Vectra B snímač vačkového hriadela

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
MaLiBo
Příspěvky: 1
Registrován: 13 kvě 2017, 22:07

Vectra B snímač vačkového hriadela

Příspěvek od MaLiBo »

Zdravím
Som tu nový a potrebujem poradiť. Mam vectru B 1.8 16V motor XE18E
Bol na diagnostike a vypisuje chybu P0340- obvod vačkoveho snimača, bol meneni ale nepomohlo stale to iste zančku neviem... Hodnoty na snimači som nameral take ake maju byt medzi pinmi a z riadacej jednotky ide don okolo 2,45V na diagnostike mi povedal že to može byt chýba v riadacej jednotke alebo len v kábli... cital som po forach že si riadiaca jednotka míli snimač za kluky... ale ked ten odpojím tak nenaštartujem tak ten je asi dobrý. Kontorlka elektroniky zasvietila len občas a po vpnuty a znova zapnuti motora nesvietila ale ako išiel čas už svieti stale , 5 sekund po štarte sa rožiari ako vianočny stromček . Auto štartuje dobre na prvy krát! Viete mi nejako poradiť čo to može robiť a ako to odstraniť? A ked cez diagnostiku chybu odstranil tak asi po 5 sekundach nabehla zase to iste... Už som zufali
Reklama
 

RRAAFF
Příspěvky: 15
Registrován: 30 kvě 2011, 17:45

Re: Vectra B snímač vačkového hriadela

Příspěvek od RRAAFF »

No někde jsem četl, že neoriginál snímače občas hlásí chyby. Pokud byla hlášena vada snímače vačky, tak jsem výměna vždy nechal udělat v autorizáku Opel (snímač značky Siemens) a nikdy nebyl problém.
Vectru B X18XE 1997 mám od roku 2001, snímač vačky jsem měnil 2x, několik měsíců po koupi (cca 90tkm) a pak v cca po 200tkm (nyní najeto 277tkm).
Snímač kliky jsem měnil jen jednou - v cca 120 tkm.

V Oplu stojí výměna snímače kliky cca 1500Kč, snímač vačky je dražší, tak 2500 - 3000Kč.

Chápu, že ceny Vectry B jsou už mizivé, tak jedině se s nima v Oplu domluvit, zdali by v případě neúspěchu po výměně se svítící kontrolkou nevrátili peníze za díl.

Jinak i na Slovensku mají v autorozovaných servisech slevy na práci a díly na starší vozy
http://servis.opel.sk/servis-opel/classic-servis.xhtml
(pro uplatnění nutno ale si opravu/výměnu udělat u nich)

Na závěr, máš pravdu, diagnostika nedokáže přesně najít rozdíl mezi vadným čidlem kliky a vačky.
Odpovědět

Zpět na „Vectra B“