Opel combo b 1.7d 44kw

Moderátor: Moderátoři

ich
Příspěvky: 4
Registrován: 02 zář 2010, 03:48

Opel combo b 1.7d 44kw

Příspěvek od ich »

Ahoj chlapi,
vlastním opel combo rok 97,s motorem 1.7d, najeto poctivích 520 000km. Koupil jsem ho po prvním majiteli, kterej sním jezdil denně. ;) Automobil dost uveze a je to slušný pracant, který jezdí za málo nafty :mrgreen: tudíž se ho vzádt nechci. Jenže, teď se mohu leda honit s kamiony, kterej stejně v kopci vyhraje. Po vzoru britské stránky, chci sehnat motor s turbem, z vectry,astry, cokoliv isuzu s turbem :D . Myslím, že tato část nebude tak těžká,pokud za něj nebudou chtít mraky peněz, jsme češi, národ, kterej chce na všem vydělat. :geek: Trošku po vzoru mého kamaráda, kterej má golfa 1.9 TTDI pd (twin-turbo diesel) s úžasným výkonem skoro 200kw, tak nerad zůstávám po zadu. Momentálně mám v combu vyříznutý kat, přidáno na naftě,sportovní filtr, sání bez egr ventilu,
Moje plány do budoucna, co bych s vozem chtěl udělat jsou takovéto: turbo motor, odstranit výfuk, pouze roura,zvýšit tlak na turbu a dávku nafty,montáž intercooleru před chladič vody, větší kola-mám 245-45 zr 17 z BMW, které mi zbyli, a podložky na změnu rozteče také nebudou problém. Tak pokud má někdo podobné plány, rád pokecám :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel combo b 1.7d 44kw

Příspěvek od m.artty »

Myslím, že z naftové dodávky závoďák neuděláš..... Hlavně jestli chceš Isuzu motor, tak ho musíš vyměnit celej a těžko říct jestli se do Comba vejde - myslím, že se tam dávala jen Opelácká 1,7čka. Kola máš vybraná moc velká a určitě tam nepujdou, pokud nechceš sahat na blatníky,....
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
ich
Příspěvky: 4
Registrován: 02 zář 2010, 03:48

Re: Opel combo b 1.7d 44kw

Příspěvek od ich »

Ahoj, myslím, že pravdu nemáš, je to tvůj názor, který beru. Jen pro ukázku posílám odkaz na server, kde ho člověk v combu má http://www.migweb.co.uk/forums/engines- ... de-19.html . Co se týče kol, myslím, že nebude moc vyliký problém, v předu i v zadu je dostatek místa pro 17 palcová kola s nízkoprofilovými gumami. Podložky pod kola vyrobí dodavatel na zakázku. Co se týče motoru isuzu, ten tam je, ale je to bohužel atmosféra, dávali se tam dva typy ozn.mot. 17d a x17d a ty se myslím lišili egr ventilem a katalyzátorem a elektronicky ovládaným čerpadlem.... Zkusím sehnat zatím jen čerpadlo a turbo nabastlym z něčeho. Dokud nepohřbim to isuzu co tam je teď, pak bych sháněl přímo TD. Nebo pokud tady TD někdo má a nebude chtít za něj milion , rád odkoupím. Díky
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel combo b 1.7d 44kw

Příspěvek od m.artty »

Aha, já si myslel, že diesely bez bez turba jsou jen Opelácký a Isuzu, že dodával jen 1,7 turbo. Každopádně ty 17" disky jsou velký a těžký.... zhorší se tím akcelarace ;)
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
ich
Příspěvky: 4
Registrován: 02 zář 2010, 03:48

Re: Opel combo b 1.7d 44kw

Příspěvek od ich »

