Oprava nebo spárování nové konfortní jednotky

Vše o garančkách, servisech, cenách servisů a hodnocení servisů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
artesis
Příspěvky: 2
Registrován: 16 zář 2023, 11:39

Oprava nebo spárování nové konfortní jednotky

Příspěvek od artesis »

Ahoj všem, potřeboval bych, zda neznáte někoho z okolí Benešova u Prahy na opravu řídící konfortní jednotky Bosh F00HJ00727, kde začaly zlobit světlomety. Nejprve svítila po zamknutí vozidla stále levá ledka světlometu. Po pokusech o opravu v autoservisu ale světla nesvítí vůbec, zbytek je funkční. Do jednotky zatekla dešťová voda. Sehnal jsem tedy novou jednotku (resp. z vrakoviště) nicméně dle servisu ji immobilizer nenačte (světla ale svítí-zhasínají ...). Celkově by mělo stačit přehrát SW do nové jednotky případně spárovat, to ale v autoservisu u nás nedokážou. Dokázali byste mi prosím pomoci. Oslovil jsem již několik firem v okolí Benešova u Prahy ale nikdo zde opel nedělá, neumí to apod.. Jednotka je pro vozidlo Opel insignia A sports tourer 2.0 cdti 118kw. Pokud by byl někdo ochotný opravit na místě, tak by to bylo ještě lepší. Dle ProfiEcu, je třeba opravu dělat přímo na autě, tudíž čím blíže tím lépe. Nikdo mi ale nedokázal odpovědět zda, kdyby se odpájel hlavní čip z jednoho plošného spoje jednotky na druhý funkční, zda by to stačilo. Vybavení a osoba, co by to přepájet dokázala, by byla. Díky za tipy a pomoc.
Reklama
 

StanC
Příspěvky: 247
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Oprava nebo spárování nové konfortní jednotky

Příspěvek od StanC »

Jelikož zatím nikdo nedal jiný tip a tak se nejdříve zkusit domluvit telefonicky. Pokud si neporadí zde, tak již asi málo kdo. http://www.ase-dedic.com/ u Pardubic nebo http://www.carteam.cz/ v Brně. Je to sice trochu z ruky, ale jezdí tam kolegové i z větší vzdálenosti.
artesis
Příspěvky: 2
Registrován: 16 zář 2023, 11:39

Re: Oprava nebo spárování nové konfortní jednotky

Příspěvek od artesis »

Díky moc, nakonec jsem pořešil přes jednoho pána kousek za Říčany, dokázal spárovat jak komforní tak AFL jednotku. Cena přijatelná. Podotýkám že jednotky jsem sehnal z vrakoviště z Polska za pár korun ... 400 a 300 Kč kus. Tudíž nemusíte za to utrácet 3 a více tisíc jak uvádí ceny českých vrakovišťových překupníků ....
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“