upchatá tryska ostrekovača

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
mATEx
Příspěvky: 7
Registrován: 26 led 2020, 22:39

upchatá tryska ostrekovača

Příspěvek od mATEx »

Ak by to niekomu pomohlo, spolujazdcová tryska ostrekovača striekala "náhodným" smerom a tlakom. Keďže som už podobnú skúsenosť mal, tak že ho objednám a vymením. No na druhé auto bol plný ebay trysiek za pár dolárov s dopravou, na Antaru/Captivu nič. Z RRR.LT najlacnejšie používaná za 5€ + doprava, proste cca 20€ za jednu trysku mi príde veľa. Veď čo, skúsim prečistiť, či to pomôže.
Takže som to išiel rozobrať, pozrel som ako vyzerá tryska, a skúsil som to bez nejakého rozoberania torpéda. Išlo to a to tak, že som tlačil trysku smerom k čelnému sklu kým sa nevytvorila malá medzierka otvoru pre trysku. Malým plochým skrutkovačom som opatrne vyklopil a bez problémov sa vybrala. Hadička je však krátka a teda som ju čo najďalej od trysky ostrekovača (cca 1cm od trysky) zaistil sťahovacou páskou, inak by spadla do priestoru torpéda.

Trysku som teda namočil do octu a so slamkou sa pokúsil vyfúknuť. Ale veľmi silný odpor a nepomohlo ani prečistiť všetky otvory s gitarovou strunou. Čo pomohlo, bolo drevené špáradlo do vstupu trysky (kde sa pripája hadička), najprv s ostrou časťou a tak som strihol koniec špáradla aby bol tupý a opatrne som cez vstup stláčal, následne pružinka vo vnútri akoby začala pružiť a následné prefúknutie vody cez slamku už bolo skoro bez odporu a oba otvory začali striekať.

Foto som nerobil ani som to neplánoval dokumentov, ale toto je presný popis ako som postupoval.
Ak sa niekto rozhodne takto postupovať, za prípadné škody nezodpovedám, všetkým odporúčam výmenu chybných dielov.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Antara“