Spojka palivové hadice a filtru

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
tox232
Příspěvky: 3
Registrován: 12 říj 2020, 19:07

Spojka palivové hadice a filtru

Příspěvek od tox232 »

Zdravím
dnes jsem měnil pal.filtr . První spojka od nádrže v pohodě, cvak a rozpojeno s druhou za filtrem už to bylo horší. Po pár minutách zápasení povolila ale na trubičce filtru zůstal přirezlí kroužek kterej ve spojce drží dva O kroužky a středový plastoví kroužek. Jeden z kroužků (žlutý) byl trochu vymáčklej. Povedlo se mi to sestavit ale po nastartování z toho teče benzín.
Máte někdo zkušenosti s výměnou těch o kroužků nebo musím na vrakáč.
Je to tento díl
https://vauxcentre.co.uk/products/vauxh ... 129788-new
V Čechách ho nikde nemají skladem.
Opel Corsa 1.2 16 V r.v. 2001
Reklama
 

luiy87
Příspěvky: 48
Registrován: 01 dub 2020, 10:02

Re: Spojka palivové hadice a filtru

Příspěvek od luiy87 »

Něco podobného se mi stalo před dvěma roky. Koupil jsem v hobby marketu, takovou černou pásku, která slouží k utěsnění prasklé trubky. Omotal jsem to tím a byl klid.

https://eshop.wuerth.cz/Kategorie-produ ... cs/CZ/CZK/
Opel Astra H Z16XEP + LPG
ex Opel Corsa B X10XE + LPG
ex Opel Zafira A X16XE + LPG
ex Škoda Felicia 1.3MPi + LPG
ex Seat Ibiza 1.4 MPi
ex Peugeot 207 1.4
ex Kia Picanto 1.0
ex Škoda 120 LS
tox232
Příspěvky: 3
Registrován: 12 říj 2020, 19:07

Re: Spojka palivové hadice a filtru

Příspěvek od tox232 »

Tak vyřešeno
Na vrakáči jsem koupil onu hadici kterou sem si tam sám vymontoval. Musel jsem oddělat i nádrž protože ta vratná hadice vede horem přes nádrž do palivového čerpadla.
Doma jsem myslel že to namotuju taky tak ale ejhle nemohl jsem onu hadici vycvaknou z hadice co vede k motoru na podvozku. Tak jsem z té protékající spojky vyndal ty O kroužky a z dílu z vrakáče opatrně také. Starý kroužky byli zdeformovaný a jeden skříplej. Nasunul jsem to ve spravným pořadí na šroubovák a vložil do spojky, malým šroubováčkem jsem to zasunul dovnitř a přidržel. Pak jsem dovntiř spojky dal 10mm ořech z goly a z boku to zmáčkl sika kleštěma a zacvaklo to. Vše jsem vevnitř baterkou zkontroloval. Trubičku pal. filtru jsem trochu maznul WDčkem a zasunul vše jak má bejt.
Pustil čerpadlo nastartoval projel a ani kapka. Vše se k mé spokojenosti zadařilo.

To: luiy87
Děkuji za odpověď ale přece jen jde o benzín a to je synovo auto. Tady by se dle mého bastlit nemělo.

Havárie, benzín a následný požár auta mi před lety vzal tři kamarády
Opel Corsa 1.2 16 V r.v. 2001
Odpovědět

Zpět na „Corsa C“