Každopádně s těmi koly ,máš pravdu. Přirozeně jsem na to myslel, nic méně, jestli jsi jel někdy v opel combo b, tak asi víš, že to auto nedostatečně drží v zatáčkách, a je to taková neohrabaná krabice. Chápu, že to asi akceleraci zhorší, no, ale vyflákat se také nikde nehodlám. samozřejmě s koly přichází i otázka podvozku,(tlumiče+pružiny) a pevnější silentbloky. Koukal jsem na firmu power flex, že dodává kvalitní součástky, máte s tím někdo zkušenost? Spíše teď řeším ostřik pístu zespod olejem. Asi nikdo nevíte, zda-li isuzu bez turba má ostřik pístu ze spod, nerad bych to "udělal do vany" Díky
Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 168
Registrován: 12 úno 2010, 19:02
Bydliště: Brno

Re: Opel combo b 1.7d 44kw

Příspěvek od Argo22 »

zbytecny takovy kola.... dej si tam jen sirsi gumy a posad to trochu nazem-sportovni podvozek a uvidis jak se ti to zlepsi :D
misto srdce motor, v gatích sřoubovák a v hlavě jenom ventily.....
Uživatelský avatar
Kuba
Příspěvky: 584
Registrován: 15 led 2009, 20:12
Bydliště: Havířov, Ostrava, Opava, Rýmařov a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel combo b 1.7d 44kw

Příspěvek od Kuba »

V první řadě držím palce s projektem. Na druhou stranu myslím že ten motor tam půjde bez problémů, protože jsem viděl borce co do Corsy B narval dvoulitr z Calibry a udělal z toho "trhač asfaltu". Jinak kola nevím, nevím. Já bych tam dal spíš 16" aby se s tím dalo jezdit, protože 245/45 bude hodně velké mínus k jízdnímu komfortu. S těmi koly to bude max jen popojíždění do obchodu a z5, žádné dlouhé trasy. Každopádně hodně štěstí a ať to nedopadne jak můj projekt :D :lol: :D ;) příkládám odkaz mého projektu, který zůstane jen na papíru :D
z tohoto:
http://img707.imageshack.us/img707/9058 ... ickup1.jpg
jsem chtěl udělat toto:
http://img64.imageshack.us/img64/1341/p0401101817.jpg
Zůstane to jen na papíru a věřím že Ty ten projekt dotáhneš do konce ;) ;)
Opel Astra F Caravan 1,6 8V 75kW (1994) alias Suzy + Opel Corsa B 1,0 12V 40kW (1999) alias Létající koberec

Jakékoli díly na jakékoli automobily, více info přes SZ
ich
Příspěvky: 4
Registrován: 02 zář 2010, 03:48

Re: Opel combo b 1.7d 44kw

Příspěvek od ich »

Ahoj, tak jsem opět zde, projekt je zadím u ledu, kola mi ukradli včetně nářadí. Jak jsem četl na britských stránkách vauxhalu, tak to tam cpou teměř bez problému i na tu stávající převdovku. Kuba: zajímavý projekt. Myslel jsi na ty zadní kola udělat náhon? Nebo bys echal náhon na tom předku?
Uživatelský avatar
Kuba
Příspěvky: 584
Registrován: 15 led 2009, 20:12
Bydliště: Havířov, Ostrava, Opava, Rýmařov a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel combo b 1.7d 44kw

Příspěvek od Kuba »

Díky za pochvalu, nechal bych tam pravděpodobně náhon na předek, protože by tam musel být motor podélně, jiná převodovka, pak vést kardan atd :D Jinak těch kol je škoda.... :( Každopádně držím palce ať se projekt povede ;)
Opel Astra F Caravan 1,6 8V 75kW (1994) alias Suzy + Opel Corsa B 1,0 12V 40kW (1999) alias Létající koberec

Jakékoli díly na jakékoli automobily, více info přes SZ
Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 168
Registrován: 12 úno 2010, 19:02
Bydliště: Brno

Re: Opel combo b 1.7d 44kw

Příspěvek od Argo22 »

a kdyz udelas jen trubku ven tak ti ten motor jen ztrati... kdyz uz tak udelej jen veci potruby ktery stejne kvuli turbu budes muset kompletne zvetsovat...
misto srdce motor, v gatích sřoubovák a v hlavě jenom ventily.....
Odpovědět

Zpět na „Tuning“