Zlobi me auto

1998-2004 Astra G klub - http://www.astra-g.cz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Obesenec
Příspěvky: 4
Registrován: 15 lis 2018, 11:36

Zlobi me auto

Příspěvek od Obesenec »

Dobry den

predem se Vam omlouvam jestli píšu do spatneho topiku.

Nevyznam se v tom a pres mobil uz vubec ne tak se nezlobte

Mam problem s Oplikem r.v. 2000 opel astra g 1 8 16V 85kw motor X18XE1

Normalne jedu a za jizdy mi to chcípne roznu se kontrolky a vypne se posilovac rizeni a brzdy vse ko.. Vyjimecne to de nastartovat hned někdy ujedu 100m nekdy kilak.. Nekdy po hodine to nastartuji.. Nekdy to udela i behem tri km 6x.. Zdecha to i na volnobech... Vetsinou v křižovatce!pak se umoudri a jedu klidne 60km v pohode...

Svicky zapalovaci lista-civka? V poradku

Myslel jsem ze to je snimac otacek vackoveho hridele ale ten byl vymenen a prej ok..

Na diagnostice to pise kod chyby P1612 imobilizér neni nebo spatny signal.. A kod chyby P1613to same.. Paradox je ze kdyz se objevi chyba.. Pres diagnostiku to de smazat nastartuji hned vse ok.. Pak to zdechne a zas chyba ani za boha nejde to nastartovat.. Jedine kdyz vymazu chyby a nebo hodinu dve pockam... Co by to mohlo byt a jake reseni? Uz fakt nevim.. Prosim o radu pripadne dekuji
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Zlobi me auto

Příspěvek od Sunman »

ved si si sam dal odpoved kde je chyba.
naco menis sviecky, listy, snimace otacok ked sam si zistil ze chyba je v imobilizeri a po resete chyb to ide nastartovat normalne.
tak hladaj v imobilizeri utraseny kabel alebo vadny spoj
alebo som zle rozumel co pises o imobilizeri?
Obesenec
Příspěvky: 4
Registrován: 15 lis 2018, 11:36

Re: Zlobi me auto

Příspěvek od Obesenec »

Nejdriv to psalo jen snimac vackoveho hridele vymenen okey pak to nepise nic za chybu jedu dva dny a imobilizér...

Vymenil jsem klic a nepomohlo..

Nebyla tam zadna chyba po dvu dnech ten imobilizér.. Takto.. Co to je? Kde to najdu?
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Zlobi me auto

Příspěvek od Marek L »

Měl jsem podobné chování Astry G kdysi... byla nakonec vyměněna řídící jednotka rovnou se spárovaným imobilizérem.
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Obesenec
Příspěvky: 4
Registrován: 15 lis 2018, 11:36

Re: Zlobi me auto

Příspěvek od Obesenec »

Te ridici jednotky jsem se bal ze nejspis odesla..

Dekuji za vas nazor

Pozadam o pomoc autoelektrikare co mi na to rekne
k2dream
Příspěvky: 5
Registrován: 03 zář 2020, 15:26

Re: Zlobi me auto

Příspěvek od k2dream »

Nejaky vysledek, mam motor Z18XE a stejne chovani. Menil jsem predtim zapalovaci civku tak mam na ni podezreni.
Demeter1991
Příspěvky: 2
Registrován: 18 lis 2022, 09:24

Re: Zlobi me auto

Příspěvek od Demeter1991 »

Ahoj bando mám stejný problém astra g 1.8 16v x18xe1. Začalo to cukanim a teď už si rovnou chcipne po zahřátí cca 90° nebo ujetí cca 10km . A nastartuje až po schladnuti po vypnutí klíče sepnou Sahary a nesvítí kontrola motoru (klíč poloha 2) jak se rozsvítí lze nastartovat a pokračovat v jízdě někdy 200m někdy 1000m a tak se to opakuje. Všiml jsem si také že když prostě zdechne za jízdy tak nejde slyšet ani palivové čerpadlo ......... v servisu na diagnostice vyskočila závada neduverihodny signál immo P1612 a P1613 při druhé návštěvě když auto zdechlo rovnou u servisu tak nacetlo chybu snímač kliky ten jsem vyměnil ale závada přetrvává předchozí majitel měnil egr, čidlo teploty, nevím zda pomůže deaktivace immo nebo výměna ŘJ
OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Zlobi me auto

Příspěvek od OnMi »

Podle mne jednoznacne vadna ECU - upadene propoje uvnitr ECU. Typicky problem techto jednotek. Muzes zkusit sehnat jinou nejlepe se sparovanym klickem nebo ji nechat nekde opravit. Ale levne to nebude. U starsi jednotky riskujes, ze po case umre taky
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Demeter1991
Příspěvky: 2
Registrován: 18 lis 2022, 09:24

Re: Zlobi me auto

Příspěvek od Demeter1991 »

Mám možnost koupit jednotku kroužek i čip tak poslední šance jinak to asi už zapálím
Jan Cepník
Příspěvky: 1
Registrován: 16 pro 2022, 10:55

Re: Zlobi me auto

Příspěvek od Jan Cepník »

Dobrý den, podařilo se Vám prosím problém vyřešit, příp. jak a za kolik? Mám asi stejný problém u Vectry B 2,0 16V. Zatím chcípla 2x, přičemž předcházelo rozsvícení kontrolek, přesně jak psal Oběšenec. Jan Cepník
Odpovědět

Zpět na „Astra G“