Opel Campo 2.5 TD brzdy

Modely co zde nemají svoji sekci, studie Opel a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Ghost
Příspěvky: 5
Registrován: 28 čer 2012, 17:30
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Opel Campo 2.5 TD brzdy

Příspěvek od Ghost »

Zdravím, potřeboval bych poradit.
Mám problém na Campu z brzdama. Začaly se mi blokovat buď přední anebo zadní brzdy. Přegumičkoval jsem hlavní brzdový válec. Stále t blokovalo. Pedál na tvrdo a z kolama nejde hnout. Když jsem povolil trubičku u brzdovýho válce kapalina vytekla a brzdy povolily. Do zpátečního okruhu nešlo nic. Takže jsem šel po trubkách a brzdy jsou vedeny přes omezovač brzdného tlaku. Nevím jak funguje. Tak jsem ho preparoval a udělal z něj vlastně pouze trojcestný rozdělovač. Auto neblokuje, ale pedál jde až na podlahu a když chci zabrzdit tak musím nejmíň dvakrát našlápnout. Tlak uniká v druhém okruhu. Na diskuzi jsem se dočetl, že se dá vyřadit omezovač. Ale v tom případě tam musí přijít podle mě trojscestná rozbočka a ještě něco, aby tlak z brzd neutíkal zpátky a kapalina byla pod tlakem. Nevím si s tím rady, může mi někdo poradit?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 512
Registrován: 25 lis 2008, 00:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Campo 2.5 TD brzdy

Příspěvek od Fritol »

ovzdušni znova brzdy ale musíš ovzdušnit i ten omezovač ma na sobě někde ovzdušnovak pokud uz neni zalomenej. vím ze sem tenkrat měl taky problem. dělal sem zhnile trubky tak jsem je vyměnil ovzdušnil brzdy a ejhle pedal napodlahu několikrat sem musel namačkat a furt nic. tak sem to ovzdušnil asi 3x a furt nic. pak jsem ovzdušnil i ten omezovač a ok.
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998, ABS,4kotouč,vyhřívany el.zrcátka,centrál,origo lité kola,klima,el okna, dodělany Pal PC, modul zavíraní oken pomocí DO
Diagnostika:op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí
Ghost
Příspěvky: 5
Registrován: 28 čer 2012, 17:30
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Campo 2.5 TD brzdy

Příspěvek od Ghost »

Dík za radu. Ještě jsem se chtěl zeptat. Začaly se blokovat brzdy - předek někdy i zadek, pedál byl na tvrdo až nahoře. Myslel jsem brzdovým válcem tak jsem ho přegumičkoval a pořád se brzdy jenom natlakovaly, zabrzdily a tlak nikudy neunikal. Takže jsem se dočetl na diskuzi, že když toto dělá, že se má vyřadit omezovač. Tak jsem vyřadil omezovač a teď se tlak volně vrací do druhého okruhu brzdového válce, takže když chci brzdit, musím několikrát našlápnout, abych dostal tlak zase do trubek.
Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 512
Registrován: 25 lis 2008, 00:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Campo 2.5 TD brzdy

Příspěvek od Fritol »

to nevim ale omezovač je na zadku u zadni napravy a reguluje tlak pomocí zatižení na zadni napravě. ale o zasekavani nic netušim..
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998, ABS,4kotouč,vyhřívany el.zrcátka,centrál,origo lité kola,klima,el okna, dodělany Pal PC, modul zavíraní oken pomocí DO
Diagnostika:op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 634
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Campo 2.5 TD brzdy

Příspěvek od ernst »

občas se stává že se v brzdové hadičce odloupne její vnitřní vrstva a ta pak funguje jako ventil...
někdy tak že šlápneš na brzdu a povolíš a ono chvíli trvá než se kolo odbrzdí...
a nebo opačně a to tak že nepusí tlak ke třmenu...

a nebo jsi špatně poskládal brzdovej válec případně máš někde v potrubí nějakej bordel..
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
Ghost
Příspěvky: 5
Registrován: 28 čer 2012, 17:30
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Campo 2.5 TD brzdy

Příspěvek od Ghost »

Pro upřesnění jsem nakreslil momentální schéma rozvodu brzd.
Nevím, zda je zapojení správné takto jsme auto koupili. Některé trubky to znamená od přední nápravy na zadní nápravu byly minulým majitelem měněny. Trubky jsem vyčistil, profoukal vzduchem a vyměnil všechnu brzdovou kapalinu. Pedálem našlapu kapalinu, pedál je až na konci úplně tvrdý a kola zablokovaný. Když povolím na brzdovém válci trubičku, kterou brzdový válec vhání tlak do brzdové soustavy, kapalina odteče a brzdy povolí. Když jsem preparoval a zaslepil ze spodu omezovač brzdného tlaku, takže z něho vznikl trojcestný ventil, auto již neblokuje, pedál jde až na podlahu, musím několikrát našlápnout aby začalo brzdit a kapalina se zpětným okruhem volně vrací do nádobky na kapalinu zpětným okruhem. Někde by mělo být podle mě něco co tlak v potrubí zadržuje a ne aby se kapalina zpětně volně vracela do nádobky. Tak si nevím rady. Díky za radu.
Přílohy
Schéma brzd Opel Campo
Schéma brzd Opel Campo
zapojení brzd.jpg (10.01 KiB) Zobrazeno 9871 x
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: Opel Campo 2.5 TD brzdy

Příspěvek od denny »

Vyřadit omezovač je nesmysl.Všechny vozy mají omezení brzdného účinku vzadu,jinak tě bude při brždění předbíhat zadek.Ty máš proměnný,zátěžový.Vozy bez ABS\třeba i Favorit\ mají omezovače pevně nastavené,takové válečky na potrubí.Favorit je má konkretně hned na brzd válci.Opel Kadett D,E,Astra F,Corsa A,B ....je má vzadu mezi trubkama a hadicema ke kolu.U vozů s ABS apod syst nejsou potřeba-vše je zajištěno v ABS apod.
Z toho ti jasně plyne,že omezovač nelze nahradit jen nějakým t-éčkem.Musel bys zkonstruovat nějaký pevný omezovač,aby ti přiškrtil zpětnou kapalinu \ a to se děje v omezovači\.
Odpovědět

Zpět na „Ostatni Opel modely“