeš skontrolovať či to je normálne stretávacie svetlo alebo dialničné.
Totiž v momente, keď riadiaca jendotka vyhodnotí napr. poruchu natáčania svetla, tak sa svetlá prepínajú do polohy klasických stretávacích svetiel a rozsvieti sa signálka porucha AFL.
Mal som to takto asi týždeň, nastavenie vždy prebehlo ak ohovoríš ale po týždni to už išlo vždy hneď do poruchy. Skončilo výmenou reflektora - je nerozoberateľný.
Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: Adaptivní přední světla (AFL) a jejich mouchy

Příspěvek od Brembo SV »

Podla návodu pre ročníky do 2013 mi nie je jasné,že po zapnutí zapalovania blikajuca kontrolka AFL na 4 sekundy upozornuje na pravostrannu premávku alebo na lavostrannu? -Vždy po zapnutí zapaľovania
kontrolka f začne blikať približne na
4 sekundy ako pripomienka.
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Adaptivní přední světla (AFL) a jejich mouchy

Příspěvek od Sunman »

tak to vyskúšaj. zapni zapaľovanie a skontroluj čo urobí kontrolka.
potom choď do menu a nastav ľavostrannú premávku. svetlá sa prestavia tak, že zmizne šikmá asymetricka plocha na pravej strane, ktorá nám osvetľuje opitých cyklistov spadnutých na krajnici ale v UK by svietila protiidúcim autám do xichtu. vypni kľúč - zapni a skontroluj či niečo zabliká.
Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: Adaptivní přední světla (AFL) a jejich mouchy

Příspěvek od Brembo SV »

v menu nastavenia to nemám. V automatickom režime to mám na symetrických,pri ručnom nastavení su asymetrické. Budem musiet skušat,či to má vplyv na niektoru funkciu. Najprv som si myslel,že sa tím vypína AFL,na to však nemá žiadny učinok. Tak som na to prišiel,v manuálnom režime ked bliká kontrolka idu svetlá v symetrickom režime. Zistil som zaujímavu vec u AFL s flexi ride-pri prepnutí na režim sport a prekročení rýchlosti 50 km/hod sa zvýši svietivost xenonov skokovo zvýšením ich výkonu,v režime standard ani comfort sa to nedeje. Pri poklese rýchlosti na 50 km/hod sa upraví svietivost na štandardnu uroven.
risanica
Příspěvky: 9
Registrován: 27 úno 2015, 14:06

Re: Adaptivní přední světla (AFL) a jejich mouchy

Příspěvek od risanica »

ahojte, pred tydnem jsem si koupil me druhe OPC. Predtim jsem mel 2013 a ted 2015.
U predchoziho jsem s AFL nemel nikdy zadny problem.
U noveho me vsichni problikavaji. Mam odzkouseno prepnuti na levostranne, kde to dela, jak ma.
Zkousel jsem prepnuti "osvetleni zatacek" vs "intelignetni" a taky se meni sviceni, i kdyz nevim, co to inteligentni znamena :)

Kazdopadne nevim, jak ted postupovat. Mam zkusit update softwaru nebo manualne to snizit u mechose vzhledem k tomu, ze funkce AFL vypadaji, ze funguji spravne popr. jeste neco vyzkouset, co me poradite ;)

dekuji a preji hezky svatky
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Adaptivní přední světla (AFL) a jejich mouchy

Příspěvek od Sunman »

ano, update sw.
mechanické nastavenie (ktoré samozrejme netreba robiť u žiadneho mechoša, toto je náhodou vec, ktorú na Insignii zvládne každý s IQ vyšším ako hojdací koník) je zbytočné. Problém je v tom, že z času načas zostávajú svetlá "visieť" v režime diaľnica. Ak ich nastaviš v tomto momente na druhý deň budú svietiť tesne pod auto.
Po update fungujú normálne, u mňa to bolo na MY2014.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“