Multimedia Navi PRO / MY2019

Informace ohledně aktualizací, DVD mechanik a jiných multimedií a elektroniky

Moderátor: Moderátoři

Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Sunman »

zvonenie na telefone mám vždy vypnuté, funguje zvonenie z NaviPro, navyše samozrejme ukazuje na displejoch kto volá.
Používam Blackberry Passport 10
Reklama
 

artsvec
Příspěvky: 7
Registrován: 12 úno 2019, 08:34

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od artsvec »

Nevíte někdo,jak je to s aktualizací této navigace?
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Sunman »

aktualizácia - ak máš na mysli mapy je automatická pri pripojení WiFi z mobilu. Trvá niekoľko desiatok minút a aktualizuje sa mapa oblasti v ktorej sa autom nachádzaš - napr. Poľsko, ČR a pod.
paroli
Příspěvky: 21
Registrován: 07 říj 2014, 21:15

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od paroli »

zkušenost/rada
mám k tomuto infotaimentu připojený mobil (iOS) kde mám za ty roky asi 1k kontaktů. Kontakty se nějak synchronizují, ale ne komplet. Při refreši to musím udělat vícekrát, aby to dojelo do 100%.
Když už se zdá, že to tam je, tak po několika dnech část seznamu chybí.
Ono to hledání jen přes první písmeno je jak z dřevní doby, takže kontakty hledám přes mobil když stojím.
Ale co je teda na prd, že nevidím kdo mi volá. A to může být i uložen v oblíbených a vidím jen číslo.
Máte s tím někdo zkušenost? Díky.
Insignia 1.5 GS MY20
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Sunman »

Bohužiaľ, problém zdá sa je tvoj mobil. Mám tiež asi 1200 kontaktov.
Mám dlhodobo odskúšaných niekoľko telefónov, na ktorých všetko funguje úplne perfektne:
Blackberry Passport OS BB10, Blackberry KeyOne OS Android8.1, iphone 8 (3ks), iphone 7, iphone 11.

Mám ale jeden iphone 7, ktorý funguje presne ako píšeš - dáš refresh kontakty a on ukazuje ako sa naťahujú a pri čísle ca 500-550 to skončí a chýbajú kontakty. Vždy iné, úplne náhodne nejaká skupina písmen, niekedy na konci, inokedy na začiatku, alebo trebárs kontakty so začiatočnými písmenami J-K-L-M a podobne. Nepomohol ani total reset telefonu, ani upgrade na nový ios. Proste s tým jediným to nefunguje.
Jediná pomoc je kábel a použiť apple car, kde to funguje absolútne bez problémov aj s týmto telefonom. Opruz je kábel.
paroli
Příspěvky: 21
Registrován: 07 říj 2014, 21:15

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od paroli »

děkuju za odpověď a zkušenost. Teď to mám na XS, zkusím nějakého kolegu s jiným typem, jestli se to bude chovat jinak.
Insignia 1.5 GS MY20
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Sunman »

funkcia LIVE začala fungovať na Slovensku
paroli
Příspěvky: 21
Registrován: 07 říj 2014, 21:15

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od paroli »

Ahojťe, dotaz k NAVI pro, mám nyni 1.5 roku a jak známo, mapy jsou na SD. Lze udělat záloha karty, kdyby lehla, což se určitě jednou stane?
Insignia 1.5 GS MY20
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Multimedia Navi PRO / MY2019

Příspěvek od Marek L »

Pokud není karta nějak speciálně šifrovaná, tak ji prostě vytáhni, zkopíruj na jinou stejné velikosti a stejného formátu souborů (NTFS, FAT...atd) a vyzkoušej fungovat z kopie. Kdyby to náhodou nešlo, tak druhá varianta je kartu takzvaně zklonovat na jinou kartu. Jsou k tomu určené programy např. Acronis True Image, Macrium Reflect apod...
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Multimedia Navi PRO aktualizácie máp

Příspěvek od Sunman »

Aktualizácie / zamŕzanie navigácie

od augusta prebehlo niekoľko aktualizácií máp.
Česko posledná aktualizácia v septembri
Slovensko tri aktualizácie od septembra, posledná minulý týždeň.

Bohužiaľ v niektorých mapách sa u mňa vyskytli problémy so zamrzaním navigácie pri prejazde cez niektoré miesta na mape.
Problém sa prejavuje tak, že na hlavnej mape navigácie zastaví pohyb ikony. Hlasová navigácia pokračuje, vzdialenosť do odbočenia z trasy tiež pokračuje ďalej. V prípade prepnutia na inú aplikáciu a návrat na navigáciu zostane obrazovka mapy čierna a beží len pásik v hornej časti displeja so vzdialenosťou k najbližšiemu odbočeniu.
V prípade prepnutia na zobrazenie deleným displejom zvuk/telefon/navigácia toto zobrazenie neustále reštartuje zobrazenie.
nepomôže ani zastavenie aplikácie a tvrdý reštart. Navigácia začne fungovať až po opustení "zamrznutej zony".

Napríklad v Rakúsku navigácia od začiatku čo ju mám zamrzala pri jazde na B4 od mesta Horn smerom k hraniciam ČR.
Posledné updaty máp prinieslo mnohých nových "zamrznutých zón" napríklad (stalo sa mi to na ca 10 miestach):
- ČR križovatka D1/D2 Brno a okolie ca 10km na všetky smery
- SR jazda po D1 v okolí Trenčína
Po poslednej aktualizácii SR z minulého týždňa Trenčín opäť funguje.
Posledná aktualizácia SR však opäť zmazala D4 a R7 a tak pri jazde cez Lužný most je opäť jazda krížom cez polia.

Má niekto podobné skúsenosti?
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Autorádia + navigace + elektronika“