Praská hadička u palivového čerpadla v nádrži

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tejdog
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10. zář 2020 20:16:58

Praská hadička u palivového čerpadla v nádrži

Příspěvek od Tejdog » čtv 10. zář 2020 21:23:40

Čau lidi,

mám dotaz jestli se někdo nesetkal, nebo nemá řešení k následujícímu:

Mám Vectru C Caravan 2008, motor 2.2 direct. Praskla mi hadička u palivového čerpadla v nádrži. Nejdřív jsem ji jenom o 2 cm zkrátil a vše fungovalo jak má. Po cca 3/4 roce auto opět nestartovalo, tak jsem se opět podíval a hadička byla zase prasknutá. Tak jsem si řekl, že už je asi prostě stará a obě dvě co jsou u čerpadla (jedna přímo z čerpadla do víčka a druhá z toho uložení kde je plovák tak do víčka - asi přepad nebo nevím k čemu je ta druhá) jsem vyměnil za neoriginální. Sice neoriginální ale byla to palivová hadička do benzínu. Každopádně vše bylo zase v pohodě ale po 2 dnech opět nestartovalo. Tak jsem se podíval znovu a zase byla prasklá.

Je pravda, že mi přišla taková rozleptaná a změklá oproti tomu, když jsem ji tam dával. Je možný, že je odolná proti benzínu jen zevnitř ale ne z venkovní strany a proto praskla ale to se mi moc nezdá.

Můj dotaz teda, jestli někdo nevíte, jaký by mohl být jiný důvod, proč by hadičky praskaly. Tlak čerpadla by měl být cca 3 bary a ta hadice byla na 25 barů. Navíc se mi nezdá, že kdyby čerpadlo nějak blbnulo, že by dávalo nějak hodně tlaku kvůli kterýmu ta hadice praskne.

Díky za případný rady.

Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Vectra C + Signum“