Jízda se zamrzlou vodou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
spuris
Příspěvky: 4
Registrován: 26 úno 2020, 16:04

Jízda se zamrzlou vodou

Příspěvek od spuris »

Opel Corsa C, 1.0
Zdravím vás,
před několika dny, kdy bylo přes noc -18°C, jsem jel do práce, cesta trvá cca 10min, a při příjezdu jsem zacítil trochu smrad v kabině. Jak jsem vystoupil, tak slyším, že je spuštěný větrák u motoru, což mě zarazilo, jelikož na budíku nestoupla teplota ani o stupeň.
Odpoledne, když jsem odcházel, jsem to šel zkontrolovat a v nádobce na vodu byla zamrzlá krusta. Nechal jsem auto 2 dny stát, než se oteplilo a poté znovu zkontroloval a zjistil, že v nádobě není žádná kapalina. Dolil jsem tedy fridex a nastartoval. Po startu se ihned spustil větrák, nechal jsem to asi 10min zahřívat (venku asi 2°plus) a poté s tím vyrazil domů, opět cca 10 min jízdy.
Po příjezdu jsem zkontroloval hladinu vody - bez ztrát. Při jízdě jsem žádný smrad již necítil. Nicméně budík teploty motoru neukazoval nic.

Dostal jsem radu ať zkontroluju, jestli nemám vodu v motoru, na měrce nebylo nic, co by přítomnost vody připomínalo. Na víčku emulze byla, ale myslím, že tam vždy v zimě nějaká je.

Moje otázka je, co teď s tím, na co se zaměřit? Poslední jízda se zdála úplně v pohodě, jen po startu je stále spuštěný větrák a budík na teplotu neukazuje nic. Tohle vše se začalo dít až po té nešťastné jízdě v mrazu se zamrzlou vodou.

Předem moc díky.

Spuris
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Corsa C“