Právě je pát 20. zář 2019 17:00:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Baltik - Astra F 99' X16SZR
PříspěvekNapsal: sob 31. srp 2019 13:33:21 

Zdar!

Jmenuji se Robert, jsem z Novojičínska a koupil jsem Astru. Jednu z roku 97'' už jezdím 2. rokem ale půjde pod magnet na podzim. Astru mám jako druhé, záložní auto, rozhodl jsem se, že koupím další. Našel jsem z Hradce, rok 99, stejný motor, najeto 180XXX, většinu života podloženo papíry, ale i tak má dost much. Hlavně od předchozích majitelů. Dobitý interier, strašné vůle v řazení, kufr dobouchaný, ale základ nějak jde. Tak se budu snažit ze dvou udělat jednu nějakou slušně vypadající.

Hned první problémy:

1.- zaslepil jsem EGR a začla mi vyskakovat kontrolka motoru. Rozsvítí se pokaždé po ujetí cca kilometru. Na Astře z roku 97'', kde mám taky záslepku, kontrolka se nerozsvěcuje. Záslepku jsem oddělal, a kontrolka furt :twisted:
2.- na Astře 97'' mi jede rádio při 1. poloze klíče v zapalování. Na 99' mi radio jede až s kontrolkami. Jak to má být správně a půjde to přehodit na tu první polohu, abych mohl poslouchat s klíčem 1. poloze ?
3.- Mám vylomenou mřížku u levého ofuku okna viz obrázek, jakým způsobem tohle vyměním kus za kus ?Mám komplet z druhé Astry, jen to nechci zlomit ani nic zkoušet předem.
4.- Chci vyměnit volant bez airbagu plvodní za volant s airbagem. Stačí povolit jen 2 šrouby zezadu ?
5.- Když bych to chtěl připojit na diag, podle čeho zjistím, na kterou diag to připojím? Nebo mám dojít do servisu a říct, že mám astru F a hned mi řeknou, jestli to načte nebo nenačte ?
Příloha:
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg [ 185.4 KiB | Zobrazeno 167 krát ]

Přílohy:
DSC06887.JPG
DSC06887.JPG [ 250.04 KiB | Zobrazeno 172 krát ]

Předmět příspěvku: Re: Baltik - Astra F 99' X16SZR
PříspěvekNapsal: sob 31. srp 2019 19:52:00 
Administrátor

Vítej na fóru, vypadá zachovale 8-)

PříspěvekNapsal: sob 31. srp 2019 20:18:19 

Nazdar Roberte, ohledně rádia je skutečně vidět podle schemat na této stránce (schemata č. 5 a č. 1), že je rozdíl v napájení rádia na svorku 2 - jeden model (přeškrtnuté J) má napájení z potenciálu 15 (spínané napětí zapalování, linie 571) a druhý (J v kroužku) jej má z potenciálu W (první poloha klíčku, linie 103). Nejlépe najít potenciál W přímo na spínací skříňce a natáhnout do svorkovnice rádia místo původní "dvojky".
Ohledně diagnostiky si myslím, že by ji měla zvládnout jakákoli čínská OBD-II pro Opely (měl jsem Astru G 1998 s motorem X16SZR a diagnostika OP-COM normálně fungovala.
Pokud chceš měnit jen airbag, tak po povolení těch dvou šroubů zezadu uvidíš, jestli je na volantu konektor pro bag od středového kroužku. Pokud by nebyl, musel bys sundat volant povolení středové matice a podívat se, jestli nechybí i kroužek.
Výměnu vylomené mřížky nevím, zkus pohledat na tom fóru, co jsem ti dal odkaz na schemata.
Dal jsi tu záslepku EGR dobře? Protože EGR musí mít volný pohyb hřídelky, i když je EGR zaslepen, jinak hází hlášku.
Toto jsou ale zkušenosti z géčka, mylím si však, že ty motory jsou stejné.
Petr

PříspěvekNapsal: sob 31. srp 2019 20:46:26 

Ohledně mřížky - snad pomůže ;)

PříspěvekNapsal: sob 31. srp 2019 21:00:15 

Diky za rady!

S těmi schématy docela válčím. U svého primárního italského auta luštím schémata z naskenovaného manuálu z brzkých 90. let a rozdíl docela nebe a dudy. Věřím ale, ža časem se do toho dostanu.
Chci měnit celý volant, takže komplet. U EGR se hřídelka zasouvá dovnitř, takže nijak nenaráží do plechové záslepky. Zkusím ten diag.
Nejde mi světlo kufru, nefunguje při vytáhnutém přepínači světel vnitřní osvětlení a blbnou i spínače dveří pro osvětlení interiéru.

PS: limit 256KB pro obrázek je velice nepěkný.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]