LCD display

Moderátor: Moderátoři

Shotok
Příspěvky: 7
Registrován: 15 čer 2010, 22:31
Bydliště: Zlín

LCD display

Příspěvek od Shotok »

Dobrý den, stal jsem se hrdým majitelem vozu Opel Kadett GSI 2.0! Toto auto má místo budíků na přístrojovce LCD display. A s tím mám právě problém! Když zapnu klíček, display svítí, když nastartuju, stále svítí, když zapnu světla, display zhasne! A naopak, když zapnu klíček, svítí, když rožnu světla, svítí, nastartuju s rožnutými světly, svítit přestane! Je to problém pro odborníka, nebo se s tím už někdo setkal a může poradit!? Předem tisíceré díky, Shotok.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 249
Registrován: 01 lis 2008, 22:47
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: LCD display

Příspěvek od Mike.S »

nevím teda jak u Kadeta, ale není na přepínači světel nebo na palubce potenciometr, kterým si nastavuješ jas displeje?
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
Obrázek
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LCD display

Příspěvek od m.artty »

Na palubce je takové kolečko se kterým se nastavuje intenzita osvětlení (pokud nemáš elektricky stavitelná přední světla, tak je kolečko za páčkou blinkrů, pokud máš elektro světla, tak je za páčkou staračů). Ještě je možnost, že se v tom někdo vrtal a špatně to zapojil. Pokud bys náhodou byl z okolí Litvínova, tak není problém se na to mrknout.

PS: Gratuluju k pořádnému vozu ;)
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
Shotok
Příspěvky: 7
Registrován: 15 čer 2010, 22:31
Bydliště: Zlín

Re: LCD display

Příspěvek od Shotok »

S kolečkem jsem kroutil na všechny světové strany, ale reakce veškerá žádná! Jinak, jsem ze Zlína, konzultace v Litvínově asi není reálná. I tak díky, Shotok.
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LCD display

Příspěvek od m.artty »

Tak to pořešíme po internetu.... když to rozebereš, tak do toho kolečka musejí vést dva zelenošedé kabely. Jeden vede od vypínače do kolečka a druhej od kolečka do přístrojovky. Když je spojíš "natvrdo" tak to bude svítit s maximální intenzitou. Ještě je možné, že bude vypadlý ten kabel co vede od kolečka na přístrojovku, protože digi má dva přívody na osvětlení (jeden jde přes vypínač a druhej je po otočení klíčku).
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
Shotok
Příspěvky: 7
Registrován: 15 čer 2010, 22:31
Bydliště: Zlín

Re: LCD display

Příspěvek od Shotok »

Moc jsem si na to netroufal, ale tvoje instruktáž mě přesvědčila, že to nemůže být nijak přetěžká operace! A taky že ne! Drátky byly O. K., jen ten "poťák" byl za zenitem! Snad ani nebyl používán, byl vyschlý, jako troud, lehce zkorodovaný, poskytl jsem mu WD sprchu a pozvolna začal fungovat! Sice nefachčí dokonale, ale display je konečně čitelný i za jízdy!!! Mám ohromnou radost, tato porucha mě docela rmoutila! Všem děkuji za tipy, za pomoc, i za "tichou účast". Dík, Shotok.
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LCD display

Příspěvek od m.artty »

Já si myslel, že to bude tím kolečkem. Ono to fakt zlobí snad u každého GSI....
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno 2010, 12:18

Re: LCD display

Příspěvek od Chosse »

A kdo říká že mu fungoval tak lže :lol: taky jsem ho čistil a už druhej rok šlape ;)
Opel Kadett E Gsi 2,0 8v (C20NE)
Wir leben autos
Shotok
Příspěvky: 7
Registrován: 15 čer 2010, 22:31
Bydliště: Zlín

LCD display

Příspěvek od Shotok »

Zdravím všechny, kteří o Kadettech vědí více, než já a kteří mi mohou pomoci odbornou radou. Zdravím tedy všechny :) Mám Opel Kadett 2,0 GSI, s digitálním rychloměrem. V něm je zabudované počítadlo ujetých kilometrů a to mě začalo zlobit. Vymontoval jsem ho a zjistil, že je tam prasklý šnek pro pohon ozubených koleček. Nevadí, prostě ztratím přehled o ujetých kilometrech. Co je ale horší, po zpětné montáži rychloměru jsem z hrůzou zjistil, že mi tento nově ukazuje pouze poloviční rychlost, než kterou, podle navigace, skutečně jedu! Je to, jako by mi ukazoval rychlost v mílích ;) A to ještě v Námořních :D Lze to nějak svépomocí dostat do normálu? Nebo je nutno navštívit servis? Za případné rady předem děkuji, Shotok.
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LCD display

Příspěvek od m.artty »

Nahoře na přístrojovce je malinkatý červený přepínač, zkus ho přepnout do druhé polohy a možná to pomůže ;) Je divné, aby se to samo od sebe změnilo.
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kadett“