Teplota výfukových plynů Opel Insignia

Vše o garančkách, servisech, cenách servisů a hodnocení servisů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Vitan
Příspěvky: 4
Registrován: 18 zář 2021, 03:40

Teplota výfukových plynů Opel Insignia

Příspěvek od Vitan »

Ahoj, řeším opakovaný problém s hláškou engine overheated - stop engine (hláška na displayi vozu). Když se to stalo poprvé, tak auto se chovalo tak, že při jízdě vyskočila hláška engine overheated - stop engine, nato motor začal vynechávat až se zastavil. Budík teploty chlazení na 130 C, naplno otáčky ventilátorů, motor nepravidelný chod. Auto nepojízdné, napojeno na diagnostiku ta hlásí chybový kod P2428 teplota vyfukovych plynu příliš vysoka (řada 1). Po vymazu hlasky automobil se chova jako by se nic nestalo. Filtr pevných častic čistý.Byla provedena výměna jednoho čidla teploty vyfukovych plynu. Po ujeti nekolika tisic kilometru hlaska znova a auto nepojizdne viz poruchovy stav výše. Prosím, máte nějaké nápady,čím by to mohlo být. Děkuji.
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Teplota výfukových plynů Opel Insignia

Příspěvek od Sunman »

Nepíšeš vôbec čo je to za motor takže ťažko praťažko odpovedať, krištáľovú guľu mám v oprave.
Ale predpokladám diesel 2.0. V tom prípade viem presne čo s tým:
https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php?f=63&t=6711

Keby si mal akýkoľvek ďalší dotaz, píš a udaj prosím MY, typ motora.
"Užil" som si s týmto SW bugom dovolenku v španielku a francúzsku. Trvalo dva mesiace kým som dostal auto od žabožrútov expertov nazad. Domáci servis kam chodím si s tým poradil za 30 minút. Hlavne zatiaľ nemeň žiadne komponenty v aute a už vôbec nie DPF.
Vitan
Příspěvky: 4
Registrován: 18 zář 2021, 03:40

Re: Teplota výfukových plynů Opel Insignia

Příspěvek od Vitan »

Ahoj, motor je 2,0CDTi, 96kw. V autorizovaném servisu Opel nepřišli na to čím by to mohlo být. Prý mám auto přivést až se to stane tzn. pokud se hladká objeví , nemazat a přivézt odtahovou do servisu. Nedovedu si to představit pokud bych byl někde na dovolené.
Vitan
Příspěvky: 4
Registrován: 18 zář 2021, 03:40

Re: Teplota výfukových plynů Opel Insignia

Příspěvek od Vitan »

Přemýšlím, jestli to opravdu nemůže být tím upgrade softwaru.
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Teplota výfukových plynů Opel Insignia

Příspěvek od Sunman »

ano presne motor 2.0DT 130k, Insignia A u mňa to bol model po face lifte. Dostal som ju v oktobri 2014, problém sa prejavil v máji 2015 keď malo auto najazdené 88 000 km. Do tohto času bez problémov! V priebehu jednej cesty na dovolenku ca 3000km dlhej som zostal v rôznych miestach 2x, v Opel servisoch v Španielsku vždy urobili reset a auto znova išlo bez problémov.
Tretíkrát sa mi to stalo na ceste späť v sobotu už na francúzskej strane. Tam to odviezli na príkaz LeasePlan do nejakej najbližšej dielne, zohnali mi auto v AVIS-e a šiel som domov. Auto tam bolo vyše mesiaca, vymenili DPF za nejaký čínsky, ktorý netesnil a pri každom vypaľovaní filtra som musel zastaviť a vystúpiť z auta von. Na reklamáciu - auto bolo ešte stále v záruke - francúzsky servis nedostal zaplatené a musel uhradiť nový originálny DPF filter ktorý mi v mojom Opel servise namontovali. Pri tom bol tiež nahraný upgrade SW, ktorý toto vyriešil a auto dojazdilo u mňa do 160 000km a teraz jazdí ďalej bez problémov (okrem toho, že ho odreli kompletne smetiari a pri krádeži kolies novému majiteľovi prevalili podbehy a dvere).

Závada sa nemusí prejaviť za celú životnosť auta - v servise kam chodím mali len jeden ďalší takýto prípad a mechanik ktorý mi auto opravoval hovoril, že má starší model a stalo sa mu to asi 2x ale keďže má vždy so sebou diagnostiku v kufri závadu resetoval a neriešil.
Voda v chladiči - teplomer pri závade vyletí "za roh" - nie je ale nikdy horúca. Nádobka sa s opatrnosťou dá normálne otvoriť.
Vitan
Příspěvky: 4
Registrován: 18 zář 2021, 03:40

Re: Teplota výfukových plynů Opel Insignia

Příspěvek od Vitan »

Auto je rok výroby 2012. Kupoval jsem jej v r. 2015. Teď mi přišla odpověď ze servisu Opel: Na Vašem vozidle byla již svolávací akce provedena a jiná svol. akce není + příloha viz příloha této zprávy. Prý další možnost je přehrát SW za aktuálnější. Cena je cca 3500Kč. Tak teď nevím co dál. :(
Přílohy
image001.png
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Teplota výfukových plynů Opel Insignia

Příspěvek od Sunman »

skúsim ti zistiť VIN môjho bývalého auta a dátum servisu. Možno ti to u vás budú vedieť nájsť v systéme aký SW upgrade sa robil na tom aute.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“