Frontera B - zase já a zase netáhne.

1991 – 1997

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Venkovák
Příspěvky: 19
Registrován: 21 dub 2010, 22:29

Frontera B - zase já a zase netáhne.

Příspěvek od Venkovák »

Zdary,já se těch fronter nezbavim.Mam než druhou a ta taky netáhne,když se tomu šlápne a vyskočí diagnostika.Je to béčková,dlouhá motor 2.2 DTH....chyba je tam ta samá,ale přijde mi že tam je katík dobrej a píše to pořád kritickou syst. poruchu 1 a za studena to tak 10minut hulí,smrdí nafta a jde to na tři válce né-li na dva.Prošel jsem opět všechny testy,vyměnil snímače,váhu atd.....pořád nic k lepšímu,takže mi přijde že asi odchází čerpadlo.A stává se i že to občas nejde natočit.

Dík za rady...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Guly
Příspěvky: 3
Registrován: 05 kvě 2013, 07:22

Re: Frontera B - zase já a zase netáhne.

Příspěvek od Guly »

Ahoj všem , jsem tu nováček a rád se s vámi podělím o zkušenostni.

Mám už na ponku druhou fronteru a řeknu vám hledání chyb je nikdy fakt složité u tohoto modelu
Měl jsem stejní problém s fronterou tohoto typu
Netáhla ,hulila špatnej chot motoru a vyřešil jsem to následovně .
snad to pomuže i vám.

1 sundal jsem víko pod Egr ventilem a vyčistil vírové klapky ,dost zanešené to pak bylo při tahu opravdu znát .Když už to máte rozdělané skontrolujte i ventil který vám ty klapky zvedá pod tlakem ,kolikrát se stává že už tolik netahá nebo je vyčochtané furto,,klika plastová je tam velká vůle ,,to je taky znát. pozor na klapky neohnout ! při skoušce.Rovnou skontrolovat i EGR ventil ,skouška je při nastartování když máte Egr ventil venku ,někdo vám přidá plyn do otáček- ubere a měl by se hejbat

2 skontroloval jsem pal filtr a vyměnil ,celej od černého slizu, když pak papá i bordel hulí naftu
Když jsem ještě u nafti a paliva ,měl jsem i problém s první fronterou s bordelem v nádrži,stará nafta špinavá načernalá ,odmontoval jsem nádrž a vyčistil věřte nevěřte to co jsem tam vše našel nevypadalo jako nafta zase černej sliz ,nejhorší je to když auto pžes zimu stojí a nejezdí se sním ,nebo je tam dlouho stará popřípadě přemrzlá nafta .

3 U vzduchového filtru v trubce sání je čidlo když máte dosti zanešenej vzduchovej filtr kolikrát se na čidlo přilepí bordel a tak ho vyřadí s provozu .rozdělat dva šrouubky odpojit od kabelu a vyjmout čidlo ven a vyčistin kolem slabého drátku na špičce čidla ,většinou při zanešení vám to hází chybu nebo to hází chybu střídavě při provozu .

4 dal jsem to vše dohromady nastartoval a zvuk běžícího motoru potěšil i majitele :D
Naposledy upravil(a) Guly dne 05 kvě 2013, 08:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Guly
Příspěvky: 3
Registrován: 05 kvě 2013, 07:22

Re: Frontera B - zase já a zase netáhne.

Příspěvek od Guly »

K čerpadlu
když odchází čerpadlo ve většině případů začne auto cukat nebo uplně vypne,stává se i že zahulí
setkal jsem se s človíčkem který měl problém s čerpadlem
nezbývalo my nic jiného než ho odmontovat a skontrolovat ,jelikoš na nové neměl pustil jsem se do jeho kontroly ,rozebral vyčistil , nejlepší je ho celej zrepasovat ale pak ho musíte nechat seřídit.
Takže jsem ho jen vyčistil tak kam sem mohl a poslal na seřízení .Podařilo se to,auto v klidu jezilo ale za pul roku se čerpadlo uplně zastavilo ,,takže šlo na repas a do tet bez problémů.
lepší je koupit nové ,,jen ta cena je dost vysoká :oops:
Setkal jsem se i s netěsností čerpadla ,povolené šroubky ,vůle atd. Když bude někde slzet nafta přetáhnout šroubky taky to může pomoci.
Odpovědět

Zpět na „Frontera“