1.7 CDTI Z 17 DTR díra ve výkonu, přílišná spotřeba cca 8l

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
olan2
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2018, 18:58

1.7 CDTI Z 17 DTR díra ve výkonu, přílišná spotřeba cca 8l

Příspěvek od olan2 »

Dobrý den.
Mám Corsu D s motorem 1.7 CDTI. Už když jsem jí koupil svítil na palubovce klíček, tak po diagnostice proběhla výměna váhy vzduchu (né nová, ale plně funkční) a konfigurace vstřiku, auto ale i nadále špatně startovalo, nejelo jak by mělo a od samého začátku má spotřebu cca 8l na 100km. Byl vyměněn EGR ventil, dále udělán repas všech vstřiků (zlepšilo se startování a chod na volnoběh), dále auto padalo do nouzáku, tak se vyměnilo čidlo otáček motoru na klice, samozřejmě byly vyměněny i všechny filtry. Nyní to na diagnostice nepíše žádné závady. Auto má ale i nadále citelnou díru ve výkonu (škubnutí, cukání při plynulém přidání plynu) kolem 1.800-2.000 otáček, chvílemi nepravidelný volnoběh a spotřeba se dá jen stěží udržet pod 7,5l na 100 km. Při ubrání plynu cca kolem 2.000 otáček se v sání ozve zvláštní zvuk, odfoukne, zachrochtá jako by auto mělo blow off ventil, ale nic takového tam není. U jiných aut s tímto motorem nic takového slyšet nejde.
p.s. systém DPF funguje v pořádku, je průchozí a nemá přílišný tlak. Tlak palivového čerpadla také v naprostém pořádku.
Napadá někoho něco, na co se ještě zaměřit, podívat?
p.s.2 vše řeším i s BSauto Brno, ale už ani oni neví co dál.
Reklama
 

Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: 1.7 CDTI Z 17 DTR díra ve výkonu, přílišná spotřeba cca

Příspěvek od Brembo SV »

bolo by dobré zistit live data pri prevádzke-tlak paliva,tlak v sacom potrubí-mohla by byt regulácia turboduchadla,váha vzduchu,MAP senzor
krucekz
Příspěvky: 5
Registrován: 16 dub 2017, 09:31

Re: 1.7 CDTI Z 17 DTR díra ve výkonu, přílišná spotřeba cca

Příspěvek od krucekz »

A co těsnost potrubí mezi výtlakem turba a sáním motoru - vedou mě k této domněnce dřívější patálie s Mondeem
Odpovědět

Zpět na „Corsa D“