Vectra B 1,6 X16XEL nestartuje

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Nouma
Příspěvky: 2
Registrován: 21 úno 2017, 12:37

Vectra B 1,6 X16XEL nestartuje

Příspěvek od Nouma »

Sháním radu a pomoc. Mám Vectru jak je v nadpisu a naposledy jsem s ní jel zhruba před týdnem a od té doby stála. Dnes jsem chtěl nastartovat a nic jen točí ani neškytne. Dal jsem druhou nabitou baterku a také nic. Zkusil jsem prohlédnout všechny pojistky jestli není spálená pojistka čerpadla, ale všechny minimálně pohledově jsou v pořádku, ale s tím souvisí další problém a to, že nevím která pojistka je na čerpadlo. Podle všech návodů by to měla být pojistka číslo 19 s hodnout 20A nebo 30A (zde se návody liší). Jenže já u pojistek pozici 19 nemám osazenou a tím nemyslím jen pojistkou, ale nejsou v ní ani kontakty.
Po delším startování je cítit benzín, ale když jsem u motoru zkusil zatlačit na to co předpokládám, že je ventil tak nic nevyteklo ani nevystříklo.

Během doby co auto stálo jsem na něm něco málo rozdělával, ale kolem elektřiny moc ne. Přihrádku před spolujezdcem jsem vyndával a držák pro nápoje jsem vyndával, ale zde jsou jen konektory pro obyčejné žárovky.
Mám odpojený motorek zamykání nádrže
Nesvítí v kufru světlo a povedlo se mi jednou škrtnout drátem o karoserii a vypálil jsem pojistku, kterou jsem našel a nahradil.
Měl jsem odpojené čidlo pro teploměr co je před chladičem, ale to je snad jen pro ukazování vnější teploty ne?
Napadl mě imobilizér, ale jak to poznat? Při startování svítí kontrolka motoru, brzd a dobíjení. Po zapnutí zapalování se rozsvítí kontrolka airbagu a zhasne stejně jako kontrolka tlaku oleje zhasne při startování.
V nádrži je paliva tak, že ručička je na hranici červeného pásma, ale kontrolka rezervy nesvítí. Auto stojí sice bokem z kopce, ale není to takový kopec (podle mě) aby se od čerpadla přelil benzín tak, že nenasaje
Reklama
 

Nouma
Příspěvky: 2
Registrován: 21 úno 2017, 12:37

Re: Vectra B 1,6 X16XEL nestartuje

Příspěvek od Nouma »

Prošel jsem všechny pojistky, které jsem našel nejen opticky, ale i multimetrem a vše v pořádku. Doufám, že žádná nechybí bohužel nevím jak zjistit správné osazení.
Testování jsem musel ukončit, protože baterka taky skončila pro dnešek svoji činnost, ale za případný nápad budu vděčný.
blazekivan
Příspěvky: 46
Registrován: 30 črc 2010, 12:17

Re: Vectra B 1,6 X16XEL nestartuje

Příspěvek od blazekivan »

Postup jednoduchý - čerpadlo při zapnutí klíčku do polohy rozsvícených kontrolek musí začít bzučet - odklopit zadní sedačku a uslyšíte charakteristické bzučení. Jestli bzučí tak by mělo i natlakovat hadici vedoucí ke vstřikům - po natlačení zkusit zlehka povolit tlakovou hadici k nerezové trubce vedoucí benzín k jednotlivým vstřikům - ne moc a měl by vytékat benzín. Tím budeme vědět , že benzín tam jde. Dále demontovat zapalovací lištu - u Vás asi jeden kabel ke svíčkám a vzít funkční svíčku přikostřit(držet opatrně - nedotýkat se kostry tělem - jinak to kope) a zkusit nastartovat - musí házet jiskru. Jestli-že háže jiskru tak je chyba ve vstřicích - neotvírají a nejde benzín do válců - zde dál jednoduše nevím - osobně si myslím, že to je nepravděpodobné. Jednou z možných chyb by mohl být i immobilizér - tam jest-li si vzpomínám by měl motor mít chuť naskočit a zase hned zhasl - jest-li je mrtvý tak by to tím nemělo být. Pak je možná chyba v zapalování - pak by při delším startování měl být cítit benzín, který při startování jde vstřiky do válců, ale není zapálen. Zde může být chyba v zapalovacím modulu anebo v ŘJ(nepravděpodobné) - tam by šlo proměřit - nějakým rychlým voltmetrem jest-li jde budící napětí do zapalovacího modulu - bude asi 4V - jsou to ale krátké impulsy
Odpovědět

Zpět na „Vectra B“