Mrtvice auta 1,8 rok 07

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Boya
Příspěvky: 3
Registrován: 17 črc 2020, 14:53

Mrtvice auta 1,8 rok 07

Příspěvek od Boya »

Ahoj, prosím o radu, velice pomalu jsem dopoledne před 3 týdny brodil vodu zafirou B cca 15cm, voda nestříkala výše než pneu, spíš do půlky, na dvojku bez plynu, když bylo méně vody, trojka bez plynu, děti koukaly z otevřenýho kufru, takže žádný bláznění, vše OK, večer jsem dal auto na výměnu destiček a když se mi druhý den vrátilo, tak byl nefunkční displej GID- nesvítil, nejde ovládání topení a klimatizace, stále běží ventilátor na chladiči - to má nejspíše spojitost s tím že nejde klima, případně neví teplotu motoru, tak se snaží chladit, okénka nesjížděly při delším podržení, i když před tím ano, rádio původně hrálo bez klíčku, teď už ne, nejde ovládání na volantu a možná ještě něco. když nechám zobrazit chyby na palubce, tak to ukáže ECN011517, na diagnostice to ukáže, že nekomunikuje zabavní centrum, rec a ještě nejaká jednotka. ale jednotky to najde. oddělal jsem podběhy a žádnou elektroniku jsem tam nenašel, prošel jsem namátkou některé konektory v motoru a všechny byly čisté a suché. Tak teď nevím jestli to má spojitost s vodou, nebo ne, pokud by se podělal displej, tak jestli by kvůli tomu nešly i ostatní věci? Na cim modulu mám sponu. Včera jsem ho vyndal, propojím ho drátama, akorát jsem si všiml, že delší dvouřadý konektor nad ním je jen naražený do dps a nezapájený. Na videích jsem ho viděl zapájený. tak ho pak zapájím taky. Kde jsou uloženy v autě rídící jednotky? Děkuji za nápady jakým směrem se ubírat. Zkusím přiložit video, kde poblikává kontrolka vrtulníku - motoru, při zobrazování chyb na palubce, 10x,1x,1x,5x. Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Mrtvice auta 1,8 rok 07

Příspěvek od J@ck »

Veď sa spýtaj toho, čo Ti menil doštičky (predpokladám, že brzdové), že čo s tým autom robil, keď predtým tom išlo. Niekedy sa takto a podobne správa auto, keď sa niekto pokúša niečo na aute zvárať elektrickým oblúkom a neodpojí akumulátor a komplet alternátor.
Poznám prípad, keď chlapík nemohol povoliť bezpečnostnú maticu na kolese, tak si pomohol tak, že "heftnul" (bodovo prizváral) vonkajšiu časť (otáčajúcu sa) k vnútornej a k nim tyčku, nič neodpojil (aku+alternátor) a po naštartovaní okrem toho, že mu to nedobíjalo, tak si auto "žilo svojím životom" - nedalo sa vypnúť rádio, displej blikal a svietil kedy sa mu zachcelo, nešla mu tiež zapnúť klíma, stierače a nesvietili mu aj nejaké kontrolky.
Nakoniec zistili, že mu niečo odišlo v nejakom module, no neviem v akom.
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Boya
Příspěvky: 3
Registrován: 17 črc 2020, 14:53

Re: Mrtvice auta 1,8 rok 07

Příspěvek od Boya »

ahoj, díky za tip. je pravda, že mi dal destičky prý na toto auto, zn Champion, ale měly vůli - byly kratší, tak prý udělal návarky na ně, aby neklapaly při zabrzdění, když se chytí kotouče a ten s nimi ťukne o třmen. No v prdeli bych se viděl. A to má pěknou dílnu, ne žádný garážmistr. Zavolám mu, ale to snad měl destičky vyndaný na stole. Na něm si už nic nevezmu, teď už jen najít co se vykouřilo. Tak jsem mu volal a měl to venku, je pravda, že tam by to vařit nešlo a pak zabrousit. ale celkově, že destičky mají vůli a klapou atd atd je tak neskutečný vo..ser, že prostě jednoduchá oprava se vždy zkomplikuje. Jezdil jsem do oplu, ten ale prodali a přestěhoval se a domluva mizerná. Dneska půjdu na displej, v části kde jsou procesory docela hřeje, tak uvidíme na co přijdeme. Díky
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Mrtvice auta 1,8 rok 07

Příspěvek od J@ck »

Držím Ti palce.
No pokiaľ by boli tie doštičky pre tvoj typ auta, tak myslím si, že by nebolo treba navarovať nič, pasovali by "napoprvé" bez úpravy - podľa mňa nejaký šolich.
A keď už pripustil, že niečo navaroval, tak "mohol to mať vonku, ale aj nemusel", možno bol pokus to urobiť na aute (nikoho neobviňujem) a keď to nešlo, tak už s demontážou mimo auta - no je to len môj názor, v tomto som skeptik.
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Boya
Příspěvky: 3
Registrován: 17 črc 2020, 14:53

Re: Mrtvice auta 1,8 rok 07

Příspěvek od Boya »

Nakonec byl špatný displej. Displej musí vždy svítit. pokud nesvítí, tak se musí začít od něj. díky
Vzpomínám, že jsem měl vynulované kilometry a okýnka nešly stahovat jedním cvaknutím, musel jsem je to učit. Takže byla vypojená baterka a něco s tím museli dělat. no jo no. díky
Odpovědět

Zpět na „Zafira B“