Spousta problémů v jednom

1994-2000

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
marcisz
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2014, 21:40

Spousta problémů v jednom

Příspěvek od marcisz »

Dobrej,můj problém se skládá z více problémů,zkusím to nějak polopaticky popsat,možná že všechno vede k jednomu.Takže :
-Při otočení klíčkem mi svítí oranžově kontrolka motoru.
-Při startování se startér točí asi 5 vteřin,pak postupně jdou otáčky nahoru (pomalu),musím mu pomáhat plynem.
-Otáčky na volnoběhu kolísají a motor se vždycky jakoby snaží je násilím zvedat.
-Při zapnutí topení otáčky klesají a motor chcípá ale drží se,auto se třepe.
-Jízda už v pohodě,bez zvláštních okolností.

Kontroloval jsem motor,odnikud neteče olej ani z hlavy.Fridex skoro neuniká.
Po zastavení a zvednutí kapoty,po otevření víka motoru (olej) byl olej vařící,na víku byl jen čistý olej.

Máte s tím někdo zkušenost? Ohledně té kontrolky jedu ráno na diagnostiku,ten zbytek ale nechápu.
Děkuji předem,a prosím berte ohled,nejsem žádný profík.
Reklama
 

marcisz
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2014, 21:40

Re: Spousta problémů v jednom

Příspěvek od marcisz »

Tak doplnuji info,prave jsem prijel z diagnostiky.Servisak nedokazal zprovoznit diagnozu z duvodu ze pry oplik nereaguje s pc a ze jej nelze pripojit.Zkousel i alternator a baterie se dobiji,to premeroval.Dal jsem zmateny..
P.S.
Příspěvky: 468
Registrován: 28 říj 2009, 20:33
Bydliště: Karlovarsko

Re: Spousta problémů v jednom

Příspěvek od P.S. »

začal bych novým palivovým filtrem a pak bych v motorů vyčistil a prostříkl veškerý konektory včetně konektoru ŘJ,dále kontrola svorek a kontaktů baterie -očista a kontrola ukostření popřípadě skusit přikostřit motor přímo z mínusu baterie
VB 1.6 16V 74 KW 1996 -ex
škoda octávie combi 1.9 TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74 KW
marcisz
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2014, 21:40

Re: Spousta problémů v jednom

Příspěvek od marcisz »

Takze hotovo,palivovy filtr vymenen.Odesel problem s vykonnosti motoru,super :)
Kontakty vycisteny vsechno provedeno jak jste psal.Nekdy nastartuje napoprve nekdy ne.Takze problem pretrvava.
Odpovědět

Zpět na „Tigra“