Snímač sta

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Snímač sta

Příspěvek od Colommbo »

Pokud jsem to pochopil správně, snímač iniciuje hlášku po SPOJENÍ kontaktů (snímačem) v konektoru, tedy opačně, než jsem myslel já a než to bývalo. Po sundání konektoru by tedy měla zmizet. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Reklama
 

StanC
Příspěvky: 243
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Snímač sta

Příspěvek od StanC »

Colommbo píše: 31 říj 2020, 10:24 Pokud jsem to pochopil správně, snímač iniciuje hlášku po SPOJENÍ kontaktů (snímačem) v konektoru, tedy opačně, než jsem myslel já a než to bývalo. Po sundání konektoru by tedy měla zmizet. :)
Omlouvám se, že jsem napsal Astra H, ale obě verze Astra H i Zafira B mají úplně stejnou elektroniku. Pro jistotu jsem zkontroloval obě verze a je to stejné, že mají spínací kontakt. Pouze nevím jak na to bude reagovat řídící jednotka UEC, když je naprogramován "Check Control" (monitorování hladin kapalin a žárovek), zda to nebude vykazovat závadu i po rozpojení obvodu. Nemám to zapojené, tak to nemohu vyzkoušet.
Možnosti programování řídících modulů UEC a REC
https://translate.google.com/translate? ... ch&pto=aue
hal_sk
Příspěvky: 20
Registrován: 29 říj 2020, 23:12

Re: Snímač sta

Příspěvek od hal_sk »

Nazdárek ve spolek,
Mám veselú náladu, lebo sa mi pravdepodobne (!) podarilo vyriešiť ten problém s falošným chybným varovaním o stave chladiacej kvapaliny. Píšem pravdepodobne, lebo tento pocit po "nájdení riešenia" som už zažil viac krát počas trvania problému a nakoniec problém predsa-len pretrvával.
Aktuálny variant riešenia: Snímač hladiny, ktorý je vložený do nádržky odspodu z vonkajšej strany nebol riadne pripevnený a je možné s ním pohybovať hore a dole asi o 1 mm. Keď som ho napojil na multimeter, tak pri pohybe smerom hore a dole menil svoj stav. Pri pohybe dole bol rozpojený (chyba) a pri pohybe hore bol spojený (ok). Ten snímač som pripevnil silikónom a uvidím, či to pomôže.
Snímač je vlastne magnetický snímač a v nádržke je zrejme plavák s magnetom.
Snímač rozpojený signalizuje málo kvapaliny.
Snímač spojený signalizuje dostatok kvapaliny.
Snáď to pomôže niekomu.
EDIT pre admina: bolo by fajn zmeniť názov pôvodného príspevku z "Snímač sta" na "Snímač stavu kvapaliny". Nejde mi to zmeniť. Díky.
Opel Zafira B, 2013, A18XER, benzín + LPG Prins
Odpovědět

Zpět na „Zafira B“