bloklé autoradio

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dupin1981
Příspěvky: 9
Registrován: 28 srp 2012, 17:48

bloklé autoradio

Příspěvek od Dupin1981 »

Zdravím , koupil jsem si konečně Zafirku, ale nejde mi rádio ( byla v servise a vypínaly mi baterku a od té doby je rádio asi bloklé). posílám foto.Mám ovládání pod volantem. Hledal jsem tu nejaké návody :cry: ale nic nenašel. Díky za pomoc ;)
Přílohy
ovladáni pod volantem
ovladáni pod volantem
displey
displey
autoradio
autoradio
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: bloklé autoradio

Příspěvek od Colommbo »

Rádio se po odpojení aku normálně automaticky zablokovalo, je to běžná záležitost, k jeho odblokování musíš znát a vložit příslušný čtyřciferný kód, který je uveden v carpassu. V servisu jsou pitomci, měli s tím počítat a informovat se u tebe předem.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Dupin1981
Příspěvky: 9
Registrován: 28 srp 2012, 17:48

Re: bloklé autoradio

Příspěvek od Dupin1981 »

Colommbo píše:Rádio se po odpojení aku normálně automaticky zablokovalo, je to běžná záležitost, k jeho odblokování musíš znát a vložit příslušný čtyřciferný kód, který je uveden v carpassu. V servisu jsou pitomci, měli s tím počítat a informovat se u tebe předem.

diky a co je carrpas? :?: :oops: žádný kod nemám fnuk
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: bloklé autoradio

Příspěvek od Colommbo »

Ke každému novému Oplu dostane majitel při koupi s dalšími doklady i tzv. carpass, což je kartička, na níž je uvedeno např. VIN, číslo motoru, číslo klíčů, kód rádia a nějaké další bezpečnostní kódy k autu. A když se auto prodává dál, tož slušný prodávající předá i kartičku a tak to jde postupně... :oops: Pokud je v autě origo rádio, je schopen kód k jeho odblokování a všechy další kódy zjistit podle VIN auta origo Opel servis anebo dealer Opel a vystaví celý carpass, ovšem za poplatek - jak kde, cca 500-1000Kč. Není-li rádio origo, lze nějakými programy kód zjistit taky podle výrobního čísla rádia, ale v tom už se tak neorientuju...
W124 E320 R6 Coupé 1994
Dupin1981
Příspěvky: 9
Registrován: 28 srp 2012, 17:48

Re: bloklé autoradio

Příspěvek od Dupin1981 »

hm....a kdybych chtěl dát misto origo autoradia jiné, fungovalo by i ovládání pod volantem???? :o
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: bloklé autoradio

Příspěvek od Colommbo »

Podle mého soudu ano, obecně je to jen o propojení drátů, případně redukcích propojovacích konektorů, ale konkrétně v tomhle poradit neumím nejsa v oboru elektro dostatečně vzdělán a erudován... :oops:
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 634
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: bloklé autoradio

Příspěvek od ernst »

pokud má autorádio možnost ovládání externím ovladačem, tak ano, je to možné, většinou to umí autorádia alpine a vyšší řady jiných značek, třeba pioneerů a podobně, je třeba hledat.

jinak se zapojením jiného rádia problém nebývá, stačí jen vytáhnout rámeček ve kterém je stábající rádio a oddělit od sebe části zásuvek (ovládací část od napájecí s výstupní) a namontovat nové :-)
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
Dupin1981
Příspěvky: 9
Registrován: 28 srp 2012, 17:48

Re: bloklé autoradio

Příspěvek od Dupin1981 »

nemáte nekdo takové rádio? Nevímjak tam zadat ten klíč. Na klíčích od auta mám nejaké čísla/ kody. Tak to chci zkusit. Jinak jsem zjistil že pod sedačkou spolujezdce jwe schovanej cd měnič blaunpunk....a jde vyhodit šuplik na cd disky...hm tak asi je nejak napojené na radio že???? :o

snažil jsem se vyhodit autorádio....ale marně :? je to celé zakrytované....nevim co vše mužu povolit....a tak to asi nechám na nějakého autoelektrikáře :evil: :x :( :oops:
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: bloklé autoradio

Příspěvek od denny »

Dupin1981
Příspěvky: 9
Registrován: 28 srp 2012, 17:48

Re: bloklé autoradio

Příspěvek od Dupin1981 »

no našel jsem ještě neco takové...doufám že uživatel ještě existuje...hihi

http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=2554
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“