dotaz na pouzdra u řadících táhel

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dusan
Příspěvky: 2
Registrován: 12 bře 2009, 18:46

dotaz na pouzdra u řadících táhel

Příspěvek od dusan »

Mám corsu rv.03 1.4 16v najeto nemá ani60tis a už sem musel měnit plastové pouzdra na táhlech u řazení je to častá závada? taková blbost totiž stojí kolem 3.5tis
Reklama
 

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 125
Registrován: 31 říj 2008, 14:17
Bydliště: Doma, s výhledem na Jěštěd
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na pouzdra u řadících táhel

Příspěvek od Trdlo »

Až tak častá závada to není, většinou stačí je jen vyčistit, nově namazat a přitáhnout. Jestli to nebude rukama, příliš síly při řazení....
Kecám do všeho, ale nerozumím ničemu!!!
dusan
Příspěvky: 2
Registrován: 12 bře 2009, 18:46

Re: dotaz na pouzdra u řadících táhel

Příspěvek od dusan »

nevím jestli je to rukama to auto nemám ani rok ale dnes mi mechanik volal že to musí objednat přímo v oplu a že to tam řeší často třeba ten plast je měkký
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: dotaz na pouzdra u řadících táhel

Příspěvek od denny »

dusan píše:nevím jestli je to rukama to auto nemám ani rok ale dnes mi mechanik volal že to musí objednat přímo v oplu a že to tam řeší často třeba ten plast je měkký
Není to rukama.Na C Corse je to velmi častá závada,rozlítnou se táhla řazení a bohužel není jiná cesta než nová.Různé domaniko opravy jsou jen na dojetí, pokud to vůbec jde trošku zodpovědně.Sám je měním docela často,ale něco tam již změnili a rozlomení se už nikdy neopakovalo.
Reno
Příspěvky: 4
Registrován: 29 čer 2009, 17:31

Re: dotaz na pouzdra u řadících táhel

Příspěvek od Reno »

Razeni me trapilo taky,najednou zacalo jit ztuha,tak me vymenili puvodni prepakovani,za nove kovove a je klid ;)
emil1
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2009, 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na pouzdra u řadících táhel

Příspěvek od emil1 »

S zařezením bývá u Cors často problém.
Paja1971
Příspěvky: 5
Registrován: 26 bře 2011, 17:47

Re: dotaz na pouzdra u řadících táhel

Příspěvek od Paja1971 »

Máte někdo zkušenosti s výměnou celého toho přepákování? Budu si to měnit na Merivě, což je stejné jako na Corse C. Mám to dost volné, už se mi při neopatrném řazení zpátečky podařilo jeden kloub rozpojit. Zatím jezdím, auto řadí normálně, pořádně jsem to promazal a zacvakl zpět. Mám objednané nové přepákování z eBay z Anglie za cenu cca 1000 Kč. Výměna není těžká, jen potřebuji poradit z následným seřízením. Nevím, co mám mít zařezené před výměnou - neutrál? Vím, že se poté zasune kolík do dírky u řadící páky a také se něco dělá s tím plastovým kolíčkem, který trčí shora na převodovce. Poraďte někdo. Návody jsem nějaké našel i videa, ale to jsem se nedozvěděl. Díky za radu
http://www.merivaclub.cz/index.php?opti ... 1960#11968
fido
Příspěvky: 1
Registrován: 23 úno 2020, 14:54

Re: dotaz na pouzdra u řadících táhel

Příspěvek od fido »

Dobrý večer mám otázku jak vyměnit ten plastový spoj na kloubu táhla řazení u převodovky ten plastový komponent mám koupený ale je k tomu špatný přístup musím sundat celé táhlo řazení nebo je na to nějaký fígl aniž bych musel do servisu moc děkuji za odpověď
Odpovědět

Zpět na „Corsa C“