Špatné studené starty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
HANSZ
Příspěvky: 7
Registrován: 02 bře 2009, 20:08

Špatné studené starty

Příspěvek od HANSZ »

zdravím všechny,mám problém a nevím si s tím rady tak se obracím na vás.Při studeném startování mi auto naskočí až na 3 pokus je to pravidlem ty předchozí dva mají tendenci naskočit ale pouze to poskakuje na 900 otáčkách a pak to zdechne.a dělá to pouze při studeným startu třeba ráno když přijdu k autu a chci nastartovat.pak během dne to startuje úplně normálně i když to třeba 3 hodky stojí tak přijdu otočim klíčkem a hned to naskočí a vše je v normálu.je to motor 2.0 16v ecotec vectra B
Reklama
 

Pepan
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře 2009, 15:45

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od Pepan »

Čus. Máš možnost změřit kompresi?
Uživatelský avatar
HANSZ
Příspěvky: 7
Registrován: 02 bře 2009, 20:08

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od HANSZ »

to bohužel nemám ale ani si nemyslím že by to bylo špatnou kompresí protože při třetím nastartování auto normálně chytne a jede má normální tah a opětovné starty jsou bez problému.
Cytarius
Příspěvky: 1
Registrován: 24 říj 2009, 12:55

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od Cytarius »

Zdar, mám úplně stejný problém. Ráno, jakmile je trochu chladněji 7°C a míň auto chytne na první pokus, ale po cca 5 vteřinách zdechne. Jak psal Hansz, udělá to jen poprvé a zbytek dne je vše v naprostém pořádku. Další ráno se ale problém opakuje. Teď jsem si vychytal že pokud nepřidávám plyn a motor jede jen na volnoběh, tak po 10 vteřinách, pokud teda nechcípne se dá lehce přidávat plyn a jet normálně. Pokud ovšem chcípne motor, nastartuju až na čtvrtý pokus, ale dostává zabrat startér, páč ho musím dusit tak 5-6 vteřin. Motor 2.0 DTi ECO 16V (jsem tu prvně a v autech se nevyznám, ale usuzuji že vectra B bude od 1999 někam navrch, takže Vectra B:) ). Známey mi povídal, že bude třeba vyměnit palivový filtr, ale nejedná se o automachanika, spíš takový chytrák...
adam09
Příspěvky: 374
Registrován: 01 led 2009, 23:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od adam09 »

Co třeba špatný žhavící svíčky ?
Opel Astra coupe bertone 2,2 16V
DIAGNOSTIKA OPEL Kladno,PRAHA kdyby tak SZ
Náhradní díly nové i starší na OPEL
kmoch5
Příspěvky: 45
Registrován: 21 říj 2009, 22:33

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od kmoch5 »

žhavičky mužeš proměřit to neuškodi.ale jestli ti jednou naskočí tak žhaviče s tím nemaj nic společného. bečkova vectra žhavi až pod 2 stupne. hold tak to maji.poradím jednu vec napojit to na diagnostiku. snad něco poví. a jestli ne tak vyměn filtr paliva.
kmoch5
Příspěvky: 45
Registrován: 21 říj 2009, 22:33

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od kmoch5 »

jo a ještě mrkni jestli ti nepada nafta. myslím tím hlavně přes přepady. tam stačí malo a je problém.
Miro
Moderátor
Příspěvky: 1297
Registrován: 07 lis 2008, 23:55
Bydliště: Rumburk - LOC 50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od Miro »

ještě je možnost očistit od koroze jedno čidlo myslím, že snímá teplotu taky sem měl podobný problém
Pohřební služba ANUBIS - Vaše smrt naše živobytí.
kmoch5
Příspěvky: 45
Registrován: 21 říj 2009, 22:33

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od kmoch5 »

nic necisti to co ti !......! radi jsou asi z marzu. zaklad je kontrola prepadu. a pak jdi po zhavickach. ale upozornuju vectra zhavi az pod 3 stupne nad 0.

edit: vyjadřuj se slušně, tobě taky nikdo nenadává :evil: příště rovnou smažu genius0011
Cloud
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2010, 22:33
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od Cloud »

Zdravím nechci zakládat nový topic tak se zeptám tady.
Vlastníme Vectru s naftovým motorem konkrétně 2.0 DTi 74kw a máme problém při startování. Když je teplo tak pohoda ale jakmile je trochu chladnějc nechce potvora chytit. Někde to nejspíš přisává vzduch. Motor se chytne a tahá palivo a až dojde ten zbytek tak to začne mlátit a dělat bordel dokud to nepřejde tu bublinu... často se stává že chcípne a pak už to jde jen zřídka kdy natočit. Už sme dvakrát měnili hadice, chvíli byl pokoj a pak to začalo dělat zase. V originál opelu nám říkali že to je čerpadlem ale nakonec se ukázalo, že je v pořádku. Můžete mi prosím pomoc příjímám jakékoliv rady...ještě dodatek auto jede pak vpohodě dokud je zahřátý motor, jakmile vychladne je problém. Současný stav je takový že ho chodíme nahodit co 5 hodin. Děkuji ještě jednou uvítám jakékoliv rady...
Odpovědět

Zpět na „Vectra B“