Vŕzganie od ľavého kolesa zadnej nápravy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Matej P
Příspěvky: 1
Registrován: 21 čer 2022, 19:48

Vŕzganie od ľavého kolesa zadnej nápravy

Příspěvek od Matej P »

Dobrý deň / Ahojte!

Som tu nový a obraciam sa o radu k skúsenejším ohľadom vŕzgania od zadnej nápravy pri prejazde retardérov, nerovností alebo pri prudšom zatočení. Zvuk je počuť výraznejšie keď je chladnejšie, menej keď je teplejšie. Jedná sa o ľavú zadnú stranu za vodičom.

Celá genéza problému je nasledovná:
Pred rokom mi mechanik napriek mojej prosbe o výmenu tlmičov na zadnej náprave povedal, že to ešte vydrží a že sa nemusím báť ísť na diaľnicu. Po ceste domov došlo k úplnému vytečeniu ľavého zadného tlmiča, odtrhnutiu jeho dorazu a prasknutiu pružiny. Po tejto udalosti mechanik vymenil tlmiče a pružiny, naľavo naskrutkoval nový doraz. Chvíľu auto jazdilo normálne, po dvoch mesiacoch sa začal ozývať spomínaný nepríjemný vŕzgavý zvuk. Keďže môj pôvodný mechanik si nikdy nevedel nájsť čas a vždy ma odbil slovami "zavolajte za dva dni..." a ten zvuk ma strašne vytáčal, vyhľadal som iný autoservis. Tam prišli na to, že sú popraskané silentbloky spájajúce kyvné ramená s torznou tyčou. V zlom stave bol hlavne ten na ľavom zadnom kolese. Vymenili, ale nepomohlo. Vŕzganie pokračovalo. Následne som dal vymeniť horné uloženie tlmičov. Prvý týždeň sa zdalo, že je konečne pokoj a potom sa zvuk začal ozývať znova. V servise sme skúšali aj vyložiť náradie a rezervu z kufra, no nič z toho nepomohlo.

Som už doslova zúfalý - vymenené tlmiče, pružiny, horné uloženie tlmičov, silentbloky a stále to vŕzga. Pri prehliadke mi tvrdili, že vôle medzi pohyblivými členmi sú všetky normálne. Ja už fakt neviem, žeby nejaká skrytá prasklina na náprave, alebo žeby vŕzgalo uloženie nádrže? Viete niekto poradiť prosím, neriešili ste podobný problém v minulosti? Za akúkoľvek radu budem vďačný!

Auto je Corsa D, 1,3 CDTI, 66 kW

Maťo Paluda
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Corsa D“