Ondrova Cascada

Ukažte ostatním vaše auto

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
BOndra
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2022, 13:22

Ondrova Cascada

Příspěvek od BOndra »

Ahoj parto!
Toto je můj první příspěvek, takže všechny zdravím. Forum je super, před koupí jsem ho prolézal skrz naskrz, a vaše postřehy a zkušenosti mi pomohly.
Oplákem jsem se stal díky Cascadě:
Cascada.jpg
Je to ročník 2013, 2.0CDTI, 121kW, automat. Když jsem ji koupil, měla najeto cirka 82.000km.
Musím říct, že jakmile člověk jednou stáhne střechu, už nechce jinak.
Momentálně jsem provedl velký servis:
- těsnění olejového čerpadla (motor je A20DTH)
- rozvody + vodní pumpa
- brzdy (kotouče i destičky)
- všechny provozní kapaliny
- geometrie
- olej v automatu

Pocity/dojmy:
- sedačky jsou neuvěřitelně pohodlné. Drží mne přesně tam kde chci, jsou pevné, člověka nádherně obejmou
- 20´ kola jsou nádherná, ale uvažuji o menších - mám obavu zda na těch kolech auto netrpí...
- chci teď dořešit střechu - kapky už nestékají, takže potřebuje vyčistit a naimpregnovat. Nemáte na někoho v Brně tip, kdo to dělá dobře?
- to auto je těžké jako kráva (1.900kg) ale motor s tím celkem slušně hýbe

Budu rád, když mi řeknete své zkušenosti ať už s motorem, nebo cabriem, rád se dozvím nové věci :)
Zdraví,
Ondra
Opel Cascada 2013, 2.0 CDTI, 121kW, 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 862
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Ondrova Cascada

Příspěvek od milosh »

Ahoj a vítej. Nejhezčí model z novější generace Oplů máš a čím víc budeš přidávat fotek, tím větší budu nejen já mít radost :)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Ondrova Cascada

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj, Ondro! Jak už zmínil kolega admin, Cascada je překrásný (ač fakt hodně těžký - moje kupé je o půl tuny lehčí) auto, jen u kabria škoda naftového motoru a automatu... Ale i tak vítej! :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
BOndra
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2022, 13:22

Re: Ondrova Cascada

Příspěvek od BOndra »

Díky moc za vřelé přijetí :) fotky časem určitě přibudou, obzvláště jak budeme v létě jezdit víc :)

Důležité věci: čepice bekovka - mám, opalovací krém faktor 50 - nemám a pokaždé si nadávám :lol:

Ad diesel x benzín - chápu, a vím že většina cabrií má benzín. Já si četl recenze, kde tvrdili, že ten diesel není tak špatná volba. I vzhledem k váze auta se mi to zdálo vhodnější, měl jsem pocit, že ona 1.6ka benzín by se s tím hodně nadřela. Teď když s tím jezdím, je to hrozně fajn, většinou si to brumlá okolo 1.900rpm a neruší to. Přiznám se, že mně se líbí i ten dieselový zvuk. O sportovnosti jsem si vzhledem k váze nedělal iluze :D .

A automat? Ten k tomu tak nějak sedne - to auto je povahou uklidňující, takový parník, který se plaví silnicí, a nechává Tě se kochat a užívat vítr ve vlasech a přírodu okolo. Já automat vyloženě nevyhledával. O cabriu jsem přemýšlel už minulý rok, ale nijak závažně. A jednou jsem náhodně prohlížel web a tahle kráska na mne vyskočila - měla hnědý vnitřek (což mám rád), dobrou výbavu + CEBIA report, a tak jsem se začal zajímat.
Opel Cascada 2013, 2.0 CDTI, 121kW, 6AT
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 862
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Ondrova Cascada

Příspěvek od milosh »

Kdybys nahodou jel kolem Usti n.L., urcite bych se rad svezl, ale dva "kluci" v kabriu, hmm to vypada divne :mrgreen:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Ondrova Cascada

Příspěvek od Colommbo »

On někdy stačí jeden... :D
140620131444-001.jpg
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 529
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondrova Cascada

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Vítej mezi námi, toto je opravdu super kousek, nemít rodinu, taky chy do toho šel :D :D :D . Ať slouží a užívej si za volantem, pohodovou jízdu.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